Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 27.-29. augustini 132 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 67 varavastast kuritegu, sh kolm röövimist ja 53 vargust (viis eluruumidest, kuus sõidukitest). Registreeriti 17 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 19 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 62.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
27. augustil lõi 45-aastane mees Lasnamäel Läänemere teel asuva maja korteris endale tuttavat 41-aastast naist näkku, põhjustas talle valu ja vigastusi.

27. augustil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel ründas 58-aastane mees 47-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

28. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuva maja korteris lõi 81-aastane naine tüli käigus oma abikaasat, 81-aastast meest puidust kaikaga ja põhjustas talle kehavigastuse.

28. augustil anti teada, et Lasnamäel Meeliku tänaval asuva maja korteris tõukas ja lõi 37-aastane mees endale tuttavat 34-aastast naist ja 46-aastast meest tooliga, tekitades neile neile valu ja kehavigastusi.

28. augustil tuli teade, et Kesklinnas Viru väljakul ründas seni kindlaks tegemata mees 20-aastast meest, põhjustas talle valu ja kehavigastusi.

28. augustil laekus teade, et Põhja-Tallinnas Erika tänaval ründasid kolm tundmatut meest 34-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi.

28. augustil teatati, et Kristiines Kotka tänaval ründas 40-aastane mees 53-aastast naist ja tekitas talle valu ning kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

28. augustil tuli teade, et seni kindlaks tegemata isikud lõid Kesklinnas Viru tänaval 24-aastast meest näkku, tekitades talle valu ja kehavigastusi.

28. augustil tuli teade, et seni kindlaks tegemata isikud lõid Kesklinnas Viru tänaval 24-aastast meest näkku, tekitades talle valu ja kehavigastusi.

28. augustil laekus teade, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval tungisid kolm seni tuvastamata isikut kallale 33-aastasele mehele, tekitades talle valu ja kehavigastusi.

29. augustil ründas 45-aastane mees Lasnamäel Vilisuu tänava korteris oma abikaasat, 42-aastast naist, põhjustas talle valu ja kehavigastusi. Politsei saabumise ajaks oli mees korterist lahkunud. Konflikti juures viibis ka alaealine laps.

29. augustil ründas 48-aastane mees Kesklinnas Suur-Ameerika tänaval asuva maja korteris endale tuttavat 46-aastast meest, põhjustas talle valu ja vigastusi. Politsei pidas ründaja kinni.

Vargus
27. augustil tuli teade, et Kesklinnast Uus-Sadama tänavalt on varastatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 600 eurot.

27. augustil anti teada, et Lasnamäel Paepargi tänaval on öö jooksul sisse murtud sõidukisse Volkswagen, varastatud tööriistu ja muid autos olnud esemeid. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 500 eurot.

27. augustil teatati, et Kesklinnast Pille tänavalt on ajavahemikul 24.-27. augustini varastatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 370 eurot.

27. augustil tuli teade, et ajavahemikul 21.-27. augustini on sisse murtud Mustamäel E. Vilde teel asuva maja korterisse ja varastatud kaks kuldketti koos ripatsitega. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 650 eurot.

28. augustil teatati, et Lasnamäelt Suur-Sõjamäe tänavalt on varastatud lukustamata jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 700 eurot.

28. augustil tuli teade, et viimase ööpäeva jooksul on sisse murtud Lasnamäel Võidujooksu tänaval seisnud sõiduautosse Volkswagen ja varastatud tööriistu ning muid esemeid. Vargusega tekitatud kahju on 1125 eurot.

28. augustil teatati, et Haaberstist Paldiski maanteelt on varastatud lukustatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot.

28. augustil anti teada, et Põhja-Tallinnast Paavli tänavalt on varastatud lukustatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

29. augustil teatati, et Kesklinnas Kauba tänaval on öö jooksul sisse murtud sõidukisse Toyota ja varastatud tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on üle 2300 euro.

Kelmus
27. augustil laekus teade, et 24. augustil helistas 48-aastasele naisele ennast Swedbanki töötajana esitlenud naine, kes ütles, et teataja pangakontol taheti teha kahtlane tehing. Helistaja väitis, et tegevust on võimalik peatada, kuid selleks peab naine järgima antavaid juhiseid. Naisele saadeti kinnitus koodid, ta sisenes oma internetipanka, sisestas antud koodid ning kinnitas tegevused ka enda paroolide ja koodidega. Hiljem avastas naine, et tema nimel oli võetud laenu 9500 eurot.

27. augustil anti teada, et 20. augustil helistas 57-aastasele naisele vene keelt kõnelev naine ja pakkus võimalust kaubelda aktsiabörsil. Pärast seda abistas helistaja naist registreerimata kauplemisplatvormil. Naine salvestas oma arvutisse programmi AnyDesk, misjärel võeti tema nimel erinevast krediidiasutusest laene kogusummas 10 097 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. augustil tuli teade, et Kuusalu vallas asuva maja korteris tekkis füüsiline konflikt 53-aastase naise ja 43-aastase mehe vahel. Konflikti käigus lõi naine meest pudeliga vastu pead. Mõlemad osapooled olid joobes. Mees politseile avaldust esitada ei soovinud.

28. augustil teatati, et Saue vallas lõi 33-aastane naine endale tuttavat 35-aastast meest metalltoruga vastu pead ja tekitas mehele kehavigastuse.

28. augustil anti teada, et Saue vallas asuva maja korteris ründas 34-aastane mees endale tuttavat 40-aastast naist ja lahkus. Konflikti juures viibis ka alaealine laps.

28. augustil tuli teade, et Harku vallas on puhkenud kaklus omavahel tuttavate 33-aastase ja 35-aastase mehe vahel. Kakluse käigus tekitasid mehed teineteisele valu ja kehavigastusi.

Vargus
27. augustil teatati, et Harku alevikus on sisse murtud hoonesse ja varastatud mitu arvutit koos lisavarustusega. Vargusega tekitatud kahju on 12 000 eurot.

27. augustil anti teada, et ajavahemikul 21.-27. augustini on Haabneeme alevikus Sõpruse teel asuvast jalgrattaparklast varastatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 600 eurot.

28. augustil tuli teade, et Harku vallast Tiskre külast on varastatud robotmuruniiduk. Vargusega tekitatud kahju on 2000 eurot.

28. augustil teatati, et Haabneeme alevikus Tammepõllu teel asuva kortermaja trepikojast on varastatud lukustamata jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Piiriturvalisus

28. augustil saabus lennuga Istanbulist Tallinna lennujaama 1990. aastal sündinud Pakistani kodanikust mees, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust. Mehele koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja talle väljastatud viisa tunnistati kehtetuks. Mees peeti kinni ning toimetati kuni tagasilennuni kinnipidamiskeskusesse.

29. augustil saabusid lennuga Kiievist Tallinna lennujaama kaks Ukraina kodanikku: 1974. aastal sündinud naine ja 2002. aastal sündinud mees. Isikutel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid ka piisavad elatusvahendid. Isikute sihtriik oli Eesti. Neile koostati piiril väljastatud sisenemiskeelud ja nad lahkusid samal õhtul lennuga Kiievisse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Röövimine
29. augustil teatati politseile, et Tartus Riia tänaval tungis tuttav noormees tüli käigus kallale 15-aastasele noorukile, rebis katki ta jope ning võttis ära akupanga. Noormees pöördus tervisekontrolliks traumapunkti. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
29. augustil kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Jõgeva- ja Tartumaa ettevõtteid selgitamaks, kas sel töötavatel inimestel on seaduslik alus riigis viibimiseks ning töötamiseks. Kokku kontrolliti üheksat objekti ning avastati, et kolmel Ukraina kodanikul ei olnud töötamine Eestis nõuetekohaselt registreeritud. Isikutele määrati rahatrahvid ja nende viisavaba viibimisaeg lõpetati ennetähtaegselt ning koostati ettekirjutused Eestis lahkumiseks.

Ööl vastu 28. augusti tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 1979. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle Prantsuse Vabariigi viisa oli võltsitud. Isikule määrati rahatrahv, piiril väljastatud sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa
Vargus
27. augustil teatati politseile, et Vinni vallas Nurkse külas varastati valgusfoori kastist aku koos juhtmetega. Kahju on 300 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. augustil sai politsei teate, et Narvas Jõe tänaval asuva meelelahutusasutuse juures tekitas 21-aastane naine füüsilist valu 27-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

29. augustil teatati politseile, et Narvas Külvi tänaval asuvas suvilas tekitati füüsilisi vigastusi 35-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

29. augustil teatati politseile, et Narvas Puškini tänaval tekitas 45-aastane mees tekkinud tüli käigus füüsilist valu enda elukaaslasele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

28. augustil teatati politseile, et Narvas Pähklimäe tänaval asuva kaupluse juures tõugati 21-aastast meest ning tekitati talle füüsilist valu.

Vargus
27. augustil teatati politseile, et Sillamäel J. Gagarini tänaval varastati jalgratas Trek Roscoe 7. Kahju on 1134 eurot.

29. augustil teatati politseile, et Jõhvis Veski tänaval varastati jalgratas BOTTECC-HIA. Kahju on 239,40 eurot.

27. augustil teatati politseile, et Kiviõlis Aasa tänava maja eest on varastatud sõiduk Nissan Almera. Kahju on 600 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine
28. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Puru teel ähvardas ja ründas 40-aastane mees noaga ümbritsevaid inimesi. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Kelmus
Politseile teatas 53-aastane naine, et 18. augustil helistas talle end Swedbanki töötajana tutvustanud isik, kes väitis, et kannatanu pangakontolt proovitakse teostada kahtlaseid tehinguid. Tehingute blokeerimiseks paluti kannatanul edastada oma andmed ning sisestada Smart-ID PIN koodid. Hiljem avastas naine, et tema kontolt on kantud raha tema lapse kontole ja sealt edasi võõrale SEB panga kontole. Kahju summa on 600 eurot.
16. augustil teatas politseile 32-aastanemees, et 13. augustil helistasid talle end Swedbanki töötajatena tutvustanud vene keelt kõnelevad isikud, kes väitsid, et isiku kontolt on teostatud kahtlane tehing. Kannatanule pakuti võimalust kindlustada oma kontol olev raha. Selleks paluti tal öelda oma isikuandmed ning sisestada Smart-ID PIN koodid. Hiljem avastas mees, et tema Swedabanki kontolt on sooritatud ülekanded võõrastele SEB panga kontodele. Kahju summa on kokku 9999 eurot.

Piiriturvalisus

27. augustil ületasid Narva jõel ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone suunaga Venemaalt Eestisse kaks isikut paadiga ning suundusid peatselt tagasi Venemaale. Sündmusele reageeris patrull paadiga, kes kontrollis kaugpoide asukohti. Juhtumist teavitati Venemaa Föderatsiooni piirivalve Kukin-Bereg kordonit.

27. augustil saadeti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktist tagasi 1969. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellele oli koostatud Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse poolt ettekirjutus Eestist koheselt lahkumiseks. Isikule kohaldati sissesõidukeeld Schengeni alale kaheks kuuks. Isik lahkus Venemaa Föderatsiooni.

27. augustil saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi neli Venemaa Föderatsiooni kodanikku, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

28. augustil avastasid Narva kordoni piirivalvurid Narva jõel mootorpaadi kahe isikuga pardal, kes püüdsid piirirežiimi alal kala. Paadis viibisid 1980. aastal sündinud Eesti Vabariigis elav määratlemata kodakondsusega isik ja 1979. aastal sündinud Eesti Vabariigis elav Venemaa Föderatsiooni kodanik. Patrull toimetas isikud Narva-Jõesuu teenistusse, kus neile mõlemale määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv.

28. augustil saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi üks Venemaa Föderatsiooni kodanik, sest ta ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
27. augustil teatati politseile, et ööpäeva jooksul on Pärnus Suur-Jõe tänaval sisse murtud kauplusesse, kust varastati tööriistu. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 7000 eurot.

29. augustil sai politsei teate, et öösel tungiti Tori vallas Eametsa külas sisse ühte kohvikusse, kust varastati metallkorpusega kassasahtel ja sularaha. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 1100 eurot.

Kelmus
26. augustil teatati politseile, et 64-aastane naine leidis Facebooki keskkonnast ühe reklaami, kus pakuti head investeerimisvõimalust. Naine registreeris ennast reklaamipakkuja kodulehel, temaga võeti ühendust ning paluti ligipääsu arvutile läbi Anydesk rakenduse. Seejärel juhindus naine talle antud soovitustest ja tegi mitmeid rahaülekandeid. Pärast seda avaldas naine soovi investeerimisplatvormilt väljuda, ent seda talle ei võimaldatud. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 12 000 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
29. augustil sai politsei teate, et Raplas lõi 69-aastane mees oma korterikaaslast 86-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas 69-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.