Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 86 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra rakse rikkumine ja 38 varavastast kuritegu, mille seas 26 vargust. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga kuus inimest. Tabati 34 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 355.

Registreeriti viis piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kuus inimest. Schengeni viisaeeskirja rikkumisi esines kahel korral. Fikseeriti ka üks salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

22. augustil teatati, et Lasnamäel Pikri tänaval asuvas korteris toimus konflikt alkoholijoobes meeste vahel. Nii 60-aastane kui ka 47-aastane mees said vigastada ja vaadati kiirabi poolt üle.

22. augustil teatati, et 45-aastane mees ründas Põhja-Tallinnas Kotzebue tänaval asuvas majas linnaosa sotsiaaltöötajat, 42-aastast naist ja tekitas talle valu. 45-aastane mees toimetati tervisekontrolliks raviasutusse.

22. augustil teatati, et Lasnamäel Priisle bussipeatuse juures löödi 48-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

22. augustil teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel asuva poe juures löödi alkoholijoobes 32-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Ähvardamine

22. augustil teatati, et 20-aastane mees ähvardas Põhja-Tallinnas Lõime tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 19-aastast naist. Konflikti ajal viibis korteris alaealine laps.

Vägivald võimuesindaja vastu

22. augustil teatati, et öörahu rikkumise pärast arestikambrisse toimetatud 49-aastane alkoholijoobes mees lõi patrullpolitseinikku, 32-aastast meest ja tekitas talle valu. 49-aastane mees peeti kinni.

Kelmus

22. augustil teatati, et 32-aastase mehe nimelt on ettevõttele vormistatud 5000 euro suurune krediit.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

22. augustil teatati, et 51-aastane mees lõi Viimsi vallas Metsakasti külas oma elukaaslast, 45-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Konflikti ajal viibis korteris alaealine laps. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus

22. augustil teatati, et Saue vallas Ruila külas varastati toitlustusasutusest rahakassa ja alkoholi. Kahjusumma on selgumisel.

Juhtumid piiril

22. augustil leiti Tallinna lennujaamas vahemaandumise teinud India kodaniku pagasist Eestis tsiviilkäibes keelatud kasteet. Alkoholijoobes mees käitus julgestuskontrolli töötajatega agressiivselt ning toimetati kainenemiseks ja menetlustoiminguteks Kesklinna jaoskonda.

22. augustil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kaks Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Meestele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama transiitalal kuni tagasilennuni.

22. augustil saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama transiitalal kuni tagasilennuni.

22. augustil lõpetasid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnikud ennetähtaegselt Ukraina kodaniku viisavaba lubatud viibimisaja ja lühendasid seda ühekordselt, kuna naine töötas Eestis ebaseaduslikult ja pakkus intiimteenuseid. Talle koostati vabatahtlik lahkumisettekirjutus ning kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks.

22. augustil lõpetasid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnikud ennetähtaegselt Venemaa Föderatsiooni kodaniku viisa, kuna naine pakkus Eestis intiimteenuseid. Talle koostati vabatahtlik lahkumisettekirjutus ning kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks.

21. augustil kontrollisid Tallinna kordoni ametnikud Tallinna Vanasadamas ja Muuga sadamas nii reisile väljuvate kui saabuvate sõidukijuhtide kainust. Kokku kontrolliti 893 juhti, kellest kolmel olid alkoholi tarbimise jääknähud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Ööl vastu 17. augustit tungiti sisse kauplusesse Tapa linnas 1. Mai puiesteel, kust varastati erinevaid alkohoolseid jooke. Kahjusumma on 247 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

22. augustil teatati, et Narvas Rahu tänaval tungis 43-aastane mees kallale oma 68-aastasele emale. Mees peeti kahtlustatavana kinni.

Vargused

22. augustil teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Maleva tänaval varastati käekott, milles oli mobiiltelefon, pangakaart ja juhiluba. Kahjusumma on täpsustamisel.

6. augustil varastati Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Ahtme maanteel jalgratas Scott. Kahju on 449 eurot.

Juhtum piiril

22. augustil avastas Vasknarva kordoni seirevaatleja kontrolljoone ebaseadusliku ületuse Narva jõel suunaga Eestist Vene Föderatsiooni ja tagasi. Piirivalvurid pidasid paadi kinni. Selles viibisid 1973. aastal sündinud mees ja 1969. aastal sündinud naine. Paadijuhile määrati rahatrahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus

21. augustil sai politsei teate, et Raplas varastati eluhoone õuelt jalgratas Merida. Vargusega tekitati kahju ligi 250 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

22. augustil varastati Tartus J. Kuperjanovi tänava eramu eest lukustatud jalgratas. Kahju on 600 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile laekus teade, et 21. augusti hilisõhtul lõi tuttav mees Tõrva vallas Aistra külas toimunud koosviibimisel tüli käigus 21-aastast meest. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril

22. augustil kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Tartumaal kahte ehitusobjekti tuvastamaks, kas neis töötab seadusliku aluseta Eestis viibivaid või tagaotsitavaid isikuid. Kokku kontrolliti ühte juriidilist ja nelja füüsilist isikut ning avastati üks Ukraina kodanik, kelle lühiajaline töötamine ei olnud nõuetekohaselt PPA-s registreeritud. Ukraina kodanikele määrati 80-eurone rahatrahv.

22. augustil kella 21 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel Läti registreerimismärkidega maasturit Peugeot, mida juhtis 31-aastane Läti Vabariigi kodanik. Tolliametnikud avastasid sõidukist peidetud 44780 Valgevene maksumärkidega sigarette. Sõiduk võeti täiendavaks ekspertiisiks arestiplatsile hoiule ning selle juhiga tegeles edasi Maksu- ja Tolliamet.