Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud nädalavahetusel 161 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, kaks avaliku korra rasket rikkumist ja 57 varavastast kuritegu, sealhulgas 42 vargust (üks eluruumidest ja viis sõidukitest). Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üheksa inimest. Tabati 61 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 367.

Registreeriti 18 piirilt väljastatud sisenemiskeeldu, üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine. Eestist saadeti välja üheksa isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 28. detsembrit teatati, et 29-aastane mees lõi Lasnamäel Vikerlase tänaval asuvas korteris oma endist elukaaslast, 23-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

28. detsembril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas korteris toimus konflikt abikaasade, 27-aastase naise ja 39-aastase mehe vahel, kes tekitasid teineteisele valu.

28. detsembril teatati, et väidetavalt tundmatu mees ründas Lasnamäel Kivila tänaval 58-aastast naist ja tekitas talle valu.

28. detsembril teatati, et alkoholijoobes 60-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Tuulemaa tänaval oma korterikaaslast, 65-aastast meest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 60-aastase mehe kinni.

28. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval asuvas korteris toimus konflikt 40-aastase mehe ja tema poja, 18-aastase mehe vahel.

Ööl vastu 29. detsembrit teatati, et 26-aastane mees lõi Kesklinnas Viru tänaval asuvas meelelahutusasutuses 39-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

Ööl vastu 29. detsembrit teatati, et 31-aastane mees lõi Kesklinnas Viru tänaval oma elukaaslast, 39-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ööl vastu 29. detsembrit teatati, et Kesklinnas Kaubamaja tänaval löödi 25-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Ööl vastu 29. detsembrit teatati, et väidetavalt tundmatu mees lõi Kesklinnas Lootsi tänaval 26-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

29. detsembril teatati, et 33-aastane mees lõi Lasnamäel Mahtra tänaval 29-aastast meest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 33-aastase mehe kinni.

29. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval löödi 56-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

29. detsembril teatati, et alkoholijoobes 64-aastane mees lõi Nõmmel Männiku teel asuvas korteris oma abikaasat, 64-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

29. detsembril teatati, et Kesklinnas Juhkentali tänaval toimus konflikt 39-aastase naise ja 38-aastase naise vahel.

29. detsembril teatati, et 33-aastane mees lükkas Pirital Hõbekuuse tänaval oma endist elukaaslast, 25-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

29. detsembril teatati, et Lasnamäel Majaka tänaval rünnati 46-aastast meest.

29. detsembril teatati, et väidetavad poevargad lasid Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval turvamehele, 63-aastasele mehele pipragaasi näkku, millega tekitasid talle valu.

29. detsembril teatati, et 27-aastane mees ründas Põhja-Tallinnas Randla tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 26-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

29. detsembril teatati, et 46-aastane mees oli päev varem Raadiku tänaval löönud oma elukaaslast, 46-aastast naist ja tekitanud talle kehavigastusi.

29. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Rannamäe teel toimus konflikt 56-aastase mehe ja 50-aastase mehe vahel, kes said mõlemad kehavigastusi.

29. detsembril teatati, et 54-aastane mees lõi Lasnamäel Meeliku tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 54-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ööl vastu 30. detsembrit teatati, et J. Kunderi tänaval asuvas korteris löödi 43-aastast meest ja tekitati talle valu.

Ööl vastu 30. detsembrit teatati, et alkoholijoobes 51-aastane mees lõi Mustamäel Kadaka teel asuvas korteris oma elukaaslast, 45-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ööl vastu 30. detsembrit teatati, et alkoholijoobes 29-aastane mees ründas Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuvas korteris oma õde, 25-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

30. detsembril teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval asuvas korteris toimus konflikt alkoholijoobes elukaaslaste, 44-aastase mehe ja 34-aastase naise vahel, mille käigus tekitas mees naisele kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

30. detsembril teatati, et Lasnamäel Tähesaju teel ründas 31-aastast meest tema endine elukaaslane.

30. detsembril teatati, et 29-aastane naine ründas Lasnamäel Arbu tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 27-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid naise kinni.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
29. detsembril teatati, et 54-aastane naine lõi Põhja-Tallinnas Linda tänaval asuvas korteris noaga oma abikaasat, 57-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid naise kinni. Mees toimetati haiglasse, tema vigastused ei ole eluohtlikud.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

29. detsembril teatati, et Rummu alevikus Aia tänaval asuvas korteris toimus konflikt eelnevalt ühiselt alkoholi tarbinud elukaaslaste, 53-aastase mehe ja 40-aastase naise vahel, mille käigus lõi mees naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni. Täna, 31. detsembril esitas prokuratuur mehele süüdistuse ning saatis ta kohtu alla.

30. detsembril teatati, et turvatöötaja, 27-aastane mees tabas Maardus Keemikute tänaval asuvas kaubandusasutuses poevarguses kahtlustatavana 51-aastase mehe. Tabamise järel lõi ta turvameest ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid 51-aastase mehe kinni.

30. detsembril teatati, et alkoholijoobes 18-aastane mees lõi Paldiskis Rae tänaval 26-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 18-aastase mehe kinni.

30. detsembril teatati, et 56-aastane mees lõi Maardus Langu tänaval asuvas korteris oma endist elukaaslast, 27-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
Ööl vastu 30. detsembrit teatati, et Maardus Keemikute tänaval varastati tanklast sularaha ja tubakatooteid kokku umbes 1300 eurot väärtuses. Politseinikud pidasid varguses kahtlustatavana kinni alkoholijoobes 27-aastase mehe.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Ähvardamine

29. detsembri õhtul teatati politseile, et Tartus Pepleri tänava korteris ähvardas joobes 52-aastane mees noaga samas korteris elavat 45-aastast meest. Politsei pidas ähvardaja kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema. Vahejuhtumis keegi viga ei saanund ning täpsemaid juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 29. detsembrit puhkes Tartus Lepa tänava korteris elukaaslaste vahel sõnavahetus ning rüselus, milles sai viga 26-aastane naine. Politsei pidas joobes 26-aastase mehe kinni ning viis ta kainenema.

Vargused

Politseile laekus teade, et 19. detsembril varastati Tartus Võru tänava rattahoidlast Schwinn jalgratas. Kahju on 450 eurot.

27. detsembril teatati politseile, et Tartus Riia tänava tööriistakauplusest varastati kaks Makita plekilõikurit. Kahju on 1134 eurot.

28. detsembril varastati Tartu vallas Vedu külas garaažist neli pikendusjuhtme rulli, tööriistakast, Boschi akutrell ja suuremas koguses kosmeetikatooteid. Kahju on 1000 eurot.

Valeraha teade

20. detsembril avastati Kambja vallas Ülenurme aleviku ettevõttest võltsimistunnustega 2-eurone münt, mis saadeti uurimiseks ekspertiisi.

Valgamaa

Varguskatse

30. detsembri hilisõhtul teatati, et Valgas J. Kuperjanovi tänaval püüti sisse murda eramusse. Õnneks oli maja omanik oma elamisele paigaldanud signalisatsiooni, mis kurjategijate liikumise peale tööle hakkas ning isikud minema peletas. Süüdlastel majast midagi ära viia ei õnnestunud, küll aga lõhkusid nad ära signalisatsiooni valgusti, heliterminali, maja välisukse ja kaks ukselukku. Lõhkumisega tekitatud kahju ning juhtunu täpsemad üksikasjad on selgitamisel.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

28. detsembril teatati, et Väike-Maarja vallas lõi 55-aastast naist tema 42-aastane elukaaslane.

28. detsembril teatati rüselusest Tapa vallas Assamalla külas, mille käigus sai viga 31-aastane mees. Täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Ähvardamine

28. detsembril teatati, et Rakvere vallas ähvardas 58-aastast naist tapmisega tema abikaasa. Politsei pidas 52-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

28. detsembril teatati, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas lõi 68-aastast naist tema abikaasa ning ähvardas teda tapmisega. Politseinikud toimetasid 61-aastase mehe arestimajja kainenema.

28. detsembril teatati, et Kohtla-Järvel Sakala tänaval asuvas korteris lõi 48-aastast naist tuttav mees. Politsei toimetas 49-aastase mehe arestimajja kainenema.

28. detsembril teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas korteris lõi 51-aastast naist tema 42-aastane elukaaslane.

28. detsembril teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris tungis 31-aastasele naisele kallale tema abikaasa. Politsei pidas 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

28. detsembril teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas korteris lõi 12-aastast last korduvalt tema ema endine elukaaslane, 36-aastane mees.

28. detsembril teatati, et Sillamäel Kalda tänaval tungiti kallale 35-aastasele mehele. Mees toimetati haiglasse.

29. detsembril teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Kiige tänaval tungis 36-aastasele naisele kallale tema abikaasa. Politsei pidas 36-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

29. detsembril teatati, et Narvas 26. Juuli tänaval asuvas korteris lõi 38-aastast naist tema abikaasa. Politsei pidas 33-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

29. detsembril teatati, et Narvas Rakvere tänaval asuvas korteris toimunud tüli käigus tõukas 29-aastast naist tema 34-aastane abikaasa. Naine sai viga.

29. detsembril teatati, et Narvas 26. Juuli tänaval asuvas korteris lõi 40-aastast naist tema 43-aastane endine abikaasa.

Ähvardamine

28. detsembril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Salu tänaval asuvas korteris ähvardas 32-aastast naist tapmisega tema abikaasa. Politsei pidas 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi käitlemine

21. detsembril avastati, et Narvas Tallinna maanteel asuvast sularahaautomaadist saadi võltsimistunnustega 200-eurone rahatäht.

25. detsembril avastati, et Narvas Fama keskuses asuvas kaupluses tasuti kauba eest võltsimistunnustega 5-eurose rahatähega.

Juhtumid piiril

28. detsembril kontrollisid Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel liinibussiga Peterburi-Tallinn saabunud 1987. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Maksu- ja Tolliameti teenistuskoera abi avastati tollikontrolli käigus reisija seljakotis olevast prillitoosist kotike marihuaanaga. Mehele määrati rahatrahv, talle väljastati sisenemiskeeld, ta viisa tunnistati kehtetuks ja isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

29. detsembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 2002. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel polnud kehtivat viisat. Neiule väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

29. detsembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel jalgsi saabunud 1981. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel polnud kehtivat viisat. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

29. detsembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel sõiduautoga saabunud kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku, 1987. aastal ja 1967. aastal sündinud mehi. Välismaalaste ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki. Meestele väljastati sisenemiskeelud ja nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

30. detsembril saabus Venemaa Föderatsioonist jalgsi Narva-1 piiripunkti 1986. aastal sündinud Senegali Vabariigi kodanik. Mees esitas piirikontrollis Kreeka Vabariigi elamisloakaardi, mis oli täielikult võltsitud, välismaalasel puudus ka kehtiv viisa. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

30. detsembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsioonis registreeritud sõiduautot Mitsubishi, mida juhtis 1978. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Autot juhtinud mees esitas täielikult võltsitud mootorsõiduki kindlustuspoliisi. Mehele määrati rahaline karistus ja ta pöördus sõidukiga tagasi Venemaa Föderatsiooni.

30. detsembril saabus Venemaa Föderatsioonist liinibussiga Narva-1 piiripunkti 1986. aastal sündinud Brasiilia Liitvabariigi kodanik. Mehel puudusid rahalised vahendid riiki sisenemiseks ja ta ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged. Välismaalasele väljastati sisenemiskeeld ja isik suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

30. detsembril saabus Venemaa Föderatsioonist liinibussiga Ida prefektuuri Narva-1 piiripunkti 1995. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Kuna naisel polnud kehtivat viisat, talle väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine

30. detsembril sai politsei teate, et Hiiumaal lõi 37-aastane mees oma 32-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine

30. detsembril sai politsei teate, et Paides Ristiku tänaval lõi 46-aastane mees oma 39-aastast elukaaslast.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

30. detsembril sai politsei teate, et Haapsalus Tamme tänaval asuva maja juures lõi seni tuvastamata isik 18-aastast meest.

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine

29. detsembril sai politsei teate, et Pärnus Vana-Rääma tänaval asuvas kohvikus toimunud kakluse käigus lõid seni tuvastamata isikud 22-aastast meest ja 24-aastast naist.

Vargus

28. detsembril sai politsei teate, et Männikuste külas on ukse luku lõhkumise teel sisse tungitud kõrvalhoonesse ja varastatud sealt ligi 3500 euro väärtuses tööriistu ja muid esemeid.

Raplamaa

Vargus

30. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et 27. detsembril varastas 55-aastane naine Kohila alevis Lõuna tänaval asuvast kauplusest alkohoolseid jooke.

Kehalised väärkohtlemised

28. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et eelmisel päeval lõi 72-aastane naine Märjamaa vallas talle tuttavat 42-aastast meest.

29. detsembril sai politsei teate, et Raplas Hariduse tänaval lõi seni tuvastamata isik 60-aastast meest.