Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 122 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, varavastastest kuritegudest teatati 74 korral ja seal hulgas oli 61 vargust. Registreeriti üks inimvigastusega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 11. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu ja riigist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Põhja prefektuuri ööpäevainfo

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
13. veebruaril teatati, et Kesklinnas Ahtri tänaval toimus kaklus mitme mehe vahel. Politsei toimetas kainestusmajja 22-aastase alkoholijoobes mehe. Sündmuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.
13. veebruaril teatati, et Kesklinnas Gildi tänaval tuli 39-aastasele mehele kallale 55-aastane mees. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused ja politseinikud pidasid ründaja kinni.

Vargused
13. veebruaril teatati, et Lasnamäel Tondiraba tänaval asuva hoone meeste riietusruumist on varastatud isiklikke asju. Kahju 1300 eurot.
13. veebruaril teatati, et Kesklinnas Võistluse tänaval on sisse murtud ehitusobjektile ja varastatud erinevaid tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
13. veebruaril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1988. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes pöördus PPA Tammsaare teenindusse viisa taotlemise eesmärgil. Kuna mees viibis Schengeni riikide territooriumil 74 päeva seadusliku aluseta, koostati talle vabatahtlik ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

13. veebruaril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus koos munitsipaalpolitsei ja teiste politseiametnikega läbi välismaalastest äpitaksojuhtide riigis viibimise ja töötamise seaduslikkuse kontrolli Tallinna lennujaama juures. Kontrolli käigus peeti kinni 1970. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kes andis politseile valeütlusi oma riigis viibimise kohta. Lisaks tuvastati 1982. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes osutas taksoteenust omamata luba Eestis töötamiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 9. veebruaril varastati Tartus Soola tänavalt spordikott koos treeningriietega. Vargusega tekitatud kahju on 360 eurot.

Valgamaa

Valeraha teade
13. veebruaril laekus politseile teade, et 37-aastane naine püüdis Valgas Jakobi tänava kaupluses maksta 20-eurose valerahaga. Kaupluse teenindaja pidas naise kinni ning andis ta üle kohale kutsutud politseipatrullile. Juhtunu täpsemad üksikasjad ning valeraha päritolu selgitatakse kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
13. veebruaril peatasid politseinikud liiklusjärelevalve käigus kontrolliks haagisega sõiduauto, mida juhtis 40-aastane Gruusia kodanik. Kontrollimise käigus avastasid politseinikud, et masina mass oli lubatust suurem ning lisaks oli mehele varasemalt tehtud ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Piiriametnikud alustasid juhi osas menetluse, tema lühiajaline töötamine Eestis tunnistati kehtetuks, talle kohaldati viieks aastaks sissesõidukeeld ning kuni riigist välja saatmiseni paigutati mees arestimajja.

13. veebruari ennelõunal kontrollisid piiriametnikud Tartu linnas ja maakonnas erinevaid ettevõtteid selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Kontrolliti kahte juriidilist ja viite füüsilist isikut ning tuvastati üks Ukraina kodanik, kelle lühiajaline töötamine ei olnud nõuetekohaselt PPA-s registreeritud. Isiku ning tema tööandja suhtes alustati väärteomenetlused.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. veebruaril teatati politseile, et Sõmeru alevikus korteris tekitas 50-aastane mees enda 76-aastasele elukaaslasele valu. Politsei pidas mehe kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
13. veebruaril sai politsei väljakutse Narvas Joala tänava korterisse, kus toimus konflikt 14-aastase tütre ja 35-aastase ema vahel.

13. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et 12.veebruaril teatas 14-aastane poiss, et Ahtmes Toome puiestee korteris lõi teda tema 43-aastane ema.

13. veebruaril teatati politseile, et Narvas Uusküla tänava korteris tekitas 48-aastane mees valu enda 74-aastasele emale. Mees lahkus enne politsei saabumist.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
12. veebruaril sai politsei teate, et Pärnus Mauri teel asuva ettevõtte territooriumil varastati kütust. Vargusega tekitati kahju ligi 274 eurot.

13. veebruaril sai politsei teate, et varem sarnaste kuritegude eest karistatud 54-aastane mees möödus Pärnus Papiniidu tänaval asuvas kaupluses kauba eest tasumata. Tegu jäi aga lõpule viimata, sest kaupluse töötaja pidas mehe kinni ja andis ta üle politseile.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
13. veebruaril sai politsei teate, et Märjamaal Varbola külas ründas 56-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus 56-aastast meest, kes sai viga. Politsei mehe kahtlustatavana kinni.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
13. veebruaril sai politsei teate, et Kuressaares pargi tänaval lõi seni tuvastamata isik 56-aastast meest, kes sai viga.