Politseis registreeritud sündmused

Möödundud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 24 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust (eluruumidest üks, sõidukitest kaks). Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati kaheksa, narkootikumide omamisi või tarbimisi neli. Väärtegusid registreeriti 218. Registreeriti neli piiril väljastatud sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
2. jaanuaril tekkis Põhja-Tallinnas Madala tänavas tüli elukaaslaste vahel, mille käigus lõi 27-aastane mees 22-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

2. jaanuaril tungis Põhja-Tallinnas Toompuiesteel 25-aastasele mehele kallale tema 23-aastane tuttav. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Avaliku korra rasked rikkumised
2. jaanuari õhtul kella poole kaheksa paiku sai häirekeskus teate, et Viru tänava kaubanduskeskusele tehti pommiähvardus. Teatele reageerinud operatiivteenistused evakueerisid inimesed keskusest ning demineerijad veendusid, et hoones ühtki kahtlast ega ohtlikku eset ei ole.

2. jaanuari õhtul kella poole kaheksa paiku sai häirekeskus teate, et Endla tänaval olevale kaubanduskeskusele tehti pommiähvardus. Teatele reageerinud operatiivteenistused evakueerisid inimesed keskusest ning demineerijad veendusid, et hoones ühtki kahtlast ega ohtlikku eset ei ole.

Võltsitud maksevahend
2. jaanuaril tuvastati Kesklinnas Narva maanteel asuvas pangas võltsimistunnustega 10-eurone rahatäht.

Juhtumid piiril
2. jaanuaril määrati Eestisse sisenemiskeeld 1994. aastal sündinud Ukraina mehele, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mees jäi lennujaama ootama tagasilendu.

2. jaanuaril koostati sisenemiskeeld Kiievist saabunud 1986. aastal sündinud naisele ja 1989. aastal sündinud mehele, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mees ja naine lahkusid tagasi Kiievisse.

2. jaanuaril kontrolliti Tallinna sadamas Hiina meest, kes soovis sõita laevaga Soome. Selgus, et mehe Soome elamisluba ei olnud veel kehtima hakanud. Mees toimetati Kesklinna jaoskonda ja talle määrati 100-eurone trahv.


LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehalised väärkohtlemised
2. jaanuari keskpäeval ründas 28-aastane naine Põltsamaal Lille tänava korteris oma endist elukaasat ja tolle naistuttavat. Politseinike saabudes oli agressiivne naine lahkunud. Rüseluses viga saanud naine ja mees pöördusid tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Ähvardamine
1. jaanuari õhtupoolikul ähvardas joobes 52-aastane mees Valgas Vahtra tänava korteris oma elukaaslast tapmisega. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 2. jaanuari lõi joobes 26-aastane mees Võrus Paju tänava korteris puhkenud tüli käigus 24-aastast elukaaslast. Politseinike saabudes oli mees jõudnud lahkuda. Naine pöördus esmaabiks haiglasse. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
Politseile laekus teade, et ööl vastu 30. detsembrit varastati Rõuge alevikus Pargi tänava korterist Dell sülearvuti, 150 eurot sularaha, käekell ja seitse pakki sigarette. Vargusega tekitatud kahju on 1282 eurot.

Juhtumid piiril
2. jaanuaril kell 7 ajal tõkestati Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine 60-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

2. jaanuaril kella 12.45 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Venemaa numbrimärgiga Land Roverit ning avastasid selle salongist tsiviilkäibes keelatud kumminuia. Mees keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. jaanuaril teatati, et Kundas Koidu tänava korterelamu trepikojas lõi 32-aastane mees 62-aastast meest pudeliga vastu pead. Kiirabi osutas mehele esmaabi. Politseinikud pidasid 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni ja toimetasid ta arestimajja.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. jaanuaril teatati, et Jõhvis Narva maanteel asuvas meelelahutusasutuses tungisid kaks naist kallale 20-aastasele neiule.

2. jaanuaril teatati, et Narvas Võidu prospektil tungiti kallale 30-aastasele mehele.

2. jaanuaril teatati, et Sillamäel Ranna tänaval lõi 34-aastast meest tema tuttav.

2. jaanuaril teatati, et Narvas Vestervalli tänaval tungis 34-aastane mees kallale oma 32-aastasele endisele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

2. jaanuaril teatati, et Narvas A. Bastrakovi tänaval tungis 59-aastane mees kallale oma 78-aastasele emale. Politseinikud pidasid mehe kinni.

2. jaanuaril teatati, et Narvas A-A. Tiimanni tänaval lõi 45-aastane mees oma 40-aastast endist elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
2. jaanuaril teatati, et Kiviõli linnas Viru tänaval varastati jalgratas. Kahju on 300 eurot.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
1. jaanuaril sai politsei teate, et Saaremaal läks 35-aastane mees kallale oma 31-aastasele elukaaslasele, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.