Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 87 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 51 varavastast kuritegu, sealhulgas 38 vargust ja üks sõidukivargus ning omavoliline kasutamine. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga viis inimest. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti.

Põhja prefektuur

Tallinn

Vargus

2. novembril alustati menetlust selles, et Suur-Sõjamäe tänavale pargitud autol oli sisse löödud aken ning autost varastatud arvutikott koos sülearvuti ja teiste erinevate esemetega. Kahjusumma ligikaudu 2250 eurot.

Kelmused

2. novembril alustati menetlust selles, et Tallinnas asuvalt ettevõttelt on välja petetud kaupa summas 4800 eurot.

2. novembril alustati menetlust selles, et Lasnamäel elav meesterahvas teatas, kuidas talle helistati Swedbanki telefoninumbrilt. Mehega rääkis vene keelt kõnelev naisterahvas, kes väitis, et Ukrainasse tehtud ülekanne ei läinud läbi, raha tuli tagasi ning palus mehel Smart ID-le uus kaitse paigaldada. Selleks palus naine mehelt tema pin-koode ning hiljem selgus, et mehe kontolt tehti ülekandeid summas 537 eurot.

2. novembril alustati menetlust selles, et Tallinnas elav naine sõlmis suulise kokkuleppe 36-aastase mehega remonttööde teostamiseks. Naine maksis tööde alustamiseks ettemaksu, ent töid pole alustatud ja raha ta tagasi ei saanud. Kahjusumma 750 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

2. novembril teatati politseile peretülist Riisipere alevis, mille käigus lõi 45-aastane naine 47-aastast meest rusikaga näkku. Naine oli politseinike jõudes lahkunud.
Juhtumid piiril

2. novembril saabus Tallinna lennujaama lennuga Riiast 1976. aastal sündinud Ukraina kodanikust mees, kes oli Schengeni viisaruumis viibinud ebaseaduslikult 182 päeva. Mehele koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks, sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

2. novembril avastati 1990. aastal sündinud Eesti Vabariigis elava mehe pagasist sportrelva padrunid, mille pagasisse sattumist mees ei osanud selgitada. Mehel puudub relvaluba laskemoona omamiseks ning isik andis padrunid üle laskemoona hävitamiseks ja jätkas teekonda.

Ida prefektuur

Ida-Virumaa

Vargused
2. novembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Keskallee tänaval pargitud autost varastati klaasi lõhkumise teel tööriistad. Kuriteoga tekitati kahju ligikaudu 300 eurot.

2. novembril avaldati politseile, et Kohtla-Järvel Põhja alleel pargitud autost varastati klaasi lõhkumise teel tööriistad. Tekitatud kahju on umbes 700 eurot.

2. novembril laekus Narva politseijaoskonda avaldus, et ajavahemikul 25. oktoober- 26. oktoober varastati Narvas Rahu tänaval pargitud auto LED lisatuled maksumusega 600 eurot.


Lääne prefektuur

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

2. novembril sai politsei teate, et Pärnus Hariduse tänaval lõi seni tuvastamata mees 19-aastast noormeest.

Vargus 2. novembril sai politsei teate, et Pärnus Tallinna maanteel varastas varem korduvalt vargusi toime pannud 50-aastane mees kauplusest alkoholi. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Lõuna prefektuur

Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Juhtumid piiril

2. novembril koostati Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituses ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul Valgevene Vabariigi kodanikule, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 68 kalendripäeva seadusliku aluseta.

Ööl vastu 3. novembrit tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine Ukraina kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.