Politseis registreeritud sündmused

Ajavahemikul 21.-24. juuni registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 197 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 5 avaliku korra rasket rikkumist, 57 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 rööv ja 44 vargust. Registreeriti 25 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 29 inimest. Joobes juhi süül juhtus 7 liiklusõnnetust ning kokku tabati 212 alkoholijoobes ja 2 narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 782 väärtegu. Piiril väljastati 34 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 5 inimest, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi avastati 3, riigipiiri ebaseaduslikke ületusi 2, salakaubaveojuhtumeid 5 ning piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumisi 6 juhul.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

21. juunil teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval toimus konflikt, mille käigus rünnati 23-aastast meest, kellele tekitati kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. juunil teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljakul toimus konflikt suurema seltskonna vahel, mille käigus lõi 28-aastane mees 19-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

21. juunil teatati, et Kristiines Järve tänaval ründas 62-aastane mees talle tuttavat 41-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

21. juunil teatati, et Kesklinnas Sadama tänaval meelelahutusasutuses ründas mees 31-aastast turvatöötajat. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. juunil teatati, et Haaberstis Astangu tänaval korteris ründas 33-aastane mees talle tuttavat 44-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Amburi tänaval rünnati 58-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. juunil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval korteris ründas 62-aastane mees talle tuttavat 68-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

22. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval rünnati 18-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

22. juunil teatati, et Pärnu maanteel rünnati 20-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

22. juunil teatati, et Suur-Karja tänaval ründas 22-aastane mees 30-aastast meest. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

23. juunil teatati, et Mustamäel Ehitajate teel ründas 20-aastane mees 23-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

23. juunil teatati, et Mustamäel Akadeemia teel korteris lõid 26-aastane mees ja 42-aastane mees 30-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

23. juunil teatati, et Lasnamäel Peterburi teel meelelahutusasutuses tekkis konflikt 31-aastase mehe ja 32-aastase naise vahel. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamine

23. juunil teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval ähvardas 34-aastane mees 25-aastast naist noaga. Mees oli alkoholijoobes. Politseinikud pidasid ähvardaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

Vargused

21. juunil teatati, et Kesklinnas Gildi tänaval varastati autost tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 1000 eurot.

21. juunil teatati, et Mustamäel Ehitajate teel varastati korterist tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 5000 eurot.

22. juunil murti sisse Mustamäel Ehitajate teel asuvasse kioskisse, kust varastati sularahaga kassa. Kahju 2000 eurot.

23. juunil teatati, et Kuusalu vallas Saunja külas ründas 26-aastane mees oma elukaaslast, 25-aastast naist, kes püüdis takistada mehel alkoholijoobes rooli istumast. Mees muutus agressiivseks ja lõi naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

Röövimine

24. juunil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel ründasid 37-aastane ja 39-aastane mees 36-aastast meest ja röövisid temalt mobiiltelefoni. Röövimise käigus tekitati kannatanule kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründajad kinni ja viisid jaoskonda.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

22. juunil teatati, et Maardu linnas Oravasaba teel ründas 29-aastane mees talle tuttavat 57-aastast meest ja 51-aastast naist.

23. juunil teatati, et Maardu linnas Ringi tänaval korteris lõi 41-aastane naine talle tuttavat 41-aastast meest noaga. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

23. juunil teatati, et Paldiskis Rae tänaval korteris lõi 48-aastane mees talle tuttavat 49-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

23. juunil teatati, et Lääne-Harju vallas lõi 55-aastane mees talle tuttavat 79-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

24. juunil teatati, et Maardus ründas 37-aastane mees 29-aastast naist. Ründaja oli alkoholijoobes. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

24. juunil teatati, et Maardus Karjääri tänaval ründas 38-aastane mees 28-aastast naist. Mees oli alkoholijoobes. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

Vargus

21. juunil teatati, et Saue vallast Koidu külast varastati tööriistu ja ehteid. Vargusega tekitatud kahju on 5000 eurot.

Juhtumid piiril

21. juunil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 2000. aastal sündinud Hiina Rahvavabariigi kodaniku, kellel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Mees sai Eestisse sisenemise keelu ja ta läks lennule.

21. juunil viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1990. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes. Mees esitas Maanteeameti Tallinna teenindusbüroos ametnikule võltsitud Ukraina juhiloa. Mees peeti kinni ja kuna ta oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamise maksega riigituludesse, suurusega 500 eurot, siis kriminaalmenetlust ei alustatud. Ennetähtaegselt lõpetati mehe Schengeni viisaruumis lubatud viibimisaeg ja koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, lisaks kohaldati üheks aastaks sissesõidukeeld.

21. juunil viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1978. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, sest politsei tuvastas, et naine osutas Tallinnas intiimteenuseid. Ennetähtaegselt lõpetati naise viisavaba viibimisaeg Schengeni riikide territooriumil. Naisele koostati vabatahtlik ettekirjutus Eestist lahkumiseks, talle kohaldati kolmeks kuuks sissesõidukeeld.

22. juunil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1984. aastal sündinud India Vabariigi kodaniku. Mehel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning tema viisa tunnistati kehtetuks.

23. juunil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kaks Ukraina kodanikku: 1982. aastal sündinud mehe ja 1977. aastal sündinud mehe, kel puudusid asjakohased dokumendid ja elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Meestele koostati sisenemiskeelud.

23. juunil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1985. aastal sündinud India Vabariigi kodaniku, kel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Mehele koostati sisenemiskeeld.

24. juunil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kaks Ukraina kodanikku: 1982. aastal sündinud mehe ja 1980. aastal sündinud mehe, kel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Meestele koostati sisenemiskeelud.

24. juunil kontrollis Põhja prefektuuri Tallinna kordoni patrull Tallinna Vanasadamas Helsingisse väljuvale reisilaevale suunduvat Bulgaaria Vabariigi registreerimisnumbritega mootorsõidukit Audi A4, mida juhtis 1977. aastal sündinud Bulgaaria Vabariigi kodanik. Mees esitas kontrolliks Bulgaaria isikutunnistuse, sõiduki registreerimistunnistuse ja juhiloa nimetusega International Translation of Driver’s License ning raamatu Driver’s license International translation. Dokumendiekspert tunnistas need fantaasiadokumendiks. Kriminaalmenetlust ei alustanud, kuna isik oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamise maksega riigituludesse, summas 40 eurot. Peale menetlustoimingute lõppu mees vabastati ning ta suundus koos sõiduki ja asendusjuhiga Helsingisse väljuvale reisilaevale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

20. juuni õhtul tungis 39-aastane mees Aaspere külas kallale 31-aastasele mehele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

21. juunil teatati, et Vinni alevikus lõi 58-aastane mees oma 59-aastast abikaasat.

21. juunil teatati, et Lepna alevikus lõi 47-aastane mees oma 32-aastast abikaasat. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

22. juunil teatati, et Rakvere vallas Ussimäe külas lõi 50-aastane mees oma tuttavat 50-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

22. juunil teatati, et Tapa vallas Lehtse alevikus lõi 69-aastane mees 37-aastast meest. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

23. juunil teatati, et Tapa linnas Pikk tänava meelelahutusasutuses tungisid 25-aastane ja 32-aastane naine kallale 35-aastasele naisele. Kiirabi töötajad osutasid naisele esmaabi.

23. juunil teatati, et Vinni vallas Küti külas tungis 26-aastane mees kallale oma 20-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kinni.

24. juunil teatati, et Kunda linnas toimus kaklus, mille käigus sai viga 35-aastane naine.

Asja omavoliline kasutamine

21. juunil teatati, et Väike-Maarja vallas Salla külas üritati kinniselt territooriumilt ärandada sõiduk Volkswagen. Kahtlustatav sõitis sõidukiga kraavi ning põgenes siis, jättes auto maha. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 35-aastase mehe.

Ida-Virumaa

Ähvardamised

21. juunil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Jaaniku tänaval ähvardas 39-aastane mees oma 44-aastast endist abikaasat tapmisega.

23. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Keskalleel asuvas kaupluses ähvardas 37-aastane mees noaga 24-aastast meest. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Kehalise väärkohtlemise katse

21. juunil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Estonia puiesteel üritas 38-aastane mees noaga rünnata oma 17-aastast naabrit. Noormees viga ei saanud. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Kehalised väärkohtlemised

21. juunil teatati, et Narvas Tallinna maanteel tungiti kallale 22-aastasele naisele.

22. juunil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas lõi 36-aastane mees tuttavat 32-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse.

22. juunil teatati, et Sillamäel Kajaka tänaval lõi 32-aastane mees 41-aastast meest.

23. juunil teatati, et Kukrusel tungis 37-aastasele naisele kallale tema 44-aastane elukaaslane.

23. juunil teatati, et Sillamäel Viru puiesteel tõukas 44-aastane mees oma 40-aastast elukaaslast. Naine kukkus ja sai viga. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

23. juunil teatati, et Narvas Juhkentali tänava korteris tungis 60-aastane mees kallale oma 56-aastasele abikaasale. Kahtlustatav peeti kinni.

24. juunil teatati, et Kiviõli linnas lõi 29-aastane mees oma 22-aastast elukaaslast. Kahtlustatav peeti kinni.

24. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval lõi 35-aastast naist tema 37-aastane elukaaslane.

24. juunil teatati, et Narva-Jõesuus Nurme tänaval lõi 31-aastane mees oma 36-aastast elukaaslast.

24. juunil teatati, et Narva-Jõesuu linnas Suur-Lootsi tänaval tungiti kallale 32-aastasele mehele.

Vargused

22. juunil teatati, et Narvas aiandusühistus Vesna varastati ATV Apollo Orion. Kahju on 947 eurot.

23. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval varastati korterist 400 eurot sularaha.

23. juunil varastati, et Narva linnas Tallinna maanteel varastati jalgratas Classic. Kahju on 275 eurot.

23. juunil teatati, et Narvas Vestervalli tänaval tungiti sisse garaaži ning varastati tolmuimeja Kärcher, kaks Makita kruvikeerajat ja akulaadijad, ja muid elektritööriistu. Kahju kokku on 2300 eurot.

Asja rikkumine ja hävitamine

23. juunil põles Narvas Kreenholmi tänaval sõiduauto Toyota. Kahju on 16 000 eurot. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Avaliku korra raske rikkumine

24. juunil teatati, et Narvas Tallinna maanteel sihtis 62-aastane alkoholijoobes mees õhupüssiga kahte alaealist poissi ning ähvardas neid tulistada. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Juhtumid piiril

21. juunil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1995. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik ja 1978. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning mehed saadeti tagasi Venemaale.

22. juunil ja 23. juunil avastas Vasknarva kordoni radarvaatleja Narva jõel kolm piirirežiimi rikkumist, kus kalastajad viibisid paatidega kontrolljoonele lubatust (20 m) lähemal.

23. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

23. juunil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1970. aastal ja 1976. aastal sündinud Ukraina kodanikud, kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud.

23. juunil avastasid Narva kordoni piirivalvurid Balti elektrijaama soojaveekanalist tähistamata võrgu. Võrk eemaldati püügilt.

24. juunil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1993. aastal, 1983. aastal, 1999. aastal ja 1989. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Süütamine

21. juunil sai politsei teate, et Paides Pikal tänaval süütas seni tuvastamata isik kortermaja välise puidust aknalaua.

Läänemaa

Vargus

24. juunil sai politsei teate, et Haapsalus Suur-Lossi tänaval varastati sülearvuti, väline kõvaketas ja mobiiltelefon. Vargusega tekitati kahju ligi 550 eurot.

Kehalised väärkohtlemised

24. juunil sai politsei teate, et Palivere alevikus lõi seni tuvastamata mees 33-aastast meest, kes sai viga.

22. juunil sai politsei teate, et Linnamäe külas lõid seni tuvastamata isikud 22-aastast meest, kes sai viga.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised

24. juunil sai politsei teate, et Saarde vallas lõi 27-aastane mees 29-aastast meest, kes sai viga.

23. juunil sai politsei teate, et Valgerannas lõi 35-aastane mees oma 30-aastast endist elukaaslast ja tungis seejärel oma 35-aastase vennaga kallale 34-aastasele mehele, kes sai viga.

23. juunil sai politsei teate, et Sindis lõi 35-aastane mees oma 27-aastast venda.

22. juunil sai politsei teate, et Virtsu alevikus lõi 58-aastane naine 40-aastast meest, kes sai viga.

Avaliku korra rasked rikkumised

23. juunil sai politsei teate, et Valgerannas lõid 18- ja 20-aastased mehed 21- ja 20- aastasi mehi, kes said viga. Politsei pidas 20-aastase mehe kahtlustavana kinni.

21. juunil sai politsei teate, et Sindis lõid seni tuvastamata mehed 37-ja 49-aastasi mehi, kes said viga.

Ähvardamine

21. juunil sai politsei teate, et Pärnus Laial tänaval ähvardas 41-aastane mees 20-aastast meest.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine

22. juunil sai politsei teate, et Raplas Laululava tänaval lõi 43-aastane mees noaga 35-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

24. juunil sai politsei teate, et Kuressaares Tallinna tänaval lõi 24-aastane mees 17-aastast noormeest.

Vargus

24. juunil sai politsei teate, et Salme küla jaanituleplatsilt varastati kott, koos mobiiltelefoni, kõlari ja rahakotiga. Vargusega tekitati kahju ligi 450 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

24. juunil teatati, et Põltsamaal Kalikülas on sisse murtud talumajja, kust varastati Samsungi teler, mudelautosid, laetav pealamp, Makita akutrellikomplekt, laste sokke ja vanad kõlarid. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine

22. juuni hilisõhtul lõi 20-aastane mees Jõgeval Aia tänaval 37-aastast meest pudeliga pähe ning ähvardas noaga. Politsei pidas lööja kinni ning toimetas ta politseimajja. Meedikud viisid kannatanu tervisekontrolliks haiglasse.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

23. juunil puhkes Nõo vallas Meeri külas naabrimeeste vahel tüli, mis päädis kähmlusega. Rüseluses sai viga 32-aastane mees, kellele meedikud kohapeal esmaabi andsid. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

21. juuni lõi seni tuvastamata vene keelt kõnelenud mees Tartus Soola tänaval puhkenud erimeelsuse käigus 52-aastast mees.

Omastamine

Politseile laekus teade, et 23. juunil omastas võõras nooruk Tartus talle proovisõiduks antud valget jalgratta ning ei tulnud sellega enam omaniku juurde tagasi. Rattaomanikule tekitatud kahju on 1000 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine

23. juuni varahommikul kell 5.30 sai politsei äreva väljakutse Tartus Laia tänava pubisse, kus joobes mees oli vehkinud relvataolise esemega ning seejärel teadmata suunas lahkunud. Politsei tuvastas kiirelt mehe, tema asukoha ning pidas ta kuriteos kahtlustatavana kinni. 19-aastase mehe lähistelt leiti ka õhupüstol, mis asjaolude selgitamiseks niisamuti jaoskonda toimetati.

Ähvardamine

Politseile laekus teade, et 22. juuni varahommikul ähvardas 28-aastane mees Tartus Luha tänava korteris 30-aastast naist. Keegi vahejuhtumis viga ei saanud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Vargused

21. juuni pealelõunal teatati, et Nõo alevikus Vana-Nõo tänaval on sisse murtud korterisse, kus kõik segamini paisati. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

20. juunil varastati Tartus Era tänava korterist sülearvuti koos portfelliga. Kahju on 3485 eurot.

Valgamaa

Kehalised väärkohtlemised

24. juuni varahommikul puhkes Otepää vallas kahe mehe vahel tüli, mille käigus lõi 22-aastane joobes mees pudeliga 20-aastast meest. Kannatanu viidi esmaabiks traumapunkti. Lööja peeti kinni ning toimetati asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

24. juuni öösel lõi joobes 18-aastane noormees Otepääl Tennisevälja tänava korteris tuttavat 23-aastast meest. Kumbi meestest viga ei saanud ning politsei toimetas nad mõlemad politseijaoskonda.

24. juuni öösel löödi Otepääl Kolga tee eramus 20-aastast noormeest. Meedikud vaatasid noormehe üle, andsid talle esmaabi ning seejärel toimetas politsei mehe asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Juhtumid piiril

21. juunil kella 9.20 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel kinni Venemaa registreerimismärgiga sõiduauto Audi Q7, mida juhtis 55-aastane mees. Sõiduki kontrollimisel leidsid piirivalvurid kaks plokki Venemaa Föderatsiooni maksumärkidega sigaretti. Juhtumit menetleb Maksu- ja Tolliamet.

21. juuni hommikul kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis riiki siseneda soovinud 44-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus piiriületuseks vajalik viisat. Mehele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

23. juunil kella 9.40 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 49-aastast Ukraina kodanikku, kel puudus seaduslik alus Eestisse sisenemiseks. Kuna mehel puudus viisa või elamisluba, vormistati talle riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

23. juunil avastasid piirivalvurid, et Mustvee sadamast väljus järvele kollane jetti, millel polnud registreerimismärki ning selle juht ei olnud piiriveekogule minekut nõutavalt registreerinud. Piirivalvurid määrasid veesõiduki juhile rikkumiste eest 120-eurose rahatrahvi.

23. juunil kella 13 paiku peatasid piirivalvurid Aovere-Kallaste-Omedu maantee 56. kilomeetril Opel Astra ning tuvastasid, et seda juhtinud naise juhtimisõigus on juba poolteist aastat tagasi peatunud. Naisele määrati rikkumise eest 20-eurone rahatrahv.

23. juunil kella 15 paiku tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 42-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed, samuti puudusid isikul asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Naine saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

23. juuni õhtul kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis riiki siseneda soovinud seltskonda ühes sõidukis ning avastasid, et masinas viibinud kolmel välismaalasel ei olnud kehtivat viisat. Neile tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, väljastati sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaale

23. juunil kella 19 paiku märkasid piirivalvurid, et Pihkva järvel liikunud mootorpaat ületas ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone suunaga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni. Saatse kordoni piirivalvurid edastasid info vahejuhtumist kohe naaberriigi kolleegidele, kes aluse kinni pidasid. Venemaa Föderatsiooni piirivalve määras kõigile viiele paadis olnud inimesele 4000-rublase rahatrahvi.

23. juunil kella 14.45 ajal märkasid piirivalvurid, et Peipsi järvel liikunud mootorpaat on sattunud piirerežiimi alasse. Piirivalvurid pidasid aluse kinni ning tuvastasid, et selle kapten oli joobes. Laevasõitu teinud seltskond ühes purjus kapteniga toimetati Mehikoorma kordonisse, kus laeva tüürinud mehele määrati 40-eurone rahatrahv.

23. juunil kella 23 paiku avastas Mustvee kordoni piirivalvur, et Peipsi järvel liikunud väikelaev ületas ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone suunaga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni. Info piiririkkumisest vahendati kohemaid ülevee kolleegidele, kes kuueliikmelise seltskonna ühes alusega kinni pidasid. Venemaa piirivalvuri määrasid rikkujatele rahatrahvi.

24. juunil kella 5.30 paiku tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 29-aastasel Venemaa kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed, samuti puudusid tal asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Naisele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, talle väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni

24. juuni keskpäeval avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis kahest kontrollitust sõidukist külmrelvad, mis tsiviilkäibes keelatud. Juhid ühes keelatud esemetega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.