Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kaks avaliku korra rasket rikkumist, 19 varavastast kuritegu, sealhulgas 15 vargust (üks sõidukist ja kolm eluruumidest). Registreeriti kümme inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 11 inimest. Kaks neist õnnetustest põhjustasid joobes juhid. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 235 väärtegu. Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu, riigist saadeti välja kaks inimest, avastati üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine, kaks salakaubaveojuhtumit ning kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

5. juunil teatati, et 34-aastane mees lõi Kristiines Tulika tänaval asuvas korteris juhtmega oma elukaaslast, 31-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Konflikti ajal viibis korteris alaealine laps. Politseinikud pidasid 34-aastase mehe kinni.

5. juunil teatati, et 38-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Ristiku tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 31-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

5. juunil teatati, et 20-aastane mees lõi Pirital Merivälja teel asuvas korteris oma elukaaslast, 34-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

5. juunil teatati, et naaber lõi Kesklinnas Vesivärava tänaval kotiga 38-aastast meest ja tekitas talle valu.

5. juunil teatati, et Lasnamäel M. Härma tänaval kasutati pipragaasi garaažiühistu valvuri, 63-aastase mehe vastu ja tekitati talle valu.

Vargus
5. juunil teatati, et 29-aastane mees varastas Kristiines Endla tänaval jalgratta, mille väärtus on 1000 eurot. Politseinikud pidasid mehe kinni ning ratas tagastati omanikule.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

5. juunil teatati, et 43-aastane mees lõi Anija vallas Raudoja külas oma naabrit, 58-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

5. juunil teatati, et 57-aastane mees lõi Maardus Kallasmaa tänaval noaga teist 57-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid kehalises väärkohtlemises kahtlustatava 57-aastase mehe kinni.

Juhtum piiril

5. juunil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kaks Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele ja naisele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

2. juunil varastati Nõo alevikus Veski tänava ehitusjärgus majast elektrilisi tööriistu- Vargusega tekitatud kahju on 6940 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

2. juunil kella 17 paiku löödi Tartus Kalevi tänaval 35-aastast meest. Juhtunu üksikasju ning lööjat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril

5. juuni õhtul kontrolliti Luhamaa piiripunktis Läti numbrimärgiga Scania veokit, kust avastati kasteet. Masinast leitud külmrelv võeti mehelt ära, talle koostati väärteoprotokoll ning seejärel lubati mehel riigist lahkuda.

5. juuni pealelõuna kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis sõidukit Honda Läti numbrimärgiga sõiduautot Mercedes ning avastasid selle pagasiruumist tsiviilkäibes keelatud kumminuia. Relvaseaduse rikkumine tõi juhile väärteoprotokolli, külmrelv võeti ära ning pärast menetlustoiminguid lubati mehel jätkata teekonda Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Olulisi sündmusi ei ole registreeritud.

Ida-Virumaa

Vargused

5. juunil teatati politseile, et ööl vastu 3. juunit varastati Narvas Mõisa nt baaris mobiiltelefon Samsung Galaxy S10+. Kahju on 1000 eurot.

5. juunil teatati politseile, ööl vastu 3. juunit varastati Narvas Daumani tänaval vaba juurdepääsu teel jalgratas. Kahju on 250 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

5. juunil lõi Sillamäel Viru puiesteel tundmatu mees 16-aastast neiut, tekitades neiule füüsilist valu.

Ähvardamine

5. juunil pöördus politseisse 43-aastane Kohtla-Järve elanik, kelle endine elukaaslane, 54-aastane mees, ähvardab naist telefoni teel.

Juhtumid piiril

5. juunil avastas Vasknarva kordoni Punamäe piiripatrulligrupi paadipatrull piirirežiimi rikkumise Narva jõel. Piirirežiimi rikkunud paadis oli kajastajad, 1953. aastal sündinud Eesti Vabariigis elav Venemaa Föderatsiooni kodanik ja 1969. aastal sündinud Eesti Vabariigis elav määratlemata kodakondsusega mees. Paati juhtinud meest hoiatati suuliselt.

5. juunil avastas Vasknarva kordoni piirivalveametnik Narva jõel piirirežiimi alas paati, milles viibisid 1981. aastal sündinud Eesti Vabariigi määratlemata kodakondsusega mees ja 1980. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mehed tegelesid kalastamisega. Nad toimetati Vasknarva kordonisse ja meestele määrati rahatrahvid.

5. juunil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1960. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Välismaalasele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

5. juunil avastas Vasknarva kordoni Alajõe piiripatrulligrupi paadipatrull Peipsi järvel püügile asetatud võrgu, millest teavitati Keskkonnainspektsiooni.

5. juunil teatati Vasknarva kordonile, et Alajõe jões on püügile asetatud tähistamata nakkevõrk. Alajõe teenistuse toimkond eemaldas võrgu ja toimetas Alajõe teenistusse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargused

5. juunil sai politsei teate, et 61-aastane mees varastas Paides Pärnu maanteel asuvast kauplusest 28-aastase naise isikut tõendava dokumendi.

5. juunil sai politsei teate, et varem korduvalt varguse eest karistatud 21-aastane mees lahkus Paides Tallinna tänaval asuvast tanklast kauba eest tasumata.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

5. juunil sai politsei teate, et Taebla alevikus lõid 30-aastane mees ja kaks tema seni tuvastamata tuttavat 36-aastast meest, kes sai viga.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised

5. juunil sai politsei teate, et Pärnus lõi 48-aastane mees 54-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

5. juunil sai politsei teate, et Pärnus lõi 61-aastane mees oma 36-aastast meessugulast.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

5. juunil sai politsei teate, et Kuressaares lõi 60-aastane mees oma 62-aastast venda, kes sai viga.