Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 62 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 24 varavastast kuritegu, sealhulgas kümme vargust (üks eluruumidest, üks sõidukitest). Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati kümme alkoholijoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati üks sisenemiskeeld ja Eestist saadeti välja kolm inimest. Registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
14. jaanuaril teatati politseile, et Pirital Puhkekodu teel olevas elukohas lõi 53-aastane naine enda elukaaslast, 52-aastast meest. Konflikti juures oli ka laps. Politsei pidas 53-aastase naise kinni. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

Kelmus
14. jaanuaril alustati menetlust selles, et 8. jaanuaril helistas 39-aastasele naisele näiliselt Swedbanki töötaja ja väitis, et naise kontolt proovitakse raha varastada. Konto sulgemiseks oli vaja anda isikukood, kasutajatunnus ning PIN-koodid. Kui naine hiljem enda kontot vaatas, avastas ta, et sealt on kadunud 2383 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus 14. jaanuaril teade, et Elvas Tubli tänaval murti sisse eramusse, kust varastati ehitusmaterjale ning WC pott. Kahju on selgitamisel.

Kelmus
Politsei poole pöördus Tartus õppiv välistudeng, kes mõni aeg tagasi sai telefonitsi investeerimispakkumise. Investeerimise alustamiseks paluti naisel esmalt kanda investeerimisplatvormile 250 eurot ning seejärel tuli tal oma arvutisse paigaldada AnyDesk programm, mille abil naist investeerimise osas nõustati ning juhendati. Ühtekokku kandis naine telefonitsi teda juhendanud inimese survestamisel üle 502 eurot. Ühel hetkel mõistis naine, et tegemist pole mitte investeerimise vaid kelmusega ning ta pöördus abi saamiseks politsei poole, kes juhtunu täpsemaid üksikasju nüüd kriminaalmenetluse selgitab.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei poole pöördus 55-aastane mees, kelle sõnul löödi teda 12. jaanuari õhtupoolikul Tõrva vallas ajal, mil ta suusaradu lumest puhastas. Mees pöördus tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
14. jaanuaril kella 15 paiku märkasid piirivalvurid Peipsi järve jääl liikumas mootorkelku. Kuivõrd suure järve jääl veel maastikusõidukitel liikuda ei või suundusid piirivalvurid selle juhi poole ning selgitasid talle piiriveekogu jääl praegu kehtivaid piiranguid. Mees mõistis oma eksimust ning piirivalvurid piirdusid suulise hoiatusega. Piirivalvurid tuletavad meelde, et täna võib Peipsi järvel liikuda veel vaid jalgsi ja sedagi kuni viie kilomeetri kaugusele kaldast ning vaid sellel järvealal, mis jääb Lämmijärve ja Smolnitsa küla vahele.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. jaanuaril teatati politseile, et Sillamäel Ranna tänava korteris lõi 46-aastane naine oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Vargused
14. jaanuaril teatati politseile, et Jõhvi vallas varastati sõidukitest diiselkütust, akusid ja muud vara. Kahju on ligikaudu 420 eurot.
14. jaanuaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Jõhvis varastas 28-aastane mees mitmest kauplustest kaupa. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR


Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab infot vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.
Kõike head

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja
5386 8437