Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 75 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 29 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 2 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 2 inimest. Registreeriti kuus Schengeni viisaeeskirja rikkumist, Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
29. oktoobril teatati politseile, et Lasnamäel Peterburi teel tekkis tüli ühiselt alkoholi tarvitanud kahe 52-aastase mehe vahel, mille käigus lõi üks neist kätega näkku korteris viibinud 52-aastast naist. Politsei pidas 52-aastase mehe kinni. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

29. oktoobril teatati politseile, et Kesklinnas Rävala puiesteel tõukas ja kägistas 28-aastane mees enda elukaaslast, 27-aastast naist. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

29. oktoobril teatati politseile, et Mustamäel Ehitajatel teel läks naaber kallale 22-aastasele mehele ja lõi teda mitu korda käega näkku. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

29. oktoobril teatati politseile, et Nõmmel Pärnu maanteel asuvas bussipeatuses tekitas tundmatu mees kehavigastusi 50-aastasele mehele. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

Harjumaa

Kelmus
29. oktoobril teatati politseile, et Turba alevikus Tööstuse tänaval tutvus 74-aastane naine tänavu augustis seni tuvastamata inimesega, kes lubas laenu anda. Naisel tuli saata pildid enda dokumendi ja pangakaardi mõlemast poolest, maksta lepingutasu 55 eurot ning liitumistasu 187,64 eurot. Pangakontot kontrollides avastas 74-aastane naine, et alates septembrist on tema kontolt kadunud väikesed summad. Kahju on ligikaudu 243 eurot. Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

Juhtum piiril
29. oktoobril saabus Stockholmist Tallinna sadamasse 1970. aastal sündinud Gruusia kodanikust mees, kel puudus seaduslik alus Schengeni alal viibimiseks. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Omavoliline sissetung
30. oktoobri öösel sai politsei teate, et Tartus Ravila tänaval koju saabunud inimene avastas köögipõrandalt võõra magava mehe. Mees keeldus lahkumast, mispeale helistas naine häirekeskusesse ja jäi õues politseid ootama. Patrulli saabudes oli võõras mees end juba voodisse sättinud. Politsei selgitas, et 54-aastane mees oli korterisse tagaukse kaudu sisse murdnud, ta peeti kuriteos kahtlustatavana kinni. Ukse lõhkumisega tekitatud kahju on umbes 300 eurot.

Surnu mälestuse teotamine
Politseile laekus 29. oktoobril info, et Elvas Vaiksel tänaval kalmistul on korduvalt rüüstatud üht hauaplatsi. Juhtunu uurimiseks alustati menetlust.

Kelmused
Politseile laekus teade, et üks inimene leidis sotsiaalmeediast kiirlaenufirma, kes küsis lepingu sõlmimiseks ja muudeks toiminguteks erinevaid sissemakseid. Naine tegi mitmeid ülekandeid kogusummas ligi 3150 eurot ning ei ole tänaseks oma raha ega ka soovitud kiirlaenu saanud. Üksikasju uuritakse kriminaalmenetluses.

Politseile laekus info, et 26. oktoobril helistas ühele tartlasele end pangatöötajana esitlenud inimene väites, et tema pangakaardiga tahetakse teha välismaal kahtlasi tehinguid. Kaardi turvalisuse tõstmiseks olla tarvis tema isikuandmeid ja logida veebipanka sisse. Peagi avastas naine, et tema arveldusarvelt on tehtud välismaale erinevaid ülekandeid vähemalt 700 euro ulatuses. Täpne kahju on selgitamisel.

Vargused
Ööl vastu 29. oktoobrit siseneti võtit kasutades Tartus Narva maanteel olevale ehitusobjektile ning varastati tööriistu. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 46-aastase mehe.

Ööl vastu 29. oktoobrit murti Tartus Õnne tänaval sisse kuuri ning varastati kaks tõukeratast. Kahju on umbes paarsada eurot. Politsei uurib juhtunu üksikasju kriminaalmenetluses.

29. oktoobri päeval peeti Tartus Ujula tänaval kaupluses kinni mees, kes varastas kaks pakki žiletiterasid väärtuses 37 eurot. Mees on ka varem sarnaseid süütegusid toime pannud, mistõttu alustati tema suhtes kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 29. oktoobrit varastati Tartus Vasara tänaval sõiduautolt Audi A6 esilisatuli. Kahju on 450 eurot. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Viljandimaa

Kelmus
Politseisse pöördus viljandlane, kes avastas, et tänavu kevadel on tema isikuandmeid kasutades vormistatud järelemaksuleping 880 eurole ning nüüd küsitakse tasumata kuumaksete ja viiviste tõttu temalt 1065 eurot. Juhtunu üksikasju selgitatakse menetluses.

Võrumaa

Vargus
28. oktoobril avastati, et Võru vallas Metstaga külas on sisse murtud talumajja ja kõrvalhoonetesse ning varastatud erinevaid tööriistu. Kahju on 725 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. oktoobril teatati politseile, et Rakvere eramus ründas mees oma 39-aastast elukaaslast ja tema poega, kes said viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
29. oktoobril teatati politseile, et Lepna aleviku parkimisplatsilt varastati maha kukkunud rahakott koos sularaha ja kaartidega. Vargusega tekitatud kahju on täpsustamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
29. oktoobril teatati politseile, et Narvas A. Daumani tänava korteris lõi 20-aastane mees oma abikaasat, tekitades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas 20-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

29. oktoobril teatati politseile, et Narvas Kangelaste prospekti korteris lõi 37-aastane naine oma abikaasat, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

29. oktoobril teatati politseile, et Narvas Partisani tänava korteris lõi 32-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga.

Vargused
29. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel varastati Outokumpu tänava haridusasutusest kõlarite komplekt. Kahjusumma liigikaudu 1930 eurot.

29. oktoobril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Tammiku alevikus varastati eramaja juurest elupuid. Kahju on ligikaudu 440 eurot.

Arvutikelmus
29. oktoobril alustas Narva politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et 46-aastase naise pangakontolt tehti tema teadmata rahaülekandeid teisele kontole. Kahjusumma on ligikaudu 205 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Omavoliline sissetung ja lahkumisnõude täitmata jätmine
28. oktoobril sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas siseneti omanike loata kahte suvemajja. Tegudega tekitatud kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. oktoobril sai politsei teate, et Audru alevikus ründas 40-aastane naine elumajas 53-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas 40-aastase naise kahtlustatavana kinni.

Saaremaa

Vargus
29. oktoobril sai politsei teate, et 19. oktoobril möödus varem sarnaste tegude eest karistatud 64-aastane mees Kuressaares Kihelkonna maanteel asuvas kaupluses kassadest kauba eest tasumata.

Kelmus
29. oktoobril alustati kriminaalmenetlust selles, et septembrikuu alguses leidis Kuressaares elav 41-aastane mees sotsiaalmeedia kaudu Soomes asuva elektroonikaseadme müügikuulutuse ja kandis selle eest raha Soome pangakontole, kuid pole tänaseni saanud kaupa ning tagastatud pole ka selle eest tasutud raha. Kahju tekitati ligi 290 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.