Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 64 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 27 varavastast kuritegu, sealhulgas 19 vargust. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 215. Piirilt väljastati kümme sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
12. detsembril teatati, et Lasnamäel Kivila tänaval asuvas majas tõukas 54-aastane naine 59-aastast meest, tekitades talle kehalisi vigastusi.

12. detsembril teatati, et Mustamäel Mustamäe teel asuvas korteris ründas 36-aastane mees oma elukaaslast, 36-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
12. detsembril teatati, et Kristiines Tulbi tänaval varastati autost hulgaliselt tööriistu. Kahju umbes 2000 eurot.

Juhtumid piiril
12. detsembril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1994. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes viibis Schengeni riikide territooriumil 55 päeva seadusliku aluseta. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

12. detsembril viis Põhja piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1998. aastal sündinud Brasiilia Liitvabariigi kodaniku suhtes, kes ei soovinud politseiametnikega koostööd teha ning kes oli osutanud seksuaalteenuseid raha eest Tallinnas. Mehe reisieesmärk ei vastanud tegelikule eesmärgile. Tema viisavaba viibimisaeg lõpetati ennetähtaegselt, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld 3 aastat.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. detsembril lõi 23-aastane naine Väike-Maarja alevikus enda 18-aastast õde.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. detsembril lõi 58-aastane mees Jõhvis Hariduse tänava korteris enda 56-aastast õde. Mees on kuriteos kahtlustatavana kinni peetud.

12. detsembril lõi 51-aastane mees Jõhvis Narva maantee korteris enda 55-aastast elukaaslast. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

Juhtumid piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 12.detsembril Eestisse sisenemisel 1998.aastal sündinud Ukraina ja kahte Moldova Vabariigi kodanikku (1973. aastal ja 1998.aastal sündinud). Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 12. detsembril Eestisse sisenemisel 1961. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 12. detsembril Eestisse sisenemisel 1985. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 12. detsembril Eestisse sisenemisel 1985. aastal sündinud Uruguay Idavabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 12. detsembril Eestisse sisenemisel 1992. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Vargus
12. detsembril teatati, et Põlva vallas Himmaste külas on sisse murtud garaaži, kust varastati Stihl asfaldilõikur koos lisaseadmetega. Tekitatud kahju on 1680 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. detsembril sai politsei väljakutse Tartus Mõisavahe tänavale, kus omavahel olid tülli läinud koolilapsed. Tüdrukute vahelise kähmluse järel kurtis valu 13-aastane tüdruk, kes pöördus tervisekontrolliks koos emaga traumapunkti. Politseile on rüseluses osalenud noored teada ning juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Vargus
12. detsembril varastati Tartus Turu tänava tanklas hetkeks tähelepanuta jäetud kott koos isiklike asjadega. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Valeraha teade
12. detsembril avastati Tartus Ringtee tänava ettevõttest võltsimistunnustega 10-eurone rahatäht, mis saadeti ekspertiisi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Omavoliline sissetung
12. detsembril sai politsei teate, et sisenesid 20- ja 19- aastane mees omaniku tahte vastaselt Pärnus Mai tänaval asuvasse korterisse.

Saaremaa

Tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslik käitlemine
12. detsembril sai politsei teate, et Saaremaa vallas hoiab 57-aastane mees oma eramus kaht ebaseaduslikku relva. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.