Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 58 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 24 varavastast kuritegu, sealhulgas 16 vargust. Tabati kolm alkoholijoobes sõidukijuht. Registreeriti 360 väärtegu.

Piiril väljastati kuus sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja kuus inimest. Registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

19. veebruaril teatati, et väidetavalt tundmatu mees lõi Pärnu maanteel 23-aastast naist ja tekitas talle valu.

19. veebruaril teatati, et alkoholijoobes 35-aastane mees ründas Lasnamäel Kihnu tänaval asuvas korteris oma ema, 56-aastast naist. Politseinikud toimetasid mehe kainenema.

19. veebruaril teatati, et 22-aastane mees ründas Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuvas korteris oma õde, 20-aastast naist, kellele tekitas kehavigastusi, ning oma vanaema, 64-aastast naist, kellele tekitas valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

19. veebruaril teatati, et 32-aastane mees lõi ühise alkoholitarbimise käigus Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 28-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Konflikti ajal viibis korteris alaealine laps. Politseinikud pidasid mehe kinni.

19. veebruaril teatati, et 29-aastane mees lõi Lasnamäel Linnamäe teel asuvas korteris 39-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Konflikti ajal viibis korteris alaealine laps.

19. veebruaril teatati, et 35-aastane mees lõi Lasnamäel Anni tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 33-aastast naist ja tekitas talle valu. Konflikti ajal viibis korteris kaks alaealist last. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Röövimine
19. veebruaril teatati, et väidetavalt tundmatu mees röövis Kesklinnas Valli tänaval alkoholijoobes 33-aastase mehe pangakaardi.

Ähvardamine
19. veebruaril teatati, et 32-aastane mees ähvardas Haaberstis Õismäe teel oma endise abikaasa ema, 51-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

19. veebruaril teatati, et 53-aastane mees ründas Kuusalu vallas Kolga-Aabla külas asuvas majas oma abikaasat, 51-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Juhtumid piiril

19. veebruaril saabus Moskvast Tallinna lennujaama Venemaa Föderatsiooni kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Moskvasse.

19. veebruaril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama kaks Serbia Vabariigi kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kahele mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 20. veebruari puhkes Nõo vallas Meeri küla eramus ühiselt alkoholi tarvitanud meeste vahel tüli, mis päädis kähmlusega. Jageluses sai viga 32-aastane mees.

Juhtumid piiril

19. veebruaril kella 9.20 ajal saabus Luhamaa piiripunkti riiki sisenevale suunale 45-aastane Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagas Vene Föderatsiooni.

19. veebruari hommikul kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Võrumaal asuvaid tööstusettevõtteid selgitamaks, kas seal töötavatel isikutel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Reidil kontrolliti kahte juriidilist ja 28 füüsilist isikut eri rahvusest. Ühtegi rikkumist kontrollkäigul ei tuvastatud.

19. veebruaril kella 10 paiku avastasid Saatse kordoni piirivalvurid piiriäärsel alal ühe inimese liikumise. Sündmuskohale reageerinud piirivalvepatrull pidas piiriribal liikunud 75-aastase Eesti kodaniku kinni ning talle selgitati põhjalikul miks piirirežiimialas viibida ei tohi, kuidas ajutine kontrolljoon kulgeb ning millised hoiatusmärgid annavad märku keelatud tsooni jõudmisest. Setomaa vallas elavale mehele tehti suuline hoiatus ning seejärel suunati ta piirkonda, kus ringi liikumine kellelegi pahandusi kaasa ei too.

19. veebruaril kell 18.45 kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestist lahkumisel Valgevene registreerimismärgiga kaubikut Fiat Ducato, mida juhtis 33-aastane valgevenelane. Täiendava kontrolli käigus tuvastasid piirivalvurid, et sõidukil puudus tehasetähis ning sõiduki identiteet võib olla muudetud, mistõttu paigutati kaubik täiendavaks ekspertiisiks piiripunkti arestiplatsile.

19. veebruari hilisõhtul tõkestati Luhamaa piiripunktis kahe Venemaa Föderatsiooni kodaniku Eestisse sisenemine, sest isikutel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks riigis viibimist.

Piiril väljastati neile sisenemiskeelud ning nad saadeti tagas Vene Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Ähvardamine

19. veebruaril tekkis Narvas Võidu prospektil pargitud sõiduautos konflikt kahe mehe vahel. Konflikti käigus lõi 49–aastane mees 45-aastat meest ning ähvardas kannatanut relvataolise eseme ja tapmisega. Ähvardaja on kinni peetud.

Omastamine

19. veebruaril teatati politseile, et 31. jaanuaril omastas tundmatu isik Jõhvis Ülesõidu tänaval mobiiltelefoni LG. Kahju on 330 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
19. veebruaril teatati politseile, et Pärnu linnas murti sisse kaubikusse Ford ja varastati helitehnikat, teler ja muud. Kahju on selgitamisel.