Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 65 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 39 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 26 vargust. Registreeriti 15 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada 14 inimest Tabati viis alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti.

Piirilt väljastati kaks sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kolm inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
12. augustil lõi Kesklinnas Inseri tänaval majas 22-aastane mees 37-aastast naist, mille tagajärjel tundis kannatanu füüsilist valu. Politsei pidas ründaja kinni.

12. augustil Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval majas lükkas 42-aastane mees enda elukaaslast, 33-aastast naist, mille tagajärjel naine kukkus ja sai vigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

Vargus
12. augustil teatati, et 11. augustil varastati Lasnamäel Paekalda tänaval ehitusobjekti soojakust tööriistu. Vargusega tekitatud kahju umbes 1500 eurot.

Kelmus
12. augustil alustati menetlust selles, et Lasnamäel Võru tänaval helistati 65-aastasele naisele väidetavalt Swedbankist ja öeldi, et kannatanu kontolt üritatakse raha varastada. Kaitseprogrammi paigaldamiseks paluti naisel sisestada PIN-koodid. Naine avastas hiljem, et tema kontolt on varastatud 4500 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. augustil teatati, et Maardu linnas Veeru tänaval lõi 60-aastane mees 21-aastast meest. Politsei pidas mehe kinni.

Piiriturvalisus
12. augustil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati kolmeks kuuks sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile 1987. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Mees viibis Eestis ebaseaduslikult 61 päeva.

12. augustil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld 1991. aastal sündinud India Vabariigi kodanikule. Mees viibis Eestis alates 4. augustist 2021 ebaseaduslikult.

LÕUNA PREFEKTUUR

Kehaline väärkohtlemine
12. augustil sai politsei väljakutse Elva valda Puhja alevikku, kus oli joobes 55-aastase mehe ja tema täisealise lapse vahel puhkenud rüselus. Kähmluses viga saanud noore naise viisid meedikud esmaabiks haiglasse. Joobes ja agressiivse mehe pidasid politseinikud kuriteos kahtlustatavana kinni ning viisid esmalt Tartu vanglasse kainenema.

Plahvatuse tekitamine
12. augustil kell 13.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Jaama tänava korrusmaja ühest korterist immitseb gaasilõhna ning selles korteris viibiv joobes mees ei ava ust. Sündmusele reageerisid lisaks päästjatele ka politseinikud ja meedikud. Kohale saabunud päästjad asusid kontrollima olukorda, kui kell 13.56 toimus plahvatus, mille tõttu sai kannatada üheksa inimest. Plahvatuses vigastada saanud kaks päästjat, kaks patrullpolitseinikku ning kiirabiautojuht viidi raskete vigastustega haiglasse. Korterist välja toodud 46-aastase mehe vigastused olid aga nii rasked, et ta suri eile õhtul haiglas. Juhtunu täpsemate asjaolude välja selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Looma julm kohtlemine
12. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et 7. juulil tekitati Rakveres kassile vigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Omavoliline sissetung ja lahkumisnõude täitmata jätmine
12. augustil sai politsei teate, et Narvas Rakvere tänaval tungiti sisse 21-aastase mehe korterisse. Talle tekitati füüsilist valu. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Omastamine
12. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Narvas Linda tänava maja juures omastati 21-aastase naise telefon iPhone XS Max. Esialgne kahju on 1500 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
12. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Narvas elava 54-aastase naisega võeti juunikuus sotsiaalmeedia kaudu ühendust ja talle loodi ebaõige ettekujutus enda Ukrainas elava õe terviseseisundist. 54-aastane naine võttis erinevatel ettekäänetel laene ning kandis raha kelmile. Esialgne kahju on 8870 eurot.

12. augustil teatas Narvas elav mees, et talle helistati võõrastelt numbritelt ning erinevatel ettekäänetel jagas mees enda Smart-ID paroole, misjärel kanti tema kontolt teisele kontole 480 eurot.

Piiriturvalisus
12. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1987. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Mehe reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid. Talle väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

12. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1953. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Mehe reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja tal puudusid asjakohased dokumendid. Talle väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

12. augustil viis Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1990. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes viibis Eestis ebaseaduslikult ühe päeva ning töötas siin ebaseaduslikult alates 5. juulist. Talle määrati rahatrahv, koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

12. augustil viis Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1997. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku suhtes, kes viibis Eestis ebaseaduslikult kuus päeva. Talle määrati rahatrahv, koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
12. augustil sai politsei teate, et Raplamaal eramus läks 77-aastane naine kallale oma 54-aastasele tütrele, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.