Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 28 varavastast kuritegu, sealhulgas kolm röövimist ja 13 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati 19 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 383 väärtegu.

Piiril väljastati neli sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja üks inimene. Tuvastati üks piirirežiimi rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

17. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval lõi tundmatu isik 61-aastasele naisele kaikaga pähe, tekitades talle kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused

17. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Suur-Patarei tänaval varastati korteriühistu keldrist jalgrattaid ja nende osi. Vargusega tekitatud kahju on üle 1100 euro.

17. juunil teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval varastati autost tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 1000 eurot.

17. juunil teatati, et Haaberstis Pikaliiva tänavalt on autolt varastatud kaasreisija-poolne peegel. Vargusega tekitatud kahju on 1200 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 18. juunit puhkes Tartus Kalevi tänava eramu ees kahe seltskonna vahel tüli, mis päädis kähmlusega. Meedikud viisid sündmuskohalt kolm noort esmaabiks traumapunkti. Tänaval kinni peetud kolm agressiivset noort meest viidi aga menetlustoiminguteks arestimajja. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ähvardamine

17. juuni õhtul teatas tähelepanelik inimene politseile, et Tartus Kuldnoka tänaval liigub kahtlasi manöövreid tegev Volkswagen Bora, millest ühel hetkel väljus kirvega vehkiv mees. Teatele reageerinud politseipatrull pidas sündmuskohal kinni kolm sõidukis olnud meest ning toimetas nad üksikasjade selgitamiseks politseimajja. Keegi vahejuhtumis viga ei saanud.

Viljandimaa

Vargus

16. juunil avastati, et Mulgi vallas Mõisakülas on sisse murtud eramu kõrvalhoonesse, kust varastati jalgratas ning tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Juhtumid piiril

17. juuni keskpäeval kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis riiki siseneda soovinud 15-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel ei olnud kehtivat viisat. Noormehele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale

17. juunil kontrollisid piiriametnikud Tartumaal erinevaid ettevõtteid selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Kontrolliti ühte juriidilist ja 15 füüsilist isikut ning avastati kaks Ukraina kodanikku, kelle lühiajaline töötamine ei olnud nõuetekohaselt PPA-s registreeritud. Ukraina kodanikele määrati 40-eurosed rahatrahvid.

17. juunil kella 9 ajal tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine 22-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle reisidokument oli võltsitud. Mehe kinnipidamine asendati maksega riigituludesse ning peale menetlustoiminguid lubati tal kodumaale naasta.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Ähvardamine

17. juunil teatas 64-aastane Narva-Jõesuu elanik, et 32-aastane naine ähvardas teda telefoni teel saadetud SMSiga tapmisega.

Kehalised väärkohtlemised

17. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Olevi tänava korterelamu trepikojas lõi 41-aastast meest tema naaber.

17. juunil teatati, et Jõhvi pargis tungis 59-aastane mees kallale oma 44-aastasele abikaasale. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

17. juunil teatati, et Narvas Rakvere tänaval tungis 21-aastane mees kallale oma 21-aastast endisele elukaaslasele ning ähvardas teda tapmisega.

17. juunil teatati, te Narvas Lahe tänaval lõi 56-aastane mees tuttavat 57-aastast naist.

Röövimine

17. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Mõisa teel tungiti kallale 17-aastasele noormehele ning rööviti tema mobiiltelefon ja sularaha.

Omavoliline sissetung

17. juunil tungiti sisse Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Puru teel asuvasse korterisse ning varastati käekott.

Juhtum piiril

17. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Mehe viisa tunnistati kehtetuks, väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus

17. juunil alustati kriminaalmenetlus selles, et Pärnus Ranna puiesteel varastati lukustamata must jalgratas. Vargusega tekitati kahju ligi 700 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

17. juunil sai politsei teate, et Kuressaares Tallinna tänaval lõi seni tuvastamata isik 30-aastast meest, kes sai viga.