Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 81 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 41 varavastast kuritegu, sealhulgas 33 vargust (eluruumidest kaks). Registreeriti kaks inimvigastusega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
23. juulil teatati, et Kesklinnas Dunkri tänaval ründas 19-aastane noormees 58-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

Kelmused
23. juulil teatati, et kannatanu nimelt on ilma tema teadmiseta sõlmitud laenuleping summas 4400 eurot.

23. juulil teatati, et inimene sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti tema kaardi PIN-koode, et uurida väidetavaid kahtlasi tehinguid. Seejärel kadus tema pangakontolt 21 485 eurot.

23. juulil alustati menetlust selles, et inimene sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kes rääkis kahtlastest toimingutest tema kontol ning küsis tema pangaandmeid, mida kannatanu talle ka ütles. Hiljem avastas ta, et tema kontolt on võetud 450 eurot.

23. juulil alustati menetlust juhtumis, kus inimesele helistas väidetav pangatöötaja, kes rääkis kannatanule kahtlastest tehingutest tema pangakontol ja soovitas kaitseprogrammi. Pärast kannatanult pangakaardi numbri ja koodide saamist kõne katkes. Kannatanu kontodelt võeti üle 1200 euro.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
23. juulil teatati, et Kose alevikus lõi 33-aastane mees oma elukaaslast, 22-aastast naist. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
23. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 19. juulil varastas tundmatu inimene Rakveres Vallimäe teel asuvas hoones kannatanu kotist raha.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
23. juulil sai politsei väljakutse Sillamäe J.Gagarini tänava korterisse, kus 36-aastane mees lõi oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kelmused
23. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 11. juulil tasus kannatanu internetikuulutuses pakutava kauba eest ligi 240 eurot, kuid tänaseni pole ta lubatud kaupa saanud ja müüja pole tagastanud ka raha.

23. juulil laekus politseile avaldus, et end börsimaaklerina esitlenud inimene tegi 38-aastasele naisele ettepaneku börsil investeerida ja sel viisil raha teenida. Naine kandis erinevatele pangakontodele kokku enam kui 20600 eurot, kuid palvetele saada raha koos väidetava kasumiga tagasi ei ole reageeritud. Politsei alustas kriminaalmenetlust kelmust käsitleva paragrahvi osas.

Vargused
23. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 25. juunil varastati Kuru rannast mobiiltelefon.

23. juulil laekus politseile avaldus, et 9. juulil varastas tundmatu inimene Narvas A.-A. Tiimanni tänaval asuvast poest kaupa. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Kehaline väärkohtlemine
23. juulil sai politsei teate, et Haapsalus Karja tänaval toidukohas lõi 44-aastane mees 46-aastast meest.

Pärnumaa

Vargused
23. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud nädalavahetusel varastati Pärnus ranna piirkonnas mobiiltelefon Samsung, jakk ja päikeseprillid. Tekitatud kahju on kokku 2000 eurot.

23. juulil sai politsei teate, et Tammiste külas Ojakalda tänava juurest jõe äärest varastati plastikust aerupaat, mis hiljem üles leiti. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Ähvardamine
Politseile laekus 23. juulil teade, et Võhma linnas ähvardas mees 23-aastast endist elukaaslast vägivallaga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.