Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 79 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 35 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati 10 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 224 väärtegu.

Piirilt väljastati kolm sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks isik.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

11. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval tungis 50-aastane alkoholijoobes mees kallale kaupluse turvatöötajale. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

11. juunil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel ründas mees teist, 50-aastast meest. Kannatanu viidi kiirabiga haiglasse.

11. juunil teatati, et Lasnamäel Võru tänaval korteris ründas 68-aastane mees temale tuttavat 46-aastast meest. Kannatanu viidi kiirabiga haiglasse, politseinikud toimetasid ründaja jaoskonda.

11. juunil teatati, et Kristiines Tihase tänaval tekkis konflikt 52-aastase mehe ja 49-aastase naise vahel, mille käigus mees lõi naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

Juhtumid piiril

10. juunil viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1993. aastal sündinud Brasiilia Liitvabariigi kodaniku suhtes, kelle lubatud viisavaba viibimisaeg Schengeni viisaruumis oli lõppenud. Mehele koostati vabatahtlik lahkumise tähtajaga ettekirjutus. Sissesõidukeeldu ei kohaldatud ja väärteomenetlust ei alustatud.

11. juunil saabus Tallinna lennujaama Kiievist 1984. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust, või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Talle koostati sisenemiskeeld ja mees paigutati lennujaama Non-Schengeni alale ootama võimalust tagasilennuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 11. juunit lõi joobes 59-aastane mees Kanepi vallas Erastvere külas 52-aastast elukaaslast. Politsei pidas joobes mehe kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema. Kannatanule andsid meedikud esmaabi kohapeal. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Tartumaa

Arvutikelmus

10. juuni päeval varastati Tartus Soola tänava turul 73-aastase naiselt käekott koos pangakaardi ja selle koodidega. Samal päeval võeti naise pangakontolt välja 300 eurot. Naisele tekitatud kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargus

11. juunil teatati politseile, et Mulgi vallas Vana-Kariste küla garaažist on varastatud 1995. aasta Volkswagen Passat numbrimärgiga 346 THH. Vargusega tekitatud kahju on 800 eurot.

Võrumaa

Vargus

7. juunil avastati, et Rõuge vallas Kangsti küla maaüksuselt on ebaseaduslikult maha raiutud 20 mändi, kolm kuuske ja üks kask. Maaomanikule tekitatud kahju on 1664 eurot.

Juhtumid piiril

11. juunil kontrollisid piiriametnikud Tartumaal erinevaid objekte selgitamaks, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Kontrolliti kahte juriidilist ja kaheksat füüsilist isikut ning avastati üks Ukraina kodanik, kelle lühiajaline töötamine ei olnud nõuetekohaselt PPA-s registreeritud. Talle määrati 40-eurone rahatrahv ning tööandjale 3200-eurone karistus.

11. juunil kella 14.30 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestisse saabumisel kinni Eesti Vabariigi registreerimismärgiga sõiduauto BMW X5, mida juhtis 51-aastane mees. Sõidukist leiti tollikontrolli käigus 21 400 Valgevene Vabariigi maksumärkidega sigaretti. Juhtumit menetleb Maksu- ja Tolliamet.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

11. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval lõi 50-aastane mees oma 55-aastast õde. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

11. juunil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Lehola tänaval tungis 35-aastane naine kallale oma 44-aastasele abikaasale. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

11. juunil teatati, et Narvas Rahu tänaval löödi 33-aastast naist.

10. juunil tungiti Lüganuse vallas Aa külas kallale 63-aastasele mehele.

Juhtumid piiril

11. juunil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1996. aastal sündinud Ukraina kodanik ja 1956. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning mehed saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus

11. juunil sai politsei teate, et Pärnus Suur-Sepa tänaval asuvas kaupluses varastati 60-aastase mehe rahakott, milles olid juhiluba, pangakaardid ja sularaha. Vargusega tekitati kahju ligi 250 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine

11. juunil alustati kriminaalmenetlus selles, et Kohila vallas lõi seni tuvastamata mees 47-aastast meest, kes sai viga.