Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 134 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, üks avaliku korra raske rikkumine, 53 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 29 vargust (üks eluruumidest; üks sõidukist). Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaheksa inimest. Tabati 78 alkoholi- ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 604 väärtegu.

Piiril väljastati 17 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja üks inimene. Tuvastati neli ajutise kontrolljoone ebaseaduslikku ületust ning üks salakaubajuhtum. Esitati üks varjupaigataotlus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

17. mail viskas Viru tänaval 26-aastane tänavamuusik teda pildistanud 73-aastast turisti mikrofoni statiiviga. Kiirabi vaatas kannatanu üle.

17. mail teatati, et Lasnamäel asuvas korteris ründas 37-aastane mees oma elukaaslast, 28-aastast naist.

18. mail tekkis konflikt Liivamäe tänaval asuvas korteris, kus alkoholi- ja narkojoobes 39-aastane mees tungis kallale oma 46-aastasele elukaaslasele. Kannatada saanud naine viidi haiglasse kontrolli.

18. mail teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel asuvas tanklas ründas 39-aastane klient 29-aastast taksojuhti. Politseinikud pidasid mehe kinni ning toimetasid jaoskonda.

18. mail lasi taksojuht 63-aastasele mehele pipragaasi näkku, kui too oli teinud märkuse, et juht ei rikuks liiklusseadust.

18. mail teatati, et Pikal tänaval ründasid tundmatud mehed 34-aastast meest.

18. mail teatati, et Lauripere tänaval ründas 31-aastane alkoholijoobes poeg oma 59-aastast ema. Politseinikud pidasid mehe kinni ning toimetasid jaoskonda.

18. mail teatati, et Lasnamäel Muhu tänaval tekkis konflikt alkoholijoobes elukaaslaste vahel, mille käigus 38-aastane mees ründas 36-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni ja toimetasid jaoskonda.

19. mail teatati, et 19-aastane mees lõi Lasnamäel K. Kärberi tänaval 21-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

19. mail teatati, et 41-aastane mees lõi Lasnamäel Loitsu tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 44-aastast naist ja tekitas talle valu.

19. mail teatati, et alkoholijoobes 29-aastane mees lõi Haaberstis Pikaliiva tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, samuti alkoholijoobes 35-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

19. mail teatati, et 29-aastane mees lõi Mustamäel E. Vilde teel asuvas korteris 25-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

19. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Salme tänaval asuvas korteris toimus konflikt elukaaslaste, 32-aastase naise ja 36-aastase mehe vahel.

Röövimine

18. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Alasi tänaval lasti 34- ja 59-aastasele mehele näkku pipragaasi ja noorema mehe kaelast rööviti kuldkett. Kiirabi osutas kannatanutele esmaabi. Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaaluurimise.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

17. mail teatati, et Laagri alevikus ründas 48-aastane mees 53-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni ning toimetasid jaoskonda, kannatanu abi ei vajanud.

19. mail teatati, et 27-aastane mees lõi Maardus Viljapuu tänaval asuvas majas oma elukaaslase venda, 33-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

19. mail teatati, et 43-aastane mees lõi Saku vallas Haiba külas 29-aastast naist.

Juhtumid piiril

17. mail saabus Tallinna lennujaama Kiievist 1986. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid arvestades riigis viibimise kestust. Talle koostati piiril sisenemiskeeld ning kuni esimese võimaluseni lahkumiseks viibib isik Tallinna lennujaama non-Schengeni alal.

17. mail viisid Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud läbi illegaalimenetlused nelja Ukraina kodaniku suhtes: 1988., 1976., 1979. ja 1976. aastal sündinud mehed. Mehed taotlesid PPA-lt pikaajalist viisat töötamiseks, kuid said keelduva otsuse. Kõik nad viibisid Eestis ühe päeva seadusliku aluseta. Neile koostati ettekirjutused Eestist lahkumiseks. Sissesõidukeeldu ei kohaldatud ja väärteomenetlusi ei alustatud.

17. mail viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1971. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes. Naine viibis Schengeni riikide territooriumil ebaseaduslikult 3 päeva. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

18. mail saabus Tallinna lennujaama Kiievist 1995. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mehe reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged, tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi ja rahalised vahendid. Talle koostati piiril sisenemiskeeld ning kuni esimese võimaluseni lahkumiseks viibib isik Tallinna lennujaama non-Schengeni alal.

18. mail saabus Tallinna lennujaama Istanbulist 1978. aastal sündinud Keenia Vabariigi kodanik. Naise reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged, tal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi ja rahalised vahendid. Talle koostati piiril sisenemiskeeld ning väljastatud viisa tunnistati kehtetuks. Kuni esimese võimaluseni lahkumiseks viibib ta Tallinna lennujaama non-Schengeni alal.

19. mail saabus Tallinna lennujaama Kiievist 1988. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust, või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Talle koostati piiril sisenemiskeeld ning ta viibib Tallinna lennujaama non-Schengeni alal kuni võimaluseni tagasilennuks.

19. mail viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1989. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes. 19. mail kontrollis meest ka politseipatrull ning selgus, et ta viibis Schengeni riikide territooriumil 36 päeva seadusliku aluseta. Mehele koostati vabatahtliku lahkumise tähtajaga ettekirjutus ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine

18. mail puhkes Põltsamaa vallas Kursi külas ühiselt alkoholi tarvitanud elukaaslaste vahel tüli, mille käigus viskas joobes 64-aastane mees 59-aastast naist õllekruusiga vastu pead. Kähmluses viga saanud naisele andsid meedikud esmaabi kohapeal. Politsei pidas joobes mehe kinni ning viis ta arestimajja kainenema.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

19. mai hilisööl puhkes Tartus Kaunase puiestee korrusmaja korteris tüli 40-aastase mehe ja 32-aastase naise vahel. Politsei pidas joobes mehe kinni ning viis ta arestikambrisse kainenema.

18. mai hilisõhtul lõi 32-aastane mees Tartus Mõisavahe tänava korteris abikaasale külla tulnud 24-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Vargused

19. mai pealelõunal pidas turvatöötaja Tartus Kalda tee kaupluses kinni mehe, kes oli poest varastanud erinevaid kaupu. Politsei toimetas kuriteos kahtlustatavana asjaolude selgitamiseks politseijaoskonda.

19. mail varastati Tartus Riia tänava kaubanduskeskuses hetkeks järelevalveta jäetud rahakott. Kahju ja juhtunu täpsemad üksikasjad selgitatakse kriminaaluurimises.

18. mail varastati Tartus Ringtee tänava ettevõttest sülearvuti ja sularaha. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Politseile laekus teade, et 14. mail varastati Tartus Kalevi tänava ehitussoojakust Boschi akutrellikomplekt, Hilti laser ja Dewalt naelapüstol. Vargusega tekitatud kahju on 1800 eurot.

Ähvardamine

17. mail ähvardas joobes 45-aastane mees Elva vallas Koopsi külas oma endist elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis ta asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Asja omavoliline kasutamine

Politseile teatati, et 16. mai varahommikul lõhuti Tartus Pärna tänava autoremonditöökoja õuel seisnud Ford Escorti aknad ning sõideti masinaga vastu seina. Sõiduki lõhkumisega tekitatud kahju on umbes 500 eurot.

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes

Ööl vastu 18. maid lõi joobes 20-aastane naine Tartus Ülikooli tänava meelelahutusasutuse ees tööülesandeid täitnud politseinikku. Joobes naine peeti kinni ning viidi arestikambrisse kainenema. Politseiametnik viga ei saanud ning ta jätkas teenistust.

Valgamaa

Asja omavoliline kasutamine

Ööl vastu 19. maid helistas abivajav mees häirekeskusele ning teatas, et ei suuda omal jalal Valga vallas Tõlliste külas metsast välja tulla. Ajal, mil politseipatrull meest metsa otsima sõitis, andis too häirekeskusele teada, et on leidnud väljapääsu metsast ning seikleb nüüd kuskil kruusasel teel. Kuivõrd mees ei teadnud jätkuvalt, kus on tema kodu ning millises suunas liikuma peab, läksid politseinikud talle vastu. Politseinikud leidsid metsateelt nii joobes 18-aastase mehe kui ka Laatrest samal ööl ärandatud sõiduauto Peugeot. Politsei pidas joobes noore mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis ta arestikambrisse kainenema. Avariiline sõiduauto teisaldati parklasse ning juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine

17. mail lõid kaks tuttavat noorukit Viljandis Tallinna tänava kaupluse ees 18-aastast noormeest. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Võrumaa

Kelmus

Politseile laekus teade, et 11. mail kandis 20-aastane Rõuge vallas elav mees iPhone telefoni müünud inimesele üle 260 euro, kuid telefoni müüja talle senini saatnud ei ole. Ka telefoni eest makstud raha ei ole õnnestunud noorel mehel müüjalt tagasi saada.

Juhtumid piiril

18. mail kella 12 ajal märkasid piirivalvurid, et Lämmijärvel liikunud mootorpaat ületas ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone suunaga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Piirivalvurid pidasid aluse kinni ning selgitasid, et sel sõitis neli inimest, kelle sõnutsi olid nad navigatsiooniseadeldist valesti lugenud ning ekslikult üle kontrolljoone sattunud. Paati juhtinud 55-aastane mees kutsuti Mustvee kordonisse, kus talle määrati rikkumise eest 40-eurone rahatrahv. Info vahejuhtumist edastati ka Venemaa Föderatsiooni piirivalvele.

18. mail kella 16.40 paiku tuvastasid piirivalvurid valveseadmetega Võrumaal piiriäärsel alal ühe inimese liikumise. Patrulli kohale jõudes inimest enam piiriposti juures ei olnud, kuid lähistel peeti kinni mootorratas, millega piiritsoonis käidi. 1989. aastal sündinud Soome Vabariigi kodanik selgitas piirivalvuritele, et oli liikunud Venemaa piiriposti juurde, et seal postist pilti teha. Turist toimetati piirivalvekordonisse, kus talle määrati piiriribal ebaseadusliku viibimise eest rahatrahv.

19. mail kella 12 paiku avastas Saatse kordoni radarvaatleja kontrolljoone ebaseadusliku ületuse Pihkva järvel paadi poolt kolme isikuga pardal suunaga Venemaa Föderatsioonist Eesti Vabariiki ja tagasi. Juhtumist teavitati Venemaa Föderatsiooni piirivalvet, kes pidas pilliroogu peitunud paadi koos isikutega kinni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

18. mail teatati, et Tapa linnas Eha tänaval lõi 73-aastast naist tema 66-aastane naabrinaine.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine

18. mail teatati konfliktist Kohtla-Järve linnas Sakala tänaval korteris, mille käigus löödi 36-aastast meest noaga. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 42-aastase mehe.

Ähvardamine

17. mail teatati, et Narvas Tallinna maanteel korteris ähvardas 55-aastane mees oma 59-aastast endist abikaasat vägivallaga. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Ähvardamine ja kehaline väärkohtlemine

17. mail teatati, et Jõhvis Kaare tänaval ähvardati 38-aastast meest relvataolise eseme ja noaga ning seejärel torgati teda noaga. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 41-aastase mehe.

Kehalised väärkohtlemised

17. mail teatati, et Püssi linnas Viru tänaval lõi 20-aastane mees 18-aastast noormeest.

17. mail teatati, et Narvas Rahu tänaval korteris tungis 36-aastane mees kallale oma 37-aastasele abikaasale. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

18. mail teatati, et Jõhvi linnas Kooli tänaval tungiti kallale 62-aastasele mehele.

18. mail teatati, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval löödi 38-aastast meest.

18. mail teatati, et Narvas Pähklimäe tänaval korteris tungis 49-aastasele naisele kallale tema 46-aastane elukaaslane.

18. mail teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris lõi 23-aastast naist tema elukaaslane. Politseinikud pidasid 23-aastase mehe kinni.

18. mail teatati, et Narvas Joala tänaval korteris lõi 40-aastast naist tema 32-aastane elukaaslane.

19. mail teatati, et Narvas I. Grafovi tänaval lõi 52-aastast naist tema 69-aastane abikaasa.

19. mail teatati, et Sillamäel Tallinna maanteel löödi 16-aastast noormeest.

Vargus

18. mail teatati, et Narvas Tallinna maanteel varastati korterelamu trepikojast jalgratas Scott Speedster. Kahju on 599 eurot.

Juhtumid piiril

17. mail tuvastasid Vasknarva kordoni piirivalvurid Narva jõel ebaseadusliku ajutise kontrolljoone ületuse Vene Föderatsioonist Eestisse ja tagasi. Info edastati Vene Föderatsiooni piirivalvele, kes pidasid paadi ja selles viibinud kaks inimest kinni.

17. mail saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

18. mail avastas Narva kordoni seirevaatleja Narva veehoidlal ebaseadusliku ajutise kontrolljoone ületuse Vene Föderatsioonist Eestisse ja tagasi. Info edastati Vene Föderatsiooni piirivalvele.

18. mail saabus Narva raudtee piiripunkti riiki sisenevale suunale 1987. aastal sündinud Nigeeria Liitvabariigi kodanik, kelle passis olev Schengeni viisa oli võltsitud. Mees palus varjupaika. Kohtu loal paigutati ta kinnipidamiskeskusesse.

18. mail saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1988. aastal ja 1992. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning mehed saadeti tagasi Venemaale.

18. mail kontrollisid Narva kordoni piirivalvurid koostöös Keskkonnainspektsiooniga Narva jõel veealuseid ja nende varustust. Kokku kontrolliti 68 väikelaeva, millest ühel avastati puudused nõutud varustuse puudumise tõttu. Isikut hoiatati suuliselt.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus

17. mail sai politsei teate, et Haapsalus Tallinna maanteel varastas 26-aastane mees alkoholi ligi 270 euro eest. Mees peeti kinni ja anti üle politseile.

Pärnumaa

Vargused

19. mail sai politsei teate, et Pärnus Suur-Sepa tänaval võttis 76-aastane mees kauplusest ligi kuue euro väärtuses kaupa ja möödus kassast kauba eest tasumata. Kaupluse töötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

18. mail sai politsei teate, et Tori vallast varastati talumaja kõrvalhoonest murutraktor. Vargusega tekitati kahju ligi 800 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

18. mail sai politsei teate, et Pärnus lõi 31-aastane mees oma 77-aastast isa, kes sai viga. 31-aastane mees peeti kahtlustatavana kinni.

Avaliku korra raske rikkumine

19. mail sai politsei teate, et Pärnus Rüütli tänaval lõi 22-aastane mees 43-aastast meest, kes sai viga. 22-aastane mees peeti kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised

19. mail sai politsei teate, et Kohila vallas lõi 51-aastane mees 63-aastast meest, kes sai viga.

18. mail sai politsei teate, et Märjamaa alevis lõi 33-aastane mees 33-aastast naist, kes sai viga.