Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 69 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust (eluruumidest neli, sõidukeist üks). Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaheksa inimest. Tabati kolm alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
14. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval kaupluse ees lõi seni tundmatu isik 51-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.
Vargus
14. juulil alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinna linnaosas Tuulemaa tänaval varastati ehitusobjektilt erinevaid ehitustarbeid ja tööriistu. Kahju umbes 20 000 eurot.

Kelmus
14. juulil helistati 53-aastasele mehele väidetavalt Swedbankist ja teatati, et mehe kontolt tahetakse teha ebaseaduslikku tehingut. Helistaja sõnas, et mees peab kontrollima Smart-ID kasutades enda kontot. Mees kinnitas mitmel korral enda PIN1 ja PIN2 koodid ja samal ajal nägi, kuidas tema kontolt raha kadus. Konto väljavõttelt selgus, et kannatanu kontolt oli tehtud seitse erinevat ülekannet kokku summas 3482 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. juulil teatati, et Loksa linnas tekkis konflikt 42-aastase naise ja 25-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati teineteisele füüsilist valu ja kehavigastusi. Sündmuskohalt lahkudes tagurdas 25-aastane mees sõidukiga otsa auto taga seisnud 23-aastasele mehele, tekitades sellega talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
14. juulil läks PPA teenindusse viisat taotlema 1980. aastal sündinud Aserbaidžaani Vabariigi kodanik. Selgus, et mees on viibinud Schengeni riikide territooriumil 61 päeva seadusliku aluseta. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

14. juulil lõpetati 1986. aastal sündinud Ukraina kodaniku viisavaba lubatud viibimisaeg ennetähtaegselt ning lühendati seda ühekordselt. Samuti koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks ja kuueks kuuks, kuna mees oli varem kinni peetud seoses kaklusega.

14. juulil kontrolliti reisilaevaga Helsingist Tallinnasse saabunud sõiduautot Volkswagen, mida juhtis 1980. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik. Mees esitas juhiloa, millel esinesid võltsimistunnused. Tallinna piiripunkti dokumendiekspert tunnistas juhiloa täielikuks võltsinguks ning ametnikud alustasid isiku suhtes kriminaalmenetlust. Isik kuulati kahtlustatavana üle ning seejärel ta vabastati.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
14. juulil teatati politseile, et Järva vallas elamu ees lõi 40-aastane mees oma tuttavat 63-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 40-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. juulil sai politsei teate, et Pärnus kortermajas lõi 52-aastane mees oma tuttavat 65-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 52-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
14. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et nädalavahetusel varastati Pärnus Papiniidu tänaval sisehoovist jalgrattahoidjast musta värvi jalgratas. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 600 eurot.

Saaremaa

Dokumendi, pitsati ja stambi hävitamine, rikkumine, vargus, kinnipidamine ja peitmine
14. juulil teatati politseile, et nädalavahetusel varastati Kuressaares eramust 47-aastase naise kaardihoidjast talle väljastatud ID-kaart.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. juulil sai politsei väljakutse Sillamäel V.Tškalovi tänavale, kus löödi 40-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Röövimine
14. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Estonia puiesteel rünnati 49-aastast meest. Temalt võeti ära kott, mille sees oli telefon ja muid esemeid. Ligikaudne tekitatud kahju on 470 eurot.

Kelmused
14. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel elavale naisele helistas väidetav pangatöötaja, kes küsis temalt pangakaardi ja ID-kaardi andmeid. Tema kontolt teostati kaks pangaülekannet ning võeti Bandora pangast 6500 eurot krediiti.

14. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et Narvas elavale naisele helistas väidetav pangatöötaja ja teatas, et tema kontolt on tehtud kahtlaseid tehinguid. Tehingute peatamiseks küsiti naiselt tema internetipanga kasutajanime ja pin-koode. Pärast seda kanti naise kontolt 3790 eurot tundmatule kontole.

Piiriturvalisus
14. juulil pöördus Jõhvi teenindusse viisat taotlema 2001. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mees viibis Schengeni riikide territooriumil 75 päeva seadusliku aluseta. Talle koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
12. juulil varastati Kastre vallas Haaslava külas kõrvalhoonest jalgratas Scott Scale. Kahju on umbes 600 eurot.

Piiriturvalisus
14. juulil kontrollisid Lõuna prefektuuri migratsiooniametnikud Põlva-, Võru ja Tartumaal ettevõtteid selgitamaks, kas sealsetel võõrtöölistel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Ühes Võrumaa ettevõttes avastati neli ukrainlast, kelle lühiajaline töötamine ei olnud PPAs registreeritud ning ühes Tartumaa ettevõttes tuvastati moldovlane, kes ei omanud nõuetekohast registreeringut Eestis töötamiseks

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.