Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 63 avaldust ja teadet kuritegudest. Varavastastest kuritegudest teatati 30, sh vargustest 17 korral. Lähisuhtevägivalla teateid oli 21. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 10. Piirilt väljastati 5 sisenemiskeeldu.


PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
22. märtsil teatati, et Kristiines Tulika tänaval baaris ründas 42-aastane mees oma endist elukaaslast, 44-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse, politseinikud pidasid ründaja kinni.

22. märtsil teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval korteris lõi alkoholijoobes 43-aastane mees 34-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

22. märtsil teatati, et Haaberstis Õismäe teel korteris ründas 29-aastane naine 31-aastast meest. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed. Politseinikud pidasid naise kinni.

Kelmus
22. märtsil alustati menetlust juhtumis, et 16. märtsil tuli Kesklinnas elavale 44-aastasele naisele sõnum, et teda ootab pakk. Paki kättesaamiseks oli vaja klikkida sõnumis olevale lingile ja maksta transpordifirmale 2,22€. Kuna naisel olid internetipoest pakid tellitud, klikkis ta lingile ja teostas makse. Hiljem avastas, et tema kontolt on tehtud ülekanne summas 1368,01€ tundmatule firmale.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
15. märtsil avastati, et Tartus Kandiküla kontoriruumidest varastati arvutisüsteemid. Esialgne varaline kahju on 20 000 eurot.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargus
Politsei sai teate, et 22. märtsil varastati Narva-Jõesuus Karja tänaval pargitud sõiduautolt Volkswagen Bora katalüsaator. Vargusega tekitatud kahju on 2000 eurot.

Kelmus
Politsei sai teate, et 22. märtsil helistas Narvas elavale 46-aastasele naisele tundmatu isik, kes tutvustas ennast Google esindajana ning palus avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel paigaldada programmi AnyDesk, mida avaldaja ka tegi. Hiljem avastas kannatanu, et tema nimele oli vormistatud kiirlaen ja tema kontolt on võõrale kontole üle kantud 2000 eurot.

Piiriturvalisus
22. märtsil kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.