Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalalõpul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 208 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 104 varavastast kuritegu, sealhulgas 88 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 203.

Nädalalõpul juhtus 17 inimkannatanutega liiklusõnnetust ning juhtimiselt kõrvaldati 40 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 149 Ukraina sõjapõgenikku ning eilse seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 35 813 sõjapõgenikul. Alates Venemaa sõjalises rünnakust Ukraina vastu on Eestis saanud ajutist kaitset kokku 48 950 sõjapõgenikku. Lisaks taotlesid 54 Ukraina kodaniku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset. Kokku on Eesti andnud rahvusvahelise kaitse 6350 Ukraina kodanikule.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
29. septembril teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval asuvas kaupluses lõi seni tuvastamata isik 49-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

29. septembril teatati, et Haaberstis Päevalille tänaval asuvas majas ründas 22-aastane mees oma elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.

30. septembril teatati, et Kristiines Alajaama tänaval asuvas majas lõi 27-aastane mees 34-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

30. septembril teatati kaklusest kahe mehe vahel Kesklinnas Vana-Posti tänaval. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

30. septembril teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval baaris on agressiivne alkoholijoobes 40-aastane mees, kes oli rünnanud ka 52-aastast meest ja 47-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse. Politseinikud pidasid mehe kinni.

30. septembril teatati, et Kristiines Sõpruse puiesteel lõi seni tuvastamata isik 40-aastast meest ja lükkas ta kraavi. Kiirabi vaatas kannatanu vigastused üle.

30. septembril teatati, et Kesklinnas Vabaduse väljakul ründas 19-aastane mees 52-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

1. oktoobril teatati, et Lasnamäel Koorti tänaval löödi 36-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

1. oktoobril teatati, et Kesklinnas löödi 23-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamine
30. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval kortermajas ähvardas 43-aastane mees noaga teisi elanikke. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
30. septembril teatati, et Kesklinnas Kevade tänaval varastati sõiduautost hulgaliselt isiklikke esemeid. Vargusega tekitatud kahju 11 580 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
30. septembril teatati, et Saku alevikus ründasid seni tuvastamata isikud 30-aastast meest. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

1. oktoobril teatati, et Tiskre külas lõi 23-aastane alkoholijoobes mees enda elukaaslast.

1. oktoobril teatati, et Muraste külas tekitasid 44-aastane ja 29-aastane mees kehavigastusi 28-aastasele naisele. Mehed peeti kinni.

1. oktoobril teatati, et Harku alevikus tekitas 29-aastane mees enda elukaaslasele, 24-aastasele naisele kehavigastusi.

Piiriturvalisus
29. septembril viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1994. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodaniku suhtes, kes viibis Eestis ebaseaduslikult 93 päeva. Õigusrikkujale määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv 200 eurot. Naisele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kaheks aastaks siseriiklik sissesõidukeeld.

30. septembril avastasid Põhja prefektuuri piiripunkti patrullid Tallinna Vanasadamast väljuva reisilaevareisijate profileerimisel kaks meesterahvast, kellel ei olnud esitada reisidokumente. Kontrollimisel selgus, et tegu on Iraani Islamivabariigi kodanikega, kes peeti kinni ja toimetati kinnipidamiskeskusesse.

30. septembril viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1991. aastal sündinud Gruusia kodaniku suhtes, kes süstemaatiliselt rikub liiklusseaduse reeglid. Mehe viisa tunnistati kehtetuks ning talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
1. oktoobril laekus politseile teade, et Viljandis Vaksali tänaval lõi 48-aastane mees enda 32-aastast elukaaslast. Mees peeti kahtlustatavana kinni ning juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kuuel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

29.septembril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist väljumisel Moldova Vabariigi kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis ebaseaduslikult 218 päeva, nendest ühe päeva Eestis. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning ta läks Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. septembril teatati politseile, et Narvas Suur tänaval asuvas kortermajas lõi 39-aastane mees konflikti käigus oma ema. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

30. septembril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval lõi seni tuvastamata mees 30-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

1. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla tee asuvas kortermajas lõi alkoholijoobes 27-aastane mees enda elukaaslast. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

1. oktoobril sai politsei teate, et Narvas Rahu tänaval asuvas kortermajas ründas 41-aastane mees enda abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

1. oktoobril sai politsei teate, et Narvas Vahtra tänaval ründas peretuttav 37-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

1. oktoobril teatati politseile, et Narvas Oru tänaval asuvas kortermajas ründas alkoholijoobes 38-aastane mees oma elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
29. septembril fikseeriti Narva jõel ajutise kontrolljoone ebaseaduslik ületus väikelaevaga suunaga Eesti-Vene-Eesti. Väikelaeva juhile määrati kiirmenetluse otsusega trahv 160 eurot.

Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Venemaa kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise 34 Moldova, üheksal Venemaa, kolmel Türgi, kahel Ukraina ja Boliivia ning ühel Valgevene ja Gruusia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
29. septembril sai politsei teate, et Paides Soo tänaval varastati kortermaja trepikojast kaks elektritõukeratast. Vargusega tekitatud kahju on 320 eurot.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
30. septembril sai politsei teate, et Haapsalus kortermajas lõi joobes 62-aastane mees oma 55-aastast elukaaslast, kes sai viga.

Pärnumaa

Avaliku korra rasked rikkumised
30. septembril sai politsei teate, et Pärnus Merimetsa tänaval vahel tekkis kahe seltskonna vahel konflikt, mille käigus löödi 34-aastast meest ja talle ässitati kallale koer, kes pures meest jalgadest. 34-aastane mees sai viga ja viidi haiglasse. Juhtunud täpsemad asjaolud on selgitamisel.

30. septembril sai politsei teate, et Ringi tänaval lõi joobes 34-aastane mees oma tuttavat 39-aastast meest noaga. Kiirabi viis 39-aastase mehe haiglasse. Politsei pidas 34-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Omavoliline sissetung
30. septembril sai politsei teate, et Pärnumaal Soomra külas sisenesid seni tuvastamata isikud eluruumidesse ja lõhkusid seal asju. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
30. septembril sai politsei teate, et Raplas parklas seisnud sõiduautos lõi 60-aastane mees oma tuttavat, 37-aastast meest.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.