Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 132 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, ja neli avaliku korra rasket rikkumist, 44 varavastast kuritegu, sealhulgas kolm röövimist ja 34 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 142. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati 41 alkoholi- ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati 10 sisenemiskeeldu ning tuvastati kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Tapmine
9. juulil teatati, et Kesklinnas Kinga tänaval leiti korterist 37-aastase mehe vägivallatunnustega surnukeha. Politseinikud pidasid pühapäeval kahtlustatavana kinni 32-aastase ja 23-aastase mehe.

Röövimine
8. juulil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval löödi 20-aastast meest ja võeti temalt ära mobiiltelefon.

Avaliku korra raske rikkumine
9. juulil teatati, et Nõmmel Männiku teel rünnati 57-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Kehalised väärkohtlemised
8. juulil teatati, et 29-aastane naine tarbis Mustamäel E. Vilde teel asuvas kaupluses toitu ilma selle eest tasumata ning viskas poetöötajat kaubaga. Tema suhtes alustati menetlust vargust ja kehalist väärkohtlemist käsitlevate karistusseadustiku paragrahvide alusel.

8. juulil teatati, et joobes 39-aastane naine ründas oma elukaaslast, 40-aastast meest. Juhtunu juures viibis kaks alaealist last. Politseinikud toimetasid naise kainenema.

8. juulil teatati, et Mustamäel Ehitajate teel löödi joobes 21-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

8. juulil teatati, et Kesklinnas Kuke tänaval löödi 26-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

9. juulil teatati, et 22-aastane mees lõi Lasnamäel Mahtra tänaval 44-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

9. juulil teatati, et 42-aastane mees ründas Haaberstis Õismäe teel asuvas korteris oma elukaaslast, 48-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

10. juulil teatati, et Lasnamäel Pae tänaval rünnati 37-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

10. juulil teatati, et 26-aastane mees lõi Haaberstis Õismäe teel endale tuttavat 26-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.
10. juulil teatati, et Kristiines Tervise tänaval löödi 41-aastast meest terava esemega ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Vargused
8. juulil teatati, et Kesklinnas Viadukti tänaval varastati haagis koos tööriistadega. Kahju on üle 2000 euro.

8. juulil alustati menetlust selles, et Pirital Merikanni tänaval varastati hoovist kaks jalgratast. Kogukahju on 600 eurot.

Tähtsa isikliku dokumendi kuritarvitamine
8. juulil alustati menetlust selles, et 24-aastane mees juhtis Kesklinnas Rannamäe teel mootorsõidukit, omamata vastava kategooria juhtimisõigust ning esitas politseinikele kontrolliks teise isiku juhiloa. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
9. juulil teatati, et 24-aastane mees lõi Keilas Keskväljaku tänaval 30-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi.

9. juulil teatati, et 55-aastane mees ründas Anija vallas Kehra linnas oma abikaasat, 46-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

10. juulil teatati, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus toimus konflikt elukaaslaste, 36-aastase mehe ja 33-aastase naise vahel, mille käigus sai naine kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Vargus
8. juulil alustati menetlust selles, et Viimsi vallas Randvere alevikus varastati spordiväljaku juurest nutikell Samsung väärtusega üle 200 euro.

8. juulil alustati menetlust selles, et Harku vallas Tabasalu alevikus varastati hall jalgratas GT. Kahju on 700 eurot.

10. juulil teatati, et Harku vallas Harku alevikus on veokist varastatud kütust. Kahju on umbes 600 eurot.

10. juulil teatati, et Maardus Fosforiidi tänaval varastati kahelt sõidukilt katalüsaatorid. Kogukahju on 1500 eurot.
Piiriturvalisus
8. juulil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeld Schengeni alale pooleteiseks aastaks 1989. aastal sündinud Tai Kuningriigi kodanikule. Naine oli Eestis ebaseaduslikult viibinud 31 päeva.

8. juulil leiti Tallinna lennujaama julgestuskontrollis 1964. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku käsipagasist vedrunuga, mis on tsiviilkäibes keelatud. Mehele koostati väärteoprotokoll ja nuga võeti hoiule.

8. juulil leiti Tallinna lennujaama julgestuskontrollis 2009. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku käsipagasist vedrunuga, mis on tsiviilkäibes keelatud. Noormehe emale väljastati kutse tulla reisilt tagasi saabudes menetlustoimingutele. Nuga võeti hoiule.

10. juulil saabusid Istanbulist Tallinna lennujaama 2001. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanikust naine ja 1999. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanikust mees, kellel puudusid alused Eestisse sisenemiseks. Isikute viisad tunnistati kehtetuks, neile väljastati sisenemiskeeld ning nad ootavad kinnipidamiskeskuses tagasilennu võimalust.

10. juulil leiti Tallinna lennujaama julgestuskontrollis 1990. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku käsipagasist padrun. Mehele väljastati kutse tulla reisilt naastes menetlustoimingutele. Padrun võeti ära ja see hävitatakse.

10. juulil kuulsid Tallinna lennujaama töötajad kahe reisija omavahelises vestluses pommi mainimist ja nad tegid väljakutse politseile. Kahe Eesti Vabariigi kodaniku, 1952. aastal sündinud naise ja 1940. aastal sündinud mehe pagas kontrolliti läbi ning keelatud või ohtlikke esemeid sealt ei tuvastatud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
9. juuli päeval sai politsei teate, et Tartus Ujula tänaval kaupluses tekkis tüli kolme inimese vahel, mis päädis kaklusega. Politsei viis lööja esialgu kainenema ja juhtunut uuritakse kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 8. juuli hommikul suitsetas üks naine Tartus Anne tänaval kohas, mis asus treeningväljakule liiga lähedal. Ühele trenni teinud mehele see ei meeldinud ja ta lõi suitsu teinud naist, kes sai viga.

Vargused
8. juulil avastati, et Tartus Oa tänaval on sisse murtud kuuri ning varastatud jalgrattad Scott ja Classic, lisaks ketassaag. Kahju on 960 eurot.

10. juulil pidasid turvatöötajad Tartus Kvartali keskuses ilukaubamajas kinni naise, kes püüdis varastada erinevat kaupa väärtuses 867 eurot. Naine anti üle politseile ja juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Arvutikelmus
Politsei sai teate, et üks tartlane kaotas 1. juuli õhtul Tartus oma seljakoti, kus oli muuhulgas sees rahakott kütusekaardiga. Pärast koti kaotamist oli kütusekaarti kahel korral kasutatud ning tangitud kütust väärtuses üle 500 euro.

Valeraha teade
Politsei sai 8. juulil teate, et Tartus sularahakeskusest avastati võltsimistunnustega 10-eurone rahatäht, mis saadeti ekspertiisi.

Valgamaa

Asja omavoliline kasutamine
10. juuli õhtul sai politsei teate, et Valga vallas Koikkülas ärandati sõiduauto Chrysler. Sõiduk leiti Tartumaalt Kambja vallast ning arvatav juht viidi esialgu kainenema. Täpsemaid üksikasju selgitatakse menetluses.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. juuli varahommikul sai politsei väljakutse Võrus Karja tänaval korterisse, kus tekkis konflikt elukaaslaste vahel, mille käigus sai naine viga. Naisele anti esmaabi, mees peeti kinni ja juhtunu uurimiseks alustati menetlust.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Ähvardamine
10. juulil sai politsei teate, et Väike-Maarja vallas Nõmme külas ähvardas 47-aastane mees 49-aastast meest. Politsei pidas ähvardaja kahtlustatavana kinni.

9. juulil sai politsei teate, et Väike-Maarja vallas Koila külas ähvardas 34-aastane mees 26- ja 29-aastaseid naisi tulirelvaga. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud. Politseinikud pidasid relvaga vehkinud mehe kahtlustatavana kinni ja võtsid tema valduses olnud tulirelva hoiule. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
10. juulil teatati politseile, et Narvas Võidu prospektil asuvas korteris tekitas 50-aastane mees füüsilisi vigastusi oma 54-aastasele naisele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

10. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Maleva tänaval asuvas korteris lõi 46-aastane mees 71-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

10. juulil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris tekitas 47-aastane mees omavahelise konflikti käigus füüsilisi vigastusi 45-aastasele mehele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

9. juulil teatati politseile, et Narvas A-A. Tiimanni tänaval lõi 66-aastane mees omavahelise konflikti käigus 50-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

9 juulil teatati politseile, et Narvas A. Puškini tänaval asuva maja fuajees lõi 57-aastane naine 52-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

9. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval asuva maja juures lõi 32-aastane mees 24-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

8. juulil teatati politseile, et Sillamäel Kesk tänaval asuva meelelahutusasutuse juures tekitas 41-aastane mees enda 31-aastasele elukaaslasele füüsilisi vigastusi ja lõi 43-aastast meest ja 42-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

8. juulil teatati politseile, et Narva-Jõesuus Rahu tänaval asuvas hotellis tekitati füüsilisi vigastusi 45-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
9. juulil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval asuva kaupluse juures lõi 52-aastane mees omavahelise konflikti käigus terava esemega 37-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Asja rikkumine ja hävitamine
Politsei sai teate, et ööl vastu 9. juulit süttis Narvas A. Puškini tänaval sõiduauto Toyota Land Cruiser. Inimesed juhtumis viga ei saanud. Politsei tuvastab tulekahju üksikasju kriminaalmenetluses.

8. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval asuva maja juures põleb kaubik Ford Transit. Päästjad kustutasid tulekahju, inimesed vahejuhtumis viga ei saanud. Politsei tuvastab tulekahju üksikasju kriminaalmenetluses.

Tulirelva ebaseaduslik käitlemine
9. juulil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvele Maleva tänavale, kus teataja kuulis maja ees kahte lasku. Kohale saabunud politseinikud leidsid otsingute käigus lähedal asuvatest põõsastest tulirelva koos laskemoonaga, mille võtsid hoiule. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud. Juhtunu üksikasju, sealhulgas kuriteo toime pannud isiku, selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
Politseile teatati, et ööl vastu 8. juulit murti Sillamäel I. Pavlovi tänaval asuvale ehitusobjektile tagumise ukse kaudu sisse ja varastati kaablit. Esialgne kahju summa on 330 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Politseile teatati, et ööl vastu 8. juulit varastati Sillamäel Kesk tänaval asuva maja keldrist kaks jalgratast. Kahju on kokku 260 eurot.

Röövimine
Politseile teatati, et ööl vastu 8. juulit tungisid kaks meest Sillamäel Kajaka tänaval asuvasse korterisse, ründasid 39-aastast meest ning võtsid temalt ära sularaha ja elektritõukeratta. Kahju on kokku 660 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

8. juulil tuvastati Narva I piiripunktis Schengeni viisaeeskirjade rikkumine Venemaa Föderatsiooni kodanikul ja Usbekistani kodanikul. Isikutele määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

8. juulil koostati Narva-I piiripunktis 11 riiki sisenemiskeeldu. Neist kaheksa koostati Ukraina kodanikele ja kolm Venemaa Föderatsiooni kodanikele.

9. juulil tuvastati Narva I piiripunktis Schengeni viisaeeskirjade rikkumine ühel Venemaa Föderatsiooni kodanikul. Talle määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

9. juulil koostati Narva-I piiripunktis seitse riiki sisenemiskeeldu. Neis viis koostati Ukraina kodanikele ja kaks Venemaa Föderatsiooni kodanikele.

10. juulil tuvastati Narva I piiripunktis Schengeni viisaeeskirjade rikkumine kahel Venemaa Föderatsiooni kodanikul. Isikutele määrati rahatrahv, kohaldati riiki sisenemise keeld ning koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul.

10. juulil koostati Narva-I piiripunktis üheksa riiki sisenemiskeeldu. Neis kolm koostati Ukraina kodanikele ja kuus Venemaa Föderatsiooni kodanikele.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
10. juulil teatati, et Pärnus tegi 36-aastane mees avalikus kohas füüsiliselt haiget enda elukaaslasele, 28-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
9. juulil sai politsei teate, et Pärnus ähvardas 53-aastane mees avalikus kohas 19-aastast meest ja 27-aastast meest. Politsei pidas 53-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
8. juulil alustati menetlust selles, et 2. juuli õhtul varastati Pärnus avalikus kohas rattahoidlast punast ja halli värvi jalgratas Schwinn cruiser. Kahju on 1000 eurot.

10. juulil alustati menetlust selles, et samal päeval varastas 35-aastane mees kahel korral Pärnus poest robottolmuimeja. Kahjusumma on esialgsetel andmetel 398 eurot.

Raplamaa

Looma julm kohtlemine
8. juulil alustati menetlust selles, et täpselt tuvastamata ajal on Märjamaa vallas jäetud kinnistul ketis ja puuris peetud koerad toidu ja piisava joogiveeta.