Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 143 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 40 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust (seitse eluruumist, kaks sõidukitest) ning kaks sõidukivargust või omavolilist kasutamist. Registreeriti 24 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada 25 inimest. Tabati 94 alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
9. juulil teatati, et Kesklinnas Paadi tänaval lõi 48-aastane mees 34-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Politsei pidas lööja kinni.
11. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Toompuiestee tänaval majutusasutuses läks 30-aastane mees kallale enda tuttavale 44-aastasele mehele ja tekitas talle kehavigastusi. Politsei pidas 30-aastase mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
9. juulil alustati menetlust selles, et 8. juulil toimus Lasnamäe linnaosas Suur-Sõjamäe põik tänaval kaklus nelja mehe vahel, mille käigus 30-aastane mees tekitas kehavigastusi 44-aastasele mehele. Politsei pidas 30-aastase mehe kinni.

9. juulil teatati politseile, et Lasnamäe linnaosas Majaka tänaval korteris toimus konflikt elukaaslaste vahel, mille käigus 39-aastane mees lõi enda elukaaslast, 31-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. juulil teatati, et Kesklinnas Aia tänaval ründas seni tundmatu mees alkoholi tarvitanud 28-aastast meest, mille tagajärjel tundis kannatanu füüsilist valu ja sai kehalisi vigastusi. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. juulil teatati politseile, et Kesklinnas Juhkentali tänaval kägistas mees endale tuttavat 51-aastast meest, mille tagajärjel tundis kannatanu füüsilist valu. Lisaks võttis ründaja kannatanult tema mobiiltelefoni väärtusega 500 eurot.

10. juulil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval lõi 35-aastane mees 18-aastast meest. Politsei pidas 35-aastase mehe kinni.

10. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Paavli tänaval lõi 44-aastane naine pudeliga vastu pead enda pojale, 26-aastast mehele. Politsei pidas naise kinni.

11. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval tekkis konflikt 29-aastase naise, kahe 36-aastase mehe, 22-aastase mehe, 19-aastase mehe ja 21-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati füüsilist valu.

11. juulil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel läks 18-aastane alkoholijoobes noormees kallale endale tuttavatele 38-aastasele naisele ja 36-aastasele mehele. Politsei pidas 18-aastase mehe kinni.

11. juulil teatati, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval oli kaklus 43-aastase, 21-aastase, 20-aastase ja 29-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi. Politsei pidas 43-aastase mehe kinni.

11. juulil teatati, et Mustamäel Vilde teel tekkis hoovis konflikt 27-aastase ja 34-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi.

Kelmus
9. juulil alustati menetlust selles, et 8. juulil helistati Nõmme linnaosas Vabaduse pst elavale mehele väidetavalt Swedbankist. Helistaja sõnas kannatanule, et on oht, et keegi võib võtta tema kontolt raha välja. Helistaja küsis kannatanu Swedbaki ja SEB panga kasutajatunnuseid, mida kannatanu ka ütles. Kahetunnise vestluse vältel lubati mehele, et kontodel olevad summad 4000 ja 2650 eurot saab panna varukontole, et keegi neile ligi ei pääseks. Järgmisel hommikul helistati mehele uuesti ja öeldi, et ta enne kella 10.00 SEB internetipanka ei läheks, sest muidu tehingud katkevad. Hiljem avastas mees, et tema Swedbaki kontolt on kantud 3350 eurot võõrale kontole ning 4000 ja 2650 eurot mehe enda SEB kontole. SEB kontolt aga tehtud omakorda erinevaid 500-euroseid makseid erinevatele kontodele. Kokku tekitati kahju 10 000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
9. juulil teatati politseile, et Keila linnas Koidu tänaval tungiti kallale 60-aastasele mehele ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. juulil teatati, et Viimsi vallas Randvere külas lükkas alkoholi tarvitanud 38-aastane mees 34-aastast naist vastu seina, tekitades sellega kannatanule kehavigastusi ja füüsilist valu. Mees lahkus sündmuskohalt autoga, politsei pidas mehe Lootsi tänaval kinni.

Röövimine
10. juulil teatati, et Keilas Piiri tänaval tungiti kallale 23-aastasele mehele ja võeti ära tema isiklikud asjad.

Juhtumid piiril
10. juulil viidi läbi illegaalimenetlus 1988. aastal sündinud Valgevene kodanikust mehe suhtes, kes oli Eestis viibinud seadusliku aluseta 170 päeva ja kes 8. juulil viidi tänavalt magamast kainestusmajja. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sissesõidukeeld poolteiseks aastaks.

11. juulil saabus Tallinna lennujaama 1985. aastal sündinud Armeenia kodanikust mees, kel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Mehele koostati sisenemiskeeld Eestisse ja ta lahkus lennuga Kiievisse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Vargus
9. juulil teatati politseile, et ööpäeva jooksul on Hiiumaa vallas kinnistult varastatud ratastega õuegrill. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 400 eurot.

Järvamaa

Vargus
9. juuli sai politsei teate, et nädala jooksul on Paides eramu aiamaja juurest varastatud valget-oranži värvi mopeed. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 1000 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. juulil teatati politseile, et Häädemeeste vallas eramu õuealal tõukas 72- aastane naine oma tuttavat 38-aastast naist, kes sai viga.

Avaliku korra raske rikkumine
10. juulil sai politsei teate, et Pärnus Mere puiesteel ründas 19-aastane mees koos kahe seni tuvastamata isikuga 20-aastast mees ja 19-aastast naist, kes said viga. Politsei pidas 19-aastase mehe kahtlustatavana kinni. Kõik juhtunu üksikasjad on selgitamisel.

Kelmus
9. juulil teatati politseile, et esmaspäeval saadeti 44-aastasele mehele inglise keelne e-kiri, kus pakuti investeerimisvõimalust. Vastavalt kirjas olnud juhendile tegi mees endale ühel veebilehel investeerimiskonto. Konto avamiseks sisestas mees enda kontaktandmed, pangakonto ja pangakaardi numbri. Seejärel helistati mehele ning küsiti pangakaardi tagaküljel olevat kolmekohalist numbrit. Pärast numbri andmist tehti mehe kontolt omavoliliselt makse ühe ettevõtte investeerimiskontole. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 250 eurot.

Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised
10. juulil teatati politseile, et Rapla vallas eramu juures lõi 69-aastane mees oma tuttavat 68-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 69-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

11. juulil sai politsei teate, et Kohila vallas eramus lõi 21-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
11. juulil teatati politseile, et Kuressaares ühe majutusasutuse hoovis läks 19-aastane mees kallale 57-aastasele mehele, kes sai viga. Politsei pidas 19-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
10. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Vinni vallas kortermaja korteris ründas 45-aastane mees korduvalt naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Kelmus
9. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Vinni vallas elavale 60-aastase naisele helistas end pangatöötajana esitlenud isik ja ütles, et tema kontol on tehtud kahtlaseid tehinguid, mis tuleks blokeerida. Selleks paluti naisel sisestada SMART-ID PIN-koodid, mida ta ka tegi. Seejärel kandsid kelmid raha kannatanu kontolt teisele pangakontole. Kahju on 1290 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
10. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla teel ründasid kaks seni tuvastamata meest 49-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Tööõnnetus
9. juulil teatati politseile, et Auvere külas kukkus 47-aastane mees platvormilt ning sai viga. Kannatanu toimetati haiglasse.

Kehalised väärkohtlemised
9. juulil teatati politseile, et Jõhvis spordiasutuses löödi 25-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel Ahtme maanteel korteris lõi 35-aastane mees korduvalt oma abikaasat, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Keskalleel korteris ründas 46-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

10. juulil teatati politseile, et Narvas 26. Juuli tänaval korteris ründas 58-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

10. juulil teatati politseile, et Jõhvis Kaare tänaval korteris ründas 61-aastane mees naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

11. juulil teatati politseile, et Narva-Jõesuus baaris löödi 44- ja 43-aastast meest, kes said viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

11. juulil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval korteris ründas 35-aastane mees oma ema, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

11. juulil teatati politseile, et Narvas Kangelaste prospektil korteris lõi 59-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

11. juulil teatati politseile, et Narvas Pähklimäe tänaval maja trepikojas ründas alkoholijoobes 46-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
9. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 37-aastane mees varastas Sillamäel Viru puiesteel korterist sularaha ja mobiiltelefoni. Kahju on umbes 950 eurot.

10. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sompa linnaosas hoonest varastati muruniiduk. Kahju on umbes 350 eurot.

Kelmused
9. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Sillamäel elavale 38-aastase mehele helistas isik, kes väitis, et ta saab aidata rahalise auhinna väljamaksmisel, mille mees väidetavalt võitis. Raha saamiseks paluti mehel paigaldada kaugjuurdepääsu tarkvara AnyDesk ja sisestada SMART-ID PIN-koodid, mida kannatanu ka tegi. Seejärel kandsid kelmid raha mehe pangakontolt teisele kontole. Kahju on täpsustamisel.

11. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 31-aastane naine lisas internetiportaali tolmuimeja müügikuulutuse. Seejärel võttis WhatsAppi kaudu temaga ühendust isik, kes soovis väidetavalt kaupa osta. Isik saatis müüjale lingi, kus tolmuimeja eest küsitud raha saamiseks tuli sisestada panga kasutajatunnus, isikukood ja Smart-ID parool. Kui naine oli küsitud andmed sisestanud, kadus tema pangakontolt 473 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus

9. juulil kella 21 ajal hüppas 1995. aastal sündinud mees laevalt Caroline Narva jõkke ja ujus Eesti kaldale. Kuna ujumine Narva jões selleks mitte ettenähtud kohtades on keelatud, määrati isikule rahatrahv 200 eurot.

10. juulil hommikul kontrollisid piirivalvurid Narva piiripunktis Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudus seaduslik alus riiki sisenemiseks, siis talle väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

10. juulil pärastlõunal kontrollisid piirivalvurid Narva piiripunktis Eestist väljumisel Ukraina kodanikku. Kuna mees viibis riigis seadusliku aluseta, kohaldati talle kuueks kuuks sisenemiskeeld ja määrati rahatrahv 200 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et ühele Jõgevamaa elanikule pakuti sotsiaalmeedias tasuta koerakutsikat, kes asus Ukrainas. Looma saamiseks tuli tasuda 165 eurot lennupileti eest ning mõne aja möödudes küsiti ka 360 eurot transpordipuuri eest. Ülekanded teinuna uuris mees, millal koer saabub, misjärel küsiti veel 670 eurot reisikindlustuseks. Olukord tundus kahtlane, mistõttu pöördus mees politseisse. Koera pole mehele saadetud, samuti ei vastata palvele makstud raha tagasi kanda.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. juuli varahommikul sai politsei väljakutse Tartus Mõisavahe tänaval korterisse, kus 31-aastane mees lõi ühise alkoholi tarvitamisel käigus talle tuttavat 26-aastast meest noaga. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni. Viga saanud mehele anti traumapunktis esmaabi.

Politseile laekus teade, et 9. juuli õhtul lõi 54-aastane mees Tartus Kaunase puiesteel maja ees talle võõrast 19-aastast müügiesindajat, kes tutvustas ukselt uksele käies suitsuandureid.

9. juuli päeval sai politsei väljakutse Kambja valda korterisse, kus 65-aastane joobes mees ründas oma abikaasat noaga. Naisele anti esmaabi, mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
5. juulil avastati, et Tartus Jaama tänaval parklas seisnud autolt on varastatud katalüsaator. Kahju on 200 eurot.

6. juulil laekus politseile teade, et Tartus Vaksali tänaval raudteejaama juurest on varastatud jalgratas Insera. Kahju on 700 eurot.

Valgamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 9. juulil varastati Valgas Võru tänaval lukustamata eramust rahakott dokumentide ja sularahaga. Kahju on 350 eurot.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
10. juuli õhtul sai politsei väljakutse Viljandis Suur-Kaare tänaval korterisse, kus 31-aastane joobes mees vägivallatses oma elukaaslase kallal. Naine viidi traumapunkti. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus
9. juulil kontrollisid Lõuna prefektuuri migratsiooniametnikud ettevõtteid Põlvamaal veendumaks, et sealsel võõrtööjõul on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Tuvastati, et üks Ukraina kodanik ei olnud oma lühiajalist Eestis töötamist nõuetekohaselt registreerinud. Talle määrati rahatrahv 80 eurot.

10. juulil aitasid piirivalvurid transportida kiirabibrigaadi Piirissaarele, kus vajas abi südameprobleemiga patsient.

11.juulil said piirivalvurid teate, et Peipsil kaotas üks lapsi tuubiga sõidutanud paadijuht aluse üle kontrolli nii, et mees kukkus vette ning paat jäi ümber oma telje tiirutama. Päästevarustust kasutanud inimesed said turvaliselt kaldale ning piirivalvurid aitasid tagasi kaldale ka paadi.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.