Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 66 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 41 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust (eluruumidest kolm, sõidukeist üks). Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
13. juulil teatati, et Kesklinnas Narva maanteel lõid kaks seni tundmatut meest 62-aastast meest rusikaga vastu nägu ja haarasid jalast, mille tagajärjel kannatanu kukkus ja sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

13. juulil teatati, et Haabersti linnaosas Õismäe teel korteris lõi alkoholi tarvitanud 33-aastane mees rusikaga ja põlvega näkku ning pähe enda elukaaslasele, 29-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kinni.

13. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Paldiski maanteel kaklesid alkoholi tarvitanud endised abikaasad, 31-aastane naine ja 36-aastane mees. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
13. juulil alustati menetlust selles, et juunikuus helistas vene keelt kõnelev naine Mustamäel elavale 51-aastasele naisele ja teatas, et naisel on võimalus saada tagasi raha, mille ta väidetavalt neli aastat tagasi investeeris. Selleks pidi kannatanu võimaldama kaugjuurdepääsu enda arvutile AnyDesk programmi kaudu. Naist juhendati avama kauplemisplatvormil admiraltrade.co konto ning teostama kaardimakset krüptoraha vahendusfirma Simplex kaudu summas 100 eurot. Seejärel näidati naisele, et tema kontole on laekunud 3800 eurot, ent väidetavalt on see raha blokeeringus ja raha kättesaamiseks on vaja teostada täiendavalt makseid ja teha kindlustus. Kuna kannatanu arvel raha ei olnud, siis vormistati naise nimele läbi tema arvuti kaks kiirlaenu kogusummas 7500 eurot. Kiirlaenu summa kanti edasi krüptoraha vahendusfirma pangakontole. Seejärel õhutati kannatanut veel vormistama kiirlaene ja teostama ülekandeid, millest naine keeldus. Kokku tekitatud kahju 7600 eurot.

13. juulil alustati menetlust selles, et juuli alguses helistati Mustamäel elavale 20-aastasele mehele väidetavalt Swedbangast ja teatati, et tema krediidi arvelt on kahel korral tehtud kahtlaseid tehinguid. Selleks, et tehinguid peatada, sisenes mees mobiil-IDga enda pangakontole, andis enda andmed helistajale ning sisestas pin1 ja pin2 koodid. Kannatanu avastas hiljem, et tema kontolt on tehtud ülekanne summas 500 eurot.

Piiriturvalisus
13. juulil saabus lennuga Hispaaniast Tallinnasse 1958. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik, kes esitas teise isiku Rumeenia ID-kaardi. Kontrollimise käigus selgus, et mehe esitatud dokument on võltsimistunnustega. Mees peeti kinni ning toimetati edasisteks toiminguteks kinnipidamiskeskusesse.

13. juulil koostati lahkumisettekirjutus ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks 1997. aastal sündinud India vabariigi kodanikule. Mees töötas varasemalt Eestis, kuid tema viisa ja lühiajaline töötamine tunnistati kehtetuks 28. jaanuaril. Mees pöördus PPA teenindusse, et taotleda uue tööandja juurde uut viisat ja töötamise luba. Mehe taotlust vastu ei võetud, kuna ta viibis alates 29. jaanuarist 2021 Eestis ebaseaduslikult, kokku 159 päeva.

13. juulil riivas 1978. aastal sündinud Ukraina kodaniku juhitud sõiduk PPA teenistussõidukit, mille tagajärjel auto peegel murdus. Kontrolli käigus selgus, et mees sõidab Eesti ettevõttele kuuluva autoga. Tuvastati, et mees töötab samas ettevõttes illegaalselt, tehes juhutöid. Mehel oli kehtiv Ukraina kodaniku pass ja Poola viisa. Mehe ennetähtaegne viisaga lubatud viibimisaeg lõpetati ja lühendati seda ühekordselt. Samuti koostati talle ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
13. juulil sai politsei teate, et viimase kolme nädala jooksul on Haapsalus Kalda tänavalt varastatud jalgratas Merida. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 500 eurot.

Pärnumaa

Kelmus
13. juulil teatati politseile, et kuu aja eest pakuti 43-aastasele mehele Facebooki keskkonnas müügiks mudelautode kollektsiooni. Vastavalt kokkuleppele tasus mees nii mudelautode kui ka postikulu müüja pangakontole. Tänaseni ei ole mees ostetud mudelautosid kätte saanud. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 320 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
13. juulil sai politsei teate, et Pärnus eramus läks seni tuvastamata isik kallale 50-aastasele naisele, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
13. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Rakvere vallas varastati pargi juurde pargitud mopeed Jiajue. Kahju on 350 eurot.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
13. juulil teatati politseile, et Jõhvis ründas avalikus kohas 35-aastane mees teist meest, kes sai viga. Politsei pidas 35-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine
13. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval korteris lõi 63-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
13. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas varastati kaubanduskeskuse spordikauplusest kaupa. Kahju on 444 eurot.

13. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narva-Jõesuus varastati eramu hoovist jalgratas Kross. Kahju on 350 eurot.

13. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel möödus 35-aastane mees kassadest alkohoolse joogi eest tasumata. Kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ning andis üle politseile.

Piiriturvalisus
13. juulil määrati rahatrahv 100 eurot 1969. aastal sündinud paadijuhile, kes jättis oma tagasituleku Narva jõelt registreerimata.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et juulis sai üks tartlane kõne inimeselt, kes väitis, et on Swedbanki töötaja. Viimane rääkis, et pangaarvelt on raha kadumas ja konto oleks vaja ajutiselt blokeerida. Selleks paluti naiselt tema Smart-ID paroole ja kasutajatunnust. Hiljem avastas naine, et kelmid on tema kontolt võtnud umbes 5000 eurot.

Vargus
Politseile laekus teade, et 10. juulil varastati Tartus Uuel tänaval sõiduauto küljest jalgratas Kross Hexagon. Kahju on 300 eurot.

Viljandimaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 9. juulil kaotati Viljandi vallas Soe külas rahakott ja mobiiltelefon. Omanik leidis mõne aja möödudes nii telefoni kui rahakoti üles, ent selleks ajaks oli rahakotist ära võetud 345 eurot.

Võrumaa

Kelmus
Politseile teatati, et veebis ühelt ettevõtjana esinenud inimeselt OSB-plaate ostnud mees ei ole kaupa kätte saanud ja raha pole ka tagastatud. Müüja telefonile enam ei vastanud ning asja lähemalt uurides avastas mees, et end ettevõtjaks nimetanud müüja kasutas libakontot. Kahju on ligi 2200 eurot.

Piiriturvalisus
13. juulil kontrollisid Lõuna prefektuuri migratsiooniametnikud Põlvamaa ettevõtteid veendumaks, et sealsel võõrtöötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks. Selgitati, et ühe Rumeenia kodaniku töötamine ei olnud nõuetekohaselt maksu- ja tolliameti registris registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.