Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 260 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 140 varavastast kuritegu, sealhulgas 96 vargust ning kaks sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Lähisuhtevägivalla teateid oli 218.

Toimus kaheksa inimkannatanutega liiklusõnnetust ning juhtimiselt kõrvaldati 16 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 85 Ukraina sõjapõgenikku ning 07.01 seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 35 851 sõjapõgenikul. Alates Venemaa sõjalisest rünnakust Ukraina vastu on Eestis saanud ajutist kaitset kokku 50 739 sõjapõgenikku. Lisaks taotlesid 25 Ukraina kodanikku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset. Kokku on Eesti andnud rahvusvahelise kaitse 6404 Ukraina kodanikule.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
5. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Paekalda tänava kortermajas lõi endine elukaaslane 35-aastast naist.

6. jaanuaril teatati, et Haaberstis Pagi tänava kortermajas ründas 39-aastane mees 41-aastast naist.

6. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Jakobi tänava kortermajas lõi 40-aastane mees 24-aastast naist.

7. jaanuaril sai politsei väljakutse Põhja-Tallinnas Tööstuse tänavale, kus seni tuvastamata mees 44-aastast naist.

7. jaanuaril teatati, et Haaberstis Õismäe tee kortermajas tekitas 38-aastane naine viga oma 37-aastasele abikaasale.

7. jaanuaril sai politsei väljakutse Mustamäele Sõpruse puiestee kortermajja, kus alkoholijoobes 41-aastane mees lõi oma 36-aastast abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused
5. jaanuaril varastati Kesklinnas Tartu maanteel asuvast soojakust elektroonikat. Territooriumilt varastati ka sõiduk Opel Monavo. Kahju on selgitamisel.

5. jaanuaril varatati Lasnamäel Tähesaju tänava kauplusest kohvimasinaid ja piimakülmikuid. Kahju on kokku 16 397 eurot.

7. jaanuaril varastati Põhja-Tallinnas Timuti tänaval asuvast korterist 1020 eurot.

Kelmus
Politseisse pöördus 47-aastane mees, kes sai kaupa müües petta. Ta pani esemed müüki Facebooki ja peagi võttis temaga ühendust väidetav ostja, kes saatis talle võltsitud DPD veebilehe lingi. Mees sisestas veebilehele oma pangakaardi andmed ja peagi ta avastas, et tema kontolt on maha võetud 2000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
6. jaanuaril teatati, et Saku vallas Metsanurme külas lõi seni tuvastamata mees 35-aastast meest.

6. jaanuaril teatati, et Klooga alevikus Pargi tänava baaris lõi 47-aastane mees 38-aastast naist.

7. jaanuaril teatati, et Raasiku vallas Kiviloo külas lõi 64-aastane mees oma 43-aastastast elukaaslast.

Kelmus
Politseisse pöördus 64-aastane naine, kes sai kaupa müües petta. Ta pani esemed müüki Facebooki ja peagi võttis temaga ühendust väidetav ostja, kes saatis kannatanule võltsitud DPD veebilehe lingi. Veebilehel tuli naisel sisestada oma pangakaardi andmed ja peagi ta avastas, et tema kontolt on maha võetud 3333 eurot.

Piiriturvalisus
7. jaanuaril lahkusid Tallinna lennujaama kaudu kaks Gruusia kodanikku, kes olid viibinud Schengeni alal 90 päeva seadusliku aluseta, millest kaks päeva Eestis. Mõlemale mehele määrati rahatrahv, summas 240 eurot.

7. jaanuaril lahkus Tallinna lennujaama kaudu Istanbuli kodanik. Mees viibis Schengeni alal 380 päeva seadusliku aluseta. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks ja kuueks kuuks. Samuti määrati talle rahatrahv, summas 500 eurot.

7. jaanuaril saabusid lennuga Kutaisist 2002. aastal sündinud Armeenia Vabariigi kodanik ja 1997. aastal sündinud Gruusia kodanik. Nende reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged, puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Neile koostati sisenemiskeelud ning Armeenia kodaniku viisa tunnistati kehtetuks. Mõlemad lahkusid samal päeval tagasi Istanbuli.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politsei poole pöördus Kükita külas elav naine, kelle maja juurest oli ajavahemikul 20.- 26. detsember varastatud erinevad esemed. Kahju kokku 710 eurot.

Tartumaa

Kelmused
Politseisse pöördus Tartus elav naine, kelle pangakontolt oli 23. detsembril temale teadmata broneeritud raha ühe reisiagentuuri kontole. Kahju kokku 2150 eurot.

Politseisse pöördus Tartus elav naine, kes teatas, et 26. detsembril tuli talle SMS, mis suunas teda postipaki kättesaamiseks tasuma tollitasusid. Naine sisestas enda kaardiandmed, peale mida tegid kelmid tema kontolt neli ülekannet. Kahju kokku 460 eurot.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel ajal tõkestati Kagu piiripunktides Eestisse sisenemine kuuel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. jaanuaril anti politseile teada, et Narvas Soldina tänaval lõi 37-aastane mees peretüli käigus oma venda. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

7. jaanuaril sai politsei teate, et Narvas Tallinna maanteel asuvas korteris ründas alkoholijoobes 29-aastane mees enda abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

7. jaanuaril teatati politseile, et Jõhvis Rakvere tänaval lõi 32-aastane mees konflikti käigus 40-aastast meest. Lööja peeti kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

6. jaanuaril anti politseile teada, et Narvas Tallinna maanteel lõi seni tuvastamata isik terava esemega 44-aastast meest tekitades talle torkehaava. Meedikud viisid mehe tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

6. jaanuaril sai politsei teate, et Sillamäel Kajaka tänaval lõi alkoholijoobes 37-aastane mees terava esemega 46-aastast meest tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. jaanuaril teatati politseile, et Ahtmes Toome puiesteel ründas alkoholijoobes 36-aastane mees enda endist elukaaslast. Mees peeti kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. jaanuaril sai politsei teate, et Narvas Energia tänaval toimus ühise alkoholitarvitamise käigus konflikt, mille tagajärjel lõi 37-aastane mees enda kasuisa. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. jaanuaril anti politseile teada, et Narvas Kangelaste prospektil asuvas kaupluses lõi seni tuvastamata mees turvameest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ähvardamine
7. jaanuaril teatati politseile, et Sillamäel Rumjantsevi tänaval ähvardas alkoholijoobes 62-aastane mees tüli käigus terava esemega enda venda. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

6. jaanuaril sai politsei teate, et Narva linnas Malmi tänaval ähvardas alkoholijoobes mees haamriga enda ema. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. jaanuaril anti politseile teada, et Kohtla-Järvel Kukruse linnaosas ähvardas 45-aastane mees terava esemega 26-aastast mees. Mees peeti kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. jaanuaril teatati politseile, et Jõhvis Rakvere tänaval ähvardas 46-aastane mees terava esemega 22-aastast meest. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. jaanuaril anti politseile teada, et Vinni vallas tekkis õe ja venna vahel konflikt, mille tagajärjel said mõlemad viga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

6. jaanuaril teatati politseile, et Tapa linnas lõi seni tuvastamata isik 46-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

6. jaanuari sai politsei teate, et Rakveres Tallinna maanteel asuvas meelelahutusasutuses ründas 39-aastane mees turvameest. Lööja peeti kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

5. jaanuaril anti politseile teada, et 34-aastane mees ründas elukaaslast, kes sai viga. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Moldova kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel avastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel sõiduauto tahavaatepeegli küljest Georgi lindi. Juhile määrati rahatrahv 400 eurot ning ta lubati koos sõidukiga Eestisse.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise 16 Moldova, viiel Venemaa, kahel Kirgiisi ning ühel Tadžikistani ja Iisraeli kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Arvutikelmus
5. jaanuaril anti politseile teada, et 25. detsembril müüs Järvamaal elav mees Facebooki Marketplace vahendusel õmblusmasina, mille peale võttis temaga Facebook Messengeri teel ühendust naisterahvas, kes saatis mehele lingi, mis näis olevat Omniva oma. Mees vajutas lingile ja sisestas oma mobiil-ID PIN-koodid. Kuna isikliku pangakonto vahendusel tehing ebaõnnestus, siis katsetas ta uuesti ettevõtte konto vahendusel ning avastas hiljem, et kontolt oli maha läinud suurem summa. Ettevõttele tekitatud kahju on 1 999 eurot.

Pärnumaa

Kelmus
5. jaanuaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 18. detsembril soovis Pärnumaal elav mees soetada endale Facebook Marketplace vahendusel PlayStation mängukonsooli. Mees tegi kauba eest müüjale ülekande, kuid kaupa ei saanud ja tagastatud ei ole ka kauba eest tasutud raha. Tekitutud kahju on 205 eurot.

Raplamaa

Vägivald võimuesindaja vastu
6. jaanuaril kella 10.40 ajal ähvardas ja ründas agressiivne 41-aastane mees teenistusülesandeid täitnud patrullpolitseinikke. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning alustas juhtunu asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetluse.

Saaremaa

Arvutikelmus
5. jaanuaril anti politseile teada, et 27. detsembril tegi Saaremaal elav mees endale remix-id.com konto, et krüptovaluutasse investeerida. Konto tegi mees YouTubes oleva õpetuse järgi. Mees kandis tehtud kontole 942 euro väärtuses krüptovaluutat. Hiljem kui mees soovis enda kontolt raha välja võtta selgus, et konto tegemise päeval oli võõra inimese poolt tehtud kontolt tehing ja raha seal enam ei olnud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.