Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 73 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 37 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust (kolm eluruumidest, üks sõidukist) ning üks sõiduki omavoliline kasutamine. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati kaks alkoholijoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati 12 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
29. juulil teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel korteris ründas 18-aastane mees oma elukaaslast, 18-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

29. juulil teatati, et Kristiines Sõpruse puiesteel korteris toimus tüli elukaaslaste, 35-aastase mehe ja 34-aastase naise vahel. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes ja said kergemaid vigastusi.

29. juulil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval lõi 29-aastane mees näkku 18-aastast meest. Kiirbai kontrollis kannatanu vigastused.

29. juulil teatati, et Haaberstis Kakumäe teel lõi 75-aastane mees 51-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

29. juulil teatati, et Kristiines Sõpruse puiesteel asuvas korteris ründas alkoholijoobes 33-aastane mees noaga 24-aastast ja 22-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanud haiglasse, nende seisund ei ole eluohtlik. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

29. juulil teatati, et Balti jaama turu lähedal varastati seljakott, milles kaameratehnika. Kahju umbes 7000 eurot.

Vargused
28. juulil teatati, et Kesklinnas Koidu tänaval on kortermaja trepikojast varastatud naiste jalgratas. Vargusega tekitatud kahju 856 eurot.

Kelmused
29. juulil alustati menetlus juhtumis, kus 48-aastasele naisele helistas väidetav panga turvaosakonna töötaja ja teavitas naist tema pangakaardi väidetavast kuritarvitamisest. Pangatöötaja palus naise kaardi numbrit ja internetipanga kasutajatunnust, et paigaldada kaardile kaitse. Tegelikult oli tegu kelmiga, kes tegi kontolt makseid kogusummas 5400 eurot.

18. juulil võttis 27-aastase naisega suhtlusrakenduse Viber kaudu ühendust tundmatu isik, kes soovis osta kleiti, mida naine müüs okidoki.ee lehel. Isik küsis naiselt tema kaardi andmeid, ettekäändega sooritada makse kleidi eest. Tegelikult kanti naise kontolt edasi 440 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
30. juulil avastati, et Kambja vallas Lemmatsi külas on sisse murtud garaaži ning varastatud tööriistu. Kahju on selgitamisel.

28. juulil sai politsei teate, et Elva vallas Mäeselja külas varastati lukustamata sõidukisse jäetud rahakotist 800 eurot.

Viljandimaa

Ähvardamine
28. juulil sai politsei väljakutse Viljandi valda Kolga-Jaani alevikku, kus kaks meest ähvardasid golfikepi ja kurikaga neile tuttavat meest, kellega oli konflikt tekkinud. Keegi viga ei saanud. Politsei pidas ähvardajad, 23-aastase ja 32-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Kui kellelgi on kuriteos kahtlustatava kahe mehe suhtes veel pretensioone teiste võimalike isikuvastaste kuritegude osas, siis palutakse sellest teada anda politsei numbril 5135441 või saates e-kirja ... (fotod on kirja manuses).

Võrumaa

Avaliku korra raske rikkumine
29. juulil sai politsei väljakutse Võru valda kortermaja juurde, kus üks elanik oli majaaknast mitmeid laske teinud. Keegi viga ei saanud. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ja selgitas, et relvataoline ese oli õhupüss, see võeti hoiule. Et mees oli raskes joobes, viidi ta esialgu kainenema.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
29. juulil teatati politseile, et Ulvi küla kinnistult varastati võsasaag, trimmer ja ketassaag Lisaks tungiti sisse hoovis seisnud sõidukisse ja sealt varastati 50 eurot, pangakaarte ja kliendikaarte. Vargusega tekitatud on ligikaudu 1200 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
29. juulil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvel Kesk tänavale, kus 37-aastane mees lõi enda endist abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
29. juulil sai politsei väljakutse Narvas Tallinna maantee kauplusesse, kust 37-aastane mees varastas alkoholi. Ta peeri kaupluse turvatöötaja poolt kinni ja anti üle politseile.

29. juulil teatati politseile, et Kiikla külas aiamaal olevast kapist varastati 350 eurot eest esemeid. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

29. juulil teatati politseile, et Narvas Vabaduse tänavale pargitud sõidukist varastati ligi 1000 euro eest tööriistu.

Kelmused
29. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et Narvas elavale naisele helistas väidetav pangatöötaja ja teatas, et tema kontolt on tehtud kahtlaseid tehinguid. Tehingute peatamiseks küsiti naiselt tema PIN-koode. Pärast seda kanti naise kontolt 360 eurot tundmatule kontole.

29. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et Sillamäel elavale naisele helistas väidetav pangatöötaja ja teatas, et tema kontolt on tehtud kahtlaseid tehinguid. Tehingute peatamiseks küsiti naiselt tema PIN-koode. Pärast seda kanti naise kontolt 9989 eurot tundmatule kontole.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.