Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 100 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 47 varavastast kuritegu, sealhulgas 35 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 36. Juhtus kuus inimkannatanutega liiklusõnnetust, neist kolm tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati kaks joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
27. juunil teatati, et Kesklinnas Olevimägi tänaval asuvas majas lõi 62-aastane mees 51-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

27. juunil teatati, et Kesklinnas R. Tobiase tänaval korteris tekkis ühise alkoholitarvitamise järel konflikt, mille käigus lõi 28-aastane mees oma abikaasat, 31-aastast naist. Mees lahkus korterist enne politsei saabumist.

27. juunil teatati, et Kristiines Tulika tänaval ründas seni tuvastamata naine 38-aastast meest. Kiirabi toimetas mehe tervisekontrolliks haiglasse.

Vargus
27. juunil teatati, et Lasnamäel Kivimurru tänavalt on varastatud motoroller. Vargusega põhjustatud kahju on umbes 1000 eurot.

Harjumaa

Vargus
27. juunil teatati, et Keilas asuvast ettevõttest on varastatud erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on umbes 5000 eurot.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
19. juunil varastati Tartus Narva mantel asuva õppehoone rattaparklast musta värvi maastikuratas. Kahju on 400 eurot.

Kelmus
Politseisse pöördus Tartus elav mees, kes soovis läbi Facebooki grupi soetada endale etenduse pileteid. Mees maksis nelja pileti eest kokku 240 eurot müüja kontole, kuid eile ole enam kui nädalal jooksul soetatud pileteid kätte saanud ega saanud tagasi ka nende eest kantud raha. Kelmusjuhtumi asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine
27. juunil sai politsei väljakutse Tartus Vahi tänavale, kus 41-aastane mees oli tüli käigus löönud talle tuttavat naist. Meedikud viisid naise esmaabiks haiglasse. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine ühel Venemaa, ühel Moldova ja ühel Kirgiisi kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

27. juuni varahommikul avastasid piirivalvurid Lämmijärvel piirirežiimi alas ühe mootorpaadi. Piirivalvurid kutsusid aluse juhi kordonisse, kus mees selgitas, et oli ka ise märganud, et sisenes režiimialasse ning siis keeras ka kohe suuna tagasi õigele poole. Paadijuhile määrati rikkumise eest 40-eurone rahatrahv.

27. juuni õhtupoolikul avastasid piirivalvurid Lämmijärvel ebaseadusliku ajutise kontrolljoone ületuse mootorpaadi poolt, millel kolm sõitjad. Alus suunati kaldale ning juhile määrati rikkumise eest 100-eurone rahatrahv.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile anti teada, et 26.juunil Narvas Rahu tänaval lõi 38-aastane mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Röövimine
27. juunil laekus politseile teade, et Narvas Võidu tänava bussipeatuses seni tuvastamata mees haaras kannatanu käest telefoni ja seejärel tõukas teda, mille tagajärjel sai naine viga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Vargus
27. juunil avastati Aseri alevikus, et garaažiboksi on sissetungitud tabaluku lõhkumise teel ja sealt varastatud jett koos haagisega. Varastatud jett leiti üles ja juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
27. juunil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine ühel Venemaa, Moldova ja Serbia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

27. juunil avastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljuval suunal Kanada kodaniku dokumente kontrollides, et inimene on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 159 päeva, neist vähemalt kaks Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Pärast menetlustoiminguid lahkus inimene Venemaale.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi käitlemine
Politseile anti teada, et 4. juunil avastas rahavedu teostav ettevõte Hiiumaalt pangaautomaadist laekunud saadetise hulgast valeraha tunnusega 50-eurose pangatähe.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile anti teada, et 22. juunil lõi Pärnu linnas asuvas ettevõttes 67aastane mees töökaaslast. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Raplamaa

Vargus
Politseile anti teada, et ööl vastu 19. juunit täpselt teadmata ajal varastati Märjamaa vallas Orgita külas maja eest lukustamata jalgratas Scott. Kahju on 300 eurot.

Saaremaa

Vargus
Politsei sai teate, et 26. juunil kella 15.15 kuni 15.30 ajal varastati Saaremaa vallas Himmiste külas Käesla-Karala-Loona tee 19. kilomeetriposti juurest helerohelist värvi ilma akuta elektriratas Hecht Betis. Kahju on üle 1 300 euro.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...