Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 107 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 71 varavastast kuritegu, sh 17 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid laekus politseile 21. Tabati üks alkoholijoobes sõidukijuht ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kaks inimene. Registreeriti kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist, piirilt saadeti tagasi kolm inimest ja Eestist saadeti välja kuus inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimine
18. novembril laekus teade, et Nõmmel ründas mitu inimest metsas 24-aastast meest, põhjustasid talle valu ja kehavigastusi ning võtsid ära rahakoti koos dokumentidega, mobiiltelefoni ja võtmed. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
18. novembril teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel asuva maja korteris ründas joobes 37-aastane mees temale tuttavat 61-aastast meest, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

Kelmused
18. novembril anti teada, et Põhja-Tallinnas elavale 39-aastasele naisele helistas tundmatu vene keelt kõnelev naine, kes teatas, et helistab politseist. Helistaja rääkis, et naise nimel on võetud laen ja selle osas on alustatud kriminaalmenetlust. Helistaja väitis, et laenu võtnud mees on kinni peetud, aga naisel on vaja lahendada probleemid pangaga. Seepeale suunati kõne väidetavale SEB Panga turvatöötajale, kes küsis naiselt kasutajatunnust, mille ta ka andis. Hiljem saatis väidetav turvatöötaja talle 20 korda erinevaid numbreid, mida naine kinnitas PIN1- ja PIN2-koodidega. Vestlus kestis kaks tundi ja kontrollides SEB Pangas oma arveid avastas naine, et arvele on laekunud raha laenufirmadest ja tundmatult naiselt ning kogu raha koos naise enda rahaga on arvelt varastatud. Naisele kelmusega tekitatud kahju on üle 3200 euro.

18. novembril teatati, et 15. novembril helistati Lasnamäel elavale 61-aastasele naisele, kuid halva enesetunde tõttu suhtles petturitega tema poeg. Helistaja palus kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi paigaldamiseks pangakaartidest ja ID-kaardist pilte teha ja neile saata. Hiljem avastas kannatanu, et kontodelt on tehtud erinevad ostud kogusummas ligi 3300 eurot.

18. novembril laekus teade, et 15. novembril helistati Lasnamäel elavale 65-aastasele naisele väidetavalt SEB Pangast ja paluti kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi paigaldamiseks sisestada Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas naine, et tema nimel oli võetud Bondora laenukeskkonnast 2000 euro suurune laen ja COOP Finants AS laenukeskkonnast ligi 5000 euro suurune laen, misjärel kannatanu pangakontolt oli tehtud ülekandeid ligi 6500 euro ulatuses.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
18. novembril tuli teade, et Maardus Ringi tänaval asuva maja korteris ründas 62-aastane mees temale tuttavat 66-aastast meest ja põhjustas talle valu. Politsei pidas ründaja kinni.

Kelmus
18. novembril anti teada, et 11. novembril helistas Maardus elavale 61-aastasele mehele naine, kes tutvustas end Swedbanki töötajana ja tundis huvi, ega mees ei tee hetkel pangatoiminguid, sest tema arvelt teostatakse ülekannet. Helistaja ütles, et ülekande tõkestamiseks tuleb kasutajatunnus blokeerida ja uue ajutise kasutajatunnuse saamiseks on vaja öelda kasutajatunnus ning toiming kinnitada Smart-ID abil. Uskudes, et tegemist on pangatöötajaga, andis mees oma kasutajatunnuse ja kinnitas toimingu Smart-ID abil. Pärast seda avastas mees, et tema Swedbanki arvelt on kadunud kokku ligi 2400 eurot.

Piiriturvalisus

18. novembril koostati sundlahkumise ettekirjutus 28-aastasele Ukraina kodanikust mehele, kes tabati päeva varem Maardus Roostiku tänava majutuskohast. Mees oli viibinud Schengeni viisaruumis seadusliku aluseta 380 päeva. Mehele määrati rahatrahv, kehtestati viieks aastaks sissesõidukeeld ja ta lahkus lennukiga Kiievisse.

18. novembril koostati lahkumisettekirjutus 54-aastasele Ukraina kodanikust mehele, kes oli viibinud Eestis seadusliku aluseta 66 päeva. Talle kehtestati kolmeks kuuks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
13. novembril teatati, et Põltsamaa vallas Puurmani alevikust varastati jalgratas. Kahju on 300 eurot.

Valgamaa

Kelmus
Politsei poole pöördus Valgamaa ettevõtja, kes tasus vastavalt hinnapakkumisele oktoobrikuu lõpus väidetavale müüjale külmkambri eest ettemaksuna 2846 eurot, ent tänaseni ei ole kätte saanud ei soetatud kaupa ega ka ette makstud raha. Väidetava müügiettevõttega kontakti otsides ilmnes, et sellist müügiesindajat ei ole olemaski. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab nüüd politsei kriminaaluurimises.

Viljandimaa

Vargus
Politseile laekus teade, et novembrikuu algul murti Viljandi vallas sisse eramusse, kust varastati seifis olnud väärisesemed ja dokumendid. Vargusega tekitatud kahju on 3000 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 18. novembril ründasid kolm seni tuvastamata meest Narvas Rakvere tänaval kahte meest, tekitades neile füüsilist valu ja kehavigastusi.

Politseile teatati, et 18. novembril lõi 32-aastane mees Narvas Kalda tänava korteris oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Politsei sai teate, et 18. novembril lõi 37-aastane mees Jõhvi vallas elumajas oma 66-aastast isa. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Röövimine
Politseile teatati, et 18. novembril ähvardas seni tuvastamata mees Narvas Võidu prospekti toidupoes müüjat noaga ja röövis kassast 20 eurot.

Kelmus
Politseile teatas Sillamäel elav 49-aastane naine, et 18. novembril helistati talle võõralt telefoninumbrilt ja tutvustati ennast politsei töötajana. Helistaja teatas, et naise nimel on üritatud võtta laenu. Seejärel helistas avaldajale meesterahvas, kes tutvustas ennast SEB panga töötajana ning palus avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel kinnitada Smart-ID abil talle edastatud koodid. Hiljem avastas naine, et tema nimele on vormistatud kiirlaen ja tema pangakontolt on teostatud ülekanded. Kahju on kokku 19431 eurot.

Piiriturvalisus
18. novembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariiki sisenemisel kahte Valgevene Vabariigi kodanikku, kellel puudus Vabariigi Valitsuse korralduse nr 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

18. novembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariiki sisenemisel 1983. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudus Vabariigi Valitsuse korralduse nr 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
18. novembril sai politsei teate, et Haapsalus Posti tänaval varastas 44-aastane mees samal päeval kauplusest alkoholi ligi 5 euro väärtuses. Politsei pidas mehe kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.