Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 100 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 52 varavastast kuritegu, sh 31 vargust (eluruumidest kaks, sõidukitest üks). Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kolm inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati üheksa, narkojoobes sõidukijuhte kaks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Surnu mälestuse teotamine
8. aprillil alustati menetlust selles, et Tallinnas Rahumäe tee 5 kalmistul olev fašismiohvrite mälestusmärk on määrdunud kanamunadega. Kaamerate salvestuselt selgus, et 3. aprilli paiku viidi mälestusmärgile toored kanamunad, mille linnud hiljem katki tegid ja mistõttu mälestusmärk määrdus. Sündmuskohal vandalismile viitavaid märke ei leitud.

Harjumaa

Süütamine
8. aprillil teatati Häirekeskusele tulekahjust Rae vallas Soodevahe külas, kus suvemaja tüüpi hoones hukkus põlengus kaks ja sai kannatada neli inimest. Sündmuskohalt leitud tõendite alusel võis tegemist olla süütamisega, mistõttu alustas politsei juhtunu täpsemate asjaolude uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vargus
8. aprillil teatati politseile, et Saue vallas Pohla külas varastati elukohast mobiiltelefon, modem, kuldmünt ja meeste sõrmus. Kahju on ligi 993 eurot.


LÕUNA PREFEKTUUR
Möödunud ööpäeval Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Juhtum piiril
8. aprillil kella 17 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 1989. aastal sündinud Kanada kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.


IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. aprillil teatati politseile, et Kadrina valla eramus ründas 52-aastane mees naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Omavoliline sissetung
8. aprillil teatati politseile, et Tamsalus sisenes 25-aastane mees korterisse ilma omaniku loata. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmus
8. aprillil teatati politseile, et 31-aastane naine Kadrina vallast sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti tema Smart-ID koode, et tagastada raha ja taastada pangakonto turvalisus. Seejärel kadus kannatanu pangakontolt ligikaudu 2172 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
8. aprillil teatati politseile, et Sillamäel V. Tškalovi tänava korteris tekitas 69-aastane mees tervisekahjustuse teisele mehele. Politsei pidas 69-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

8. aprillil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänava korteris lõi 67-aastane mees oma lapselast, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. aprillil teatati politseile, et Narvas tankla juures lõi 16-aastane noormees teist meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. aprillil teatati politseile, et Narvas Rahu tänava korteris lõi 20-aastane mees oma endist elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. aprillil teatati politseile, et Kohtla-Järve eramus lõi 37-aastane mees oma elukaaslast, tekitades talle füüsilist valu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
8. aprillil teatati politseile, et Sillamäel Viru puiestee korteris ähvardas 50-aastane mees õhupüstoliga oma isa. Politsei pidas 50-aastase mehe kahtlustatavana kinni.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
8. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et märtsikuus varastati Pärnus Suur-Jõe tänaval kauplusest akunaelutaja. Vargusega tekitati kahju ligi 1110 eurot.

Raplamaa

Vargus
8. aprillil alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud aasta jooksul on Raplamaal elava naise pangakaardiga pangaautomaadist välja võetud raha. Tekitatud kahju kokku on ligi 15 000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.