Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 57 teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 28 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust. Registreeriti 116 väärtegu, mille hulgas oli 1 juhtimisõiguseta ja 1 joobes juhi tabamine. Lähisuhtevägivalla teateid oli 17. Ööpäevaga tuli üle piiri Eestisse 83 Ukraina kodanikku, kellest 40 teatasid, et plaanivad esialgu Eestisse jääda.

Möödunud ööpäeval Lääne ja Lõuna prefektuuris teateid olulistest kuritegudest ei registreeritud.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
24. novembril teatati, et Lasnamäel Loopealse tänaval lõi seni tuvastamata mees 51-aastast meest.

Vargused
24. novembril teatati, et Nõmmel Tähetorni tänaval varastati sõidukilt rehvid. Kahju on 500 eurot.

24. novembril teatati, et Põhja-Tallinnas Linda tänava ehitusobjektilt varastati tööriistu. Kahju on 8000 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargus
24. novembril sai politsei teate, et Narvas Kangelaste prospektil kauplusest varastas 36-aastane mees erinevaid tooteid. Kahju on 330 eurot. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu üksikasjad selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
24. novembril tuvastasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumise kahel Venemaa kodanikul. Ühele neist määrati rahatrahv, lisaks koostati mõlemale ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

24. novembril tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise 15 Ukraina kodanikul ja 7 Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks Eesti avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.