Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 89 avaldust ja teadet kuritegudest. Avaliku korra raskeid rikkumisi oli üks. Varavastastest kuritegudest teatati 37, sh vargustest 22 korral. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kümme inimene. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati kolm, narkojoobes üks. Eestist väljasaadetuid oli kaks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

29. jaanuaril teatati kaklusest Majaka põik tänaval, mille käigus tekitas seni tuvastamata mees valu ja kehavigastusi 41-aastasele mehele.

29. jaanuaril teatati peretülist Gildi tänaval asuvas korteris, mille käigus tekitas 59-aastane naine valu ja kehavigastusi 73-aastasele mehele. Naine peeti politseinike poolt kinni.

Vargused

29. jaanuaril teatati korterisse sissemurdmisest Kotzebue tänaval, kus korterist oli varastatud erinevaid isiklikke esemeid. Kahjusumma 1000 eurot.

29. jaanuaril teatati vargusest Paekaare tänaval asuvast korterist, kust varastati karp sularahaga. Kahtlustatavana peeti kinni 41-aastane mees. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluse käigus.

Kelmused

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et 37-aastasele mehele helistati seni tuvastamata isiku poolt ning tutvustati end kui Swedpanga töötajat. Mehele väideti, et tema kontolt tehakse kahtlast tehingut ning selle peatamiseks peab ta ennast Smart-ID abil tuvastama, mida mees ka tegi. Hiljem selgus, et mehe kontolt on kadunud 1138 eurot.

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et 34-aastasele mehele helistati seni tuvastamata isiku poolt, kes esitles end Swedpanga töötajana ning teatas, et tema arvelt on maha läinud raha. Mehel paluti netipanka siseneda ning hiljem avastas, et tema kontolt on kadunud 725 eurot.

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et portaalis Okidoki.ee kaupa müünud naisele kirjutas väidetav ostja, et soovib tema pakutavat toodet osta. Ostja saatis portaalisisese makselingi, mis osutus pettuseks ning naine avastas hiljem, et tema kontolt on kadunud ligi 450 eurot.

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et 32-aastasele mehele helistati seni tuvastamata isiku poolt, kes esitles end Swedpanga töötajana ning väitis, et mehe kontolt taheti teha kahtlast tehingud. Et seda tegevust väidetavalt peatada, pidi mees end Smart-ID abil tuvastama, mida ta ka tegi. Hiljem avastas ta, et tema nimel on võetud krediitlaenu üle 2000 euro ja tema pangakontolt on kadunud üle 11 000 euro.

29. jaanuaril alustati menetlust selles, et 34-aastasele naisele helistati seni tuvastamata isiku poolt, kes esitles end Swedpanga töötajana ning teatas, et naise arvel toimuvad kahtlased tehingud. Selle peatamiseks pidi naine ütlema oma panga kasutajatunnuse ja koodid, mida ta ka tegi. Seejärel avastas naine, et tema pangakontolt on kadunud üle 5600 euro.
LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Arvuti, arvutisüsteemi ja arvutivõrgu ebaseaduslik kasutamine
Politseile laekus teade, et Põltsamaa vallas elava naise e-posti kontole ja sotsiaalmeediakanalisse on keegi sisse häkkinud, mistõttu puudub tal endal kontodele ligipääs ning ülevaade seal toimuvast.

Tartumaa

Omavoliline sissetung
Politseile teattai, et 7. jaanuaril oli omaniku teadmata sisse tungitud Tartus Riia tänaval asuvasse korterisse. Juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 27. jaanuaril tõukas 33-aastane mees tüli käigus oma elukaaslast, nii et viimane kukkus ning sai haiget. Juhtunu üksikasjade selgitamiseks pöördus naine politseijaoskonda.

Vargus
24. jaanuaril avastati, et Põhja-Sakala vallas on viimaste kuude jooksul sisse murtud suvilasse, kust varastati helitehnikat ja tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 1003 eurot.

Juhtum piiril
28. jaanuari hilisõhtul avastasid piirivalvurid, et Venemaa Föderatsioonist Koidula piiripunkti saabunud Fiati Ducato roolis olnud mehe juhtimisõigus on peatunud. Meest teavitati rikkumisest ning talle määrati 20-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. jaanuaril teatati politseile, et Sillamäel Kesk tänava korteris ründas 21-aastane mees naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

28. jaanuaril teatati politseile, et Narva-Jõesuus Vabaduse tänava maja juures lõi 27-aastane mees naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

28. jaanuaril teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänava maja juures löödi 34-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
28. jaanuaril teatati politseile, et Lüganuse vallas varastati hoonest tööriistu. Kahju on ligikaudu 400 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

28. jaanuaril teatati politseile, et Sillamäel varastas 21-aastane mees korduvalt kauplusest kaupa. Kahju on ligikaudu 36 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmus
28. jaanuaril teatati politseile, et Narvas võttis 39-aastane naine laenu mehe nimele ilma tema nõusolekuta. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. jaanuaril teatati politseile, et Lihulas korterelamu koridoris lõi 40-aastane mees 57-aastast meest, kes sai viga.

Arvutikelmus
28. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et Pärnumaal sõlmis möödunud aasta sügisel seni tuvastamata isik andmetöötlusprotsessi sekkudes inimese teadmata ettevõttega lepingu, kasutades selleks tema Smart-ID andmeid.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
28. jaanuari õhtul kella 19.30 ajal sai politsei teate joobes abivajavast mehest Kohilas bussiootepaviljonis. Politseipatrulli kohale jõudes selgus, et mehel on vägivallale viitavad kehavigastused ning ta viidi haiglasse. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Saaremaa
Arvutisüsteemile ebaseaduslikult juurdepääsu hankimine
28. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et Saaremaal elava naise e-posti konto on kellegi poolt üle võetud ning naisel ei õnnestu kontole ligipääsu taastada.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.