Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 87 avaldust ja teadet kuritegudest. Varavastastest kuritegudest teatati 63, sh röövimistest ühel ja vargustest 42 korral. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, nendes sai viga kuus inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati neli. Piirilt väljastati neli sisenemiskeeldu, riigist välja saadetud isikuid oli kaks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 17. juunit teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval rünnati 25-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Kiirabi viis mehe tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Ööl vastu 17. juunit teatati, et 22-aastane mees lõi Õismäel Astangu tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 21-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ööl vastu 17. juunit teatati, et Põhja-Tallinnas Puuvilla tänaval toimus konflikt kahe mehe vahel, mille käigus kasutati 47-aastase mehe suhtes gaasi. Rüseluse käigus jäi kadunuks ka kannatanu mobiiltelefon. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

17. juunil teatati, et 42-aastane mees lõi Nõmmel Kraavi tänaval asuvas majas oma abikaasat, 50-aastast naist, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

17. juunil teatati, et paar nädalat varem rünnati Mustamäel Mustamäe teel 50-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

17. juunil teatati, et nädal varem löödi Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval 18-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Vargused
17. juunil alustati menetlust juhtumis, kus nädal aega varem varastati Põhja-Tallinnas Vana-Kalamaja tänaval asuvast korterist 10 000 euro väärtuses ehteid.

17. juunil alustati menetlust 300 eurot väärt jalgratta varguse uurimiseks Kesklinnas Väike-Karja tänaval asuva maja trepikojast.

Ähvardamine
17. juunil alustati menetlust Põhja-Tallinnas Sirbi tänaval elava 22-aastase ähvardamise uurimiseks.

Omastamine
17. juunil alustati menetlust 2000 eurot maksva sülearvuti väidetava omastamise uurimiseks.

Kelmused
17. juunil alustati menetlust juhtumis, kus nädal aega varem helistati Lasnamäel elavale 33-aastasele naisele väidetavalt Swedbankist ja teatati, et tema kontol toimuvat kahtlane tegevus. Kannatanu andis helistajale oma andmed ja avastas hiljem, et kontolt on tundmatule kontole üle kantud 440 eurot.

17. juunil alustati menetlust juhtumis, kus Kesklinnas elav 40-aastane mees soovis oksjonikeskkonnas müüa projektorit ning müügikuulutuse peale saadeti talle pangakaardi andmeid kopeeriv veebilink. Kannatanu pangakaardilt võeti 330 eurot.

17. juunil alustati menetlust juhtumis, kus 66-aastase naise nimele on võetud erinevatest ettevõtetest üle 7000 euro laenu.

17. juunil alustati menetlust juhtumis, kus 33-aastane mees sai omale 1200 eurot väärt mobiiltelefoni, mille saamiseks vormistati ettevõtja juures järelemaksuleping teisele isikule.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. juunil teatati, et Viimsi vallas Rohuneeme külas rünnati 36-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Juhtunu asjaolud on täpsustamisel.

Kelmus
17. juunil alustati menetlust juhtumis, kus 64-aastasele Saku vallas elavale naisele helistati krüptorahasse investeerimise eest saadud intressi ülekandmiseks. Kuigi kannatanu sõnul ta krüptorahasse investeerinud ei olnud, saatis ta helistajale oma panga väljavõtte ja passikoopia. Samuti võeti üle kontroll tema arvuti üle ning pangakontolt kadus üle 3000 euro.

Juhtumid piiril

17. juunil tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeld kuueks kuuks 1992. aastal sündinud Ukraina kodanikule, kes töötas Eestis ebaseaduslikult ja oli Eestisse saabudes rikkunud ka eneseisolatsiooni reegleid.

17. juunil lõpetati ennetähtaegselt kehtivat Schengeni territooriumile sissesõidukeeldu kandnud 1969. aastal sündinud Ukraina kodaniku viibimisaeg ja tehti ettekirjutuse Eestist lahkumiseks.

17. juunil tehti rahatrahv ja ettekirjutus Eestist lahkumiseks Eestis ja Schengeni territooriumil ilma seadusliku aluseta 437 päeva viibinud 1975. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Lisaks tehti talle Schengeni alale sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

17. juunil tehti rahatrahv ja ettekirjutus Eestist lahkumiseks Eestis ja Schengeni territooriumil ilma seadusliku aluseta 16 päeva viibinud 1991. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Lisaks tehti talle Schengeni alale sissesõidukeeld kuueks kuuks.

17. juunil tehti rahatrahv ja ettekirjutus Eestist lahkumiseks Eestis ja Schengeni territooriumil ilma seadusliku aluseta 531 päeva viibinud 1976. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule. Lisaks tehti talle Schengeni alale sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargused
Ööl vastu 16. juunit varastati Jõgeval J. Aamisepa tänava lukustamata sauna eesruumist Makita saag ja akutrell. Vargusega tekitatud kahju on 330 eurot.

Valgamaa

Vargus
17. juunil avastati, et Otepää vallas on sisse murtud ehitussoojakusse, kust varastati mõõteseadmed. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril
17. juunil kell 15.45 tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine ühel Venemaa Föderatsiooni ja ühel Valgevene kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse määrusega sätestatud põhjused. Isikud lahkusid tagasi Venemaa Föderatsiooni.

17. juunil kell 19.35 tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse määrusega sätestatud põhjused. Isik lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. juunil teatati politseile, et Narvas Kosmonaudi tänaval maja juures rünnati 43-aastast naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
17. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Sillamäel varastati jalgratas. Kahju on umbes 320 eurot.

Arvutikelmused
17. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel elav 70-aastane naine leidis internetist reklaami, mis pakkus investeerimisvõimalusi. Naine edastas oma telefoninumbri ja e-posti aadressi, mille peale helistasid talle isikud, kes tutvustasid end investeerimisanalüütikutena. Investeerimise ettekäändel pakkusid kelmid naisele kanda raha erinevatele kontodele, mida ta ka tegi. Seejärel helistasid naisele end juristidena esitlenud isikud, kes lubasid aidata väidetavalt teeninud kasumi välja võtta ning palusid paigaldada arvutisse Anydesk tarkvara. Kui naine seda tegi, ühendasid kelmid kannatanu arvutiga ning võtsid naise nimele laene. Kahju on umbes 10 000 eurot.

17. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas elavale 50-aastasele naisele helistas mees, kes esitles end pangatöötajana ning ütles, et tema pangakontol on tehtud kahtlaseid tehinguid, mis tuleks kiiresti blokeerida. Selleks küsiti naiselt Smart-ID paroolid ja paluti kogu pangakontol olevaid raha välja võtta. Selleks kutsus kelm naisele takso, millega ta sõitis Tallinna ja üritas pangakontoris välja võtta oma kontolt kogu raha. Pärast seda, kui naisele teatati pangakontoris, et tema kontolt on osa tema rahast juba kantud tundmatule isikule, mõistis naine, et tegemist on kelmusega, ja pöördus politseisse. Kahju on ligikaudu 4000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

17. juunil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas elavale 50-aastasele naisele helistas isik, kes tutvustas end pangatöötajana ja ütles, et tema kontol on tehtud kahtlaseid tehinguid, mis tuleks kiiresti blokeerida. Selleks küsiti naiselt isikukood, kasutajatunnus ja Smart-ID paroolid. Pärast andmete edastamist kadus naise pangakontolt 1280 eurot. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
17. juunil sai politsei teate, et ööpäeva jooksul on Haapsalus Tamme tänavalt varastatud trepikoja eest lukustatud halli värvi jalgratas. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 235 eurot.

Pärnumaa

Kelmus
17. juunil alustati kriminaalmenetlust selles, et maikuu lõpus leidis 43-aastane naine ühest Facebooki grupist kuulutuse, kus sooviti ära anda buldogi kutsikas. Naine võttis ühendust müüjaga ning selgus, et naisel tuleks tasuda kutsika transport välismaalt Eestisse. Naine nõustus ning tegi pangaülekande välismaisele pangakontole. Seejärel võttis transpordifirma naisega ühendust ning küsis lisatasu koera stressivastase vaktsiini eest, mille naine samuti tasus. Kutsikas ei ole siiani naiseni jõudnud. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 635 eurot.