Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust (kolm eluruumidest; üks sõidukist). Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kaks inimest. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vägivald võimuesindaja suhtes
19. novembril teatati politseile, et Kesklinnas liigub Viru keskuse suunas mööda trammiteed palja ülakehaga mees. Kohale saabunud patrull pidas politseinikega agressiivselt käitunud 18-aastase mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

Kelmused
19. novembril alustati menetlust selles, et 45-aastasele naisele loodi ebaõige ettekujutus tegelikest asjaoludest veebilehel glballiance.com, kuhu naine on investeerimise eesmärgil paigutanud 4000 eurot, ent oma raha enam tagasi ei saa ning nõutakse erinevate ettekäänetega juurdemakseid.

19. novembril alustati menetlust selles, et 71-aastasele naisele helistati Swedbanki telefoninumbrilt ning väideti, et tema pangakontolt tahetakse teha kahtlast tehingut ning küsiti naise paroole, et tehing peatada. Tegelikkuses mingit kahtlast tehingut polnud ning naiselt peteti koodide abil välja 9500 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
19. novembril teatati politseile, et Maardus Avara tänaval tungisid neli maskides meest kallale 18-aastasele noormehele ja lõid teda relvataolise esemega pähe. Kiirabi viis kannatanu haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

Kelmus
19. novembril alustati menetlust selles, et ettevõtte pangakaartidega on tehtud erinevaid ülekandeid. Kahjusumma üle 12 000 euro.

Juhtumid piiril

19. novembril viidi läbi illegaalimenetlus 1997. aastal sündinud Moldova kodanikust mehe suhtes, kes juhtis sõiduautot ilma juhtimisõiguseta ning oli toime pannud varguse. Mehe viisa tunnistati kehtetuks, ta saadeti Eestist välja ning kohaldati sissesõidukeeld kaheks aastaks.

19. novembril viidi läbi illegaalimenetlus 1970. aastal sündinud Moldova kodanikust mehe suhtes, kes pani toime mitu vargust kauplusest. Mehe viisa tunnistati kehtetuks, ta saadeti Eestist välja ning kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Võrumaa

Vargus
19. novembril avastati, et Võrus Koreli tänava kortermaja ees seisnud sõiduautolt Opel on varastatud katalüsaator. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Arvutikelmus
19. novembril teatati Rakvere politseijaoskonnale, et tundmatu isik murdis 55-aastase naise virtuaalse rahakoti Paypal sisse ning tellis selle raha eest endale tooteid. Kahju on ligi 1000 eurot.

Ida-Virumaa

Avaliku korra rikkumine
19. novembril teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänava poes lõi joobes 41-aastane mees 51-aastast meest. Politsei pidas noorema mehe kahtlustatavana kinni.

Omavoliline sissetung
19. novembril teatati politseile, et Narvas A.Puškini tänava korteris elava 37-aastase naise korterisse tungis omavoliliselt sisse naisterahvas, kes lõi 37-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Vargused
19. novembril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 43-aastane mees on Narva poodidest korduvalt varastanud kaupa.

19. novembril teatas 27-aastane naine, et 18. novembril varastas tundmatu inimene tema Narva A.Daumani tänava korterist tehnikat ja käekella. Tekitatud kahju on ligi 1400 eurot.

19. novembril teatati politseile, et samal päeval tungis tundmatu inimene Sillamäel V.Tškalovi tänava korterisse sisse ning varastas 40-aastase naise sülearvuti. Tekitatud kahju ja juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
19. novembril alustati kriminaalmenetlust selles, et 18. novembril lõi alkoholi tarvitanud 68-aastane mees Hiiumaa vallas elumajas oma 69-aastast abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.