Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 32 vargust (eluruumidest üks ja sõidukitest kolm) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kolm inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht.

Piirilt väljastati üheksa sisenemiskeeldu. Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ning Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
10. augustil anti teada, et Tallinnas Ravi tänaval lõi 21-aastane mees 35-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. augustil teatati, et Tallinnas Merirahu tänaval lõi 34-aastane naine endale tuttavat 65-aastast meest ja tõukas 23-aastast naist, tekitades mõlemale valu ja kehavigastusi. Juhtunu juures viibis ka alaealine laps. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
10. augustil tuli teade, et Tallinnas Vana-Narva maanteel asuvast laost on varastatud dekoratiivistikuid. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 500 eurot.

Kelmus
10. augustil tuli teade, et 60-aastasele naisele helistasid 9. augustil noormehed, kes tutvustasid end pangatöötajatena ja palusid sisestada PIN-koodid. Juhtunu järel oli naise Swedbanki kontolt kadunud 10 000 eurot.

10. augustil teatati, et 49-aastasele naisele helistas 30. juulil naine, kes väitis end olevat Swedbanki töötaja. Helistaja ütles, et avaldaja arveldusarvelt taheti Poolas varastada 60 eurot, aga nemad blokeerisid antud tehingu. 2. augustil helistati naisele uuesti väitega, et temalt on laekunud laenutaotlus 1500 eurole. Kuna avaldaja teatas, et ei ole laenu taotlenud, siis vastas helistaja, et tühistab taotluse. Samal õhtul helistas avaldajale uuesti helistas sama tundmatu naisterahvas, esitles end Swedbanki töötajana ja teatas, et avaldaja pangaarve vajab lisakaitset. Helistaja küsis avaldaja kasutajatunnust, mispeale avaldaja sisestas PIN-kalkulaatori numbri ja sisenes oma kontole, kuhu laekus mingi 420 eurot. Avaldaja vestles seejärel naisterahvaga umbes tund aega ja avastas 5. augustil, et tema arvelt on varastatud 1150 eurot, millele lisaks oli võetud 420 eurot võõrast raha, mis oli tema arvele üle kantud.

10. augustil anti teada, et 26-aastane naine sai juuli alguses Facebooki kaudu tuttavaks mehega, kes väitis, et on pärit Taanist ning käesoleval ajal on missioonil Jeemenis. Juuli lõpus teatas mees, et temale maksti preemiat 400 000 eurot ja kuna tal ei ole kedagi teist, kellele see raha hoiule anda, siis ta saatis selle raha teatajale, andes talle koodi, millega ta saaks saadetise teekonda jälgida Galaxy Express Delivery lehel. Sisestades koodi sai naine teada, et pakk saadeti Afganistanist. Seejärel tuli kiri, et pakk on Türgis ja selle eest on vaja maksta 2200 eurot tollimaksu, mille naine maksis 29. juulil pangaülekandega ka tasus. Seepeale sai ta e-kirja, et peab maksma veel 10 000 eurot, kuna tegemist on rahapesuga. Naine seda raha ei maksnud. Kelmuse tõttu tekkinud kahju on kokku 2200 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
10. augustil tuli teade, et Maardus Keemikute tänaval lõi seni kindlaks tegemata mees kaikaga 34-aastast meest, tekitas talle valu ja kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. augustil anti teada, et Maardus Langu tänaval asuva maja korteris ründas 35-aastane mees oma elukaaslast 38-aastast naist. Mõlemad osapooled olid joobes, mees lahkus politsei saabudes korterist.

10. augustil tuli teade, et Harjumaal Kose alevis Pikal tänaval asuva maja hoovis tõukas 53-aastane mees 75-aastast meest, kes kukkus vastu majaseina ja sai selle tõttu kehavigastusi. Kiirabi toimetas kannatanu Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, politsei pidas kahtlustatava kinni.

10. augustil teatati, et Paldiskis Rae tänava maja korteris ründas joobes 54-aastane mees endist abikaasat 44-aastasele naist, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Juhtunu juures viibis ka alaealine laps. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Asja omavoliline kasutamine
9. augusti hilisõhtul teatasid tähelepanelikud liiklejad häirekeskusele, et Põlva vallas Põlva-Karisilla tee ääres seisab kahtlane sõiduk, mille rooli taga magab mees. Teatele reageerinud politseinikud võtsid masina võtmed hoiule ja purjus mehe toimetasid esialgu kainenema. Asjaolude selgitamisel ilmnes, et autos maganud 23-aastane mees oli sõiduki mõned tunnid varem Linte külast tuttava maja eest omavoliliselt sõiduks võtnud. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Vargused
9. augustil avastati, et Tartus Puiestee tänava aiaga piiratud ja lukustatud ehitusobjektilt on varastatud tellingud. Kahju on 2000 eurot.

10. augustil teatati, et viimase paari nädala jooksul on Peipsiääre vallas Põldmaa küla ettevõtte territooriumilt varastatud umbes 63 liitrit diislikütust ning traktori aku. Vargusega tekitatud kahju on 471 eurot.

Politseile laekus teade, et juulikuu viimasel päeval varastati Tartus Ringtee tänava kauplusest külastaja päikeseprillid. Kahju on 215 eurot.

Politseile teatati, et ööl vastu 6. augustit varastati Tartus Võru tänava eramu juurest Kellys Clea 21-käiguline jalgratas. Kahju on 300 eurot.

Piiriturvalisus
10. augusti õhtupoolikul viisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koostöös tolliametnikega Võru ja Põlva maakonnas läbi kontrollreidi, mille käigus teostati aktiivset isikute dokumendi kaasas kandmise kohustuse täitmise, viibimisaluse omamise, võltsitud dokumentide või teistele isikutele kuuluvate dokumentide kasutamise ning salakauba tuvastamisega seotud tegevusi. Ühisoperatsiooni käigus kontrolliti 116 sõidukit ja 124 inimest ning tabati üks alkoholi tarvitanud autojuht ning üks sõiduk, millel puudus ülevaatus.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
10. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Tapa linna kohvikust varastati käekott. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
10. augustil sai politsei väljakutse Sillamäel Kajaka tänava korterisse, kus 34-aastane mees lõi enda elukaaslast, kes sai viga ja kiirabi toimetas ta haiglasse. Politsei pidas 34-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine
10. augustil teatati politseile, et Sinimäe alevikus tekitas töökaaslane füüsilist valu 55-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
10. augustil alustati kriminaalmenetlus selles, et Kohtla-Järvel Männi tänaval asuvalt territooriumilt varastati kaks murutrimmerit. Esialgne kahju on 1331 eurot.

Kelmus
10. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Sillamäel elavale mehele helistas väidetav pangatöötaja, kes veenis teda kasutama enda Smart-ID paroole ning seetõttu kanti mehe arveldusarvelt teisele kontole 4916 eurot.

Piiriturvalisus
9. augustil viidi Ida prefektuuris läbi illegaalimenetlus 1974. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes viibis seadusliku aluseta Eestis 46 päeva. Mehele koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

9. augustil viidi Ida prefektuuris läbi illegaalimenetlus 1980. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes viibis seadusliku aluseta Eestis 38 päeva. Mehele koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld üheks kuuks.

10. augustil viidi Ida prefektuuris läbi illegaalimenetlus 1995. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes viibis seadusliku aluseta Eestis 14 päeva. Mehele koostati ettekirjutis Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

10. augustil avastas Narva kordoni paadipatrull Narva veehoidlalt kaks inimest, kes püüdsid kala harrastuspüügiõigust omamata. Meestele määrati rahatrahvid.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
10. augustil sai politsei teate, et Türi linnas Tallinna maanteel võttis 58-aastane mees kauplusest alkoholi ja toiduaineid ning möödus kassast kauba eest tasumata.

Pärnumaa

Vargus
10. augustil sai politsei teate, et Pärnus Savi tänaval murti sisse laoruumi, kust varastati saepink, katuse aluskatte rullid, vesiplaadi lõikaja, ehitusmaterjale ja muud. Esialgsel hinnangul tekitati vargusega varalist kahju ligi 7000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.