Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 88 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 53 varavastast kuritegu, sealhulgas 32 vargust (üks eluruumidest, üks sõidukist) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati 14 alkoholijoobes ja üheksa narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti kaheksa Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
11. oktoobril teatati, et Kesklinnas Kaubamaja tänaval kohvikus lõi 70-aastane mees 59-aastast meest rusikaga. Politsei pidas 70-aastase mehe löömises kahtlustatavana kinni.

Kelmused
Augustikuu lõpus leidis 37-aastane mees Facebookist reklaami, mis pakkus raha teenimise võimalust bitcoinidega. Mees registreeris end kauplemisplatvormil ezcfds.com. Peatselt võeti temaga ühendust Läti suunakoodidega telefoninumbritelt. Vene keelt kõnelevad inimesed said kannatanu nõusolekul AnyDesk programmi kaudu kaugligipääsu tema arvutile. Meest juhendati esimese sissemaksu tegemisel summas 252,96 eurot Türgi maksevahendusfirma Sipay kaudu. Järgmisel päeval õhutasid helistajad kannatanut tegema veel ühte makset summas 762,01 eurot. 20. augustil laekus kannatanu pangakontole Türgi maksevahendusfirma Sipay kaudu kaardimakse summas 64,82 eurot, mis pidi kinnitama, et antud kauplemisplatvormilt on võimalik raha välja võtta. 27. augustil õhutati kannatanut vormistama Bondora kiirlaen summas 10 000 eurot ning sealt edasi raha kandma väidetavale kauplemisplatvormile. Kui mees palus raha tagastamist, siis seda erinevatel ettekäänetel ei tehtud ning nõuti mehelt juurdemakseid. Kokku tekitatud kahju 10 950,15 eurot.

8. oktoobril helistati Lasnamäel elavale 29-aastasele mehele väidetavalt Swedbankist ja paluti sisestada Smart-ID PIN-koodid, mida kannatanu ka tegi. Hiljem avastas kannatanu, et tema nimel on võetud Bandora AS laenu summas 10 000 eurot, millest 9900 kanti võõra inimese arveldusarvele.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
11. oktoobril teatati, et Saue vallas Alliku külas toimus kaklus vendade vahel, mille käigus said mõlemad osapooled vigastusi. Politsei toimetas 35-aastase mehe kainenema.

Vargus
Ajavahemikul 10.-11. september varastati Harku vallas Tutermaa külas neljast erinevast sõiduautost esemeid, sh helivõimendi, tööriistu ja kalastustarbeid. Vargusega tekitatud kahju 3250 eurot.

Piiriturvalisus
11. oktoobril kontrolliti sadamas 1966. aastal sündinud Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi kodanikku, mille käigus selgus, et mehe elamisloataotlus oli Soomes endiselt menetluses. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 14 päeva jooksul. Sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

11. oktoobril koostati Euroopa Liidu kodaniku pereliikme viibimisõiguse piiramine ja ettekirjutus Eestist lahkumiseks 30 päeva jooksul 1980. aastal sündinud Filipiini Vabariigi kodanikule. PPA teeninduses selgus, et ta on Eestis viibinud ühe päeva seadusliku aluseta.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Looma julm kohtlemine
Politsei alustas kriminaalmenetlust selles, et septembris lõi Tartumaal elav mees korduvalt kaikaga kassi, kes sai viga ja vajas arstiabi.

Kelmused
Politseile laekus teade, et 1. oktoobril helistas ühele tartlasele end pangatöötajana esitlenud kelm, kes pettis naiselt välja tema PIN-koodid. Peagi võttis kelm naise kontolt 1400 eurot ja naise nimele 500 eurot laenu.

Politseile laekus teade, et kevadel tellis üks tartlane ettevõttelt palkmaja, kuid pole seniajani kaupa kätte saanud ning ka müüja ei anna selgitust juhtunule. Politsei alustas menetlust.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
Politsei sai teate, et 11. oktoobril varastati Kundas Ehitajate tänava kuurist muruniiduk. Kahju on kokku 300 eurot.

Ida-Virumaa

Vargus
Politseile teatati, et 11. oktoobril varastati Narvas Fama tänava kaubanduskeskusest elektroonikatooteid. Kahju on kokku 337 eurot.

Arvutikelmus
Politsei sai teate, et 11. oktoobril helistas Narvas elavale 54-aastasele naisele vene keelt kõnelev isik, kes tutvustas end Swedbanki töötajana ja palus avaldajal kinnitada Smart ID abil talle edastatud koodid. Kahju on kokku 4950 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
11. oktoobril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel sõiduautoga saabunud 1957. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
8. oktoobril teatati politseile, et Järva-Jaani alevikus kortermajas ründas 41-aastast naist tema abikaasa. Naine sai viga.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. oktoobril sai politsei teate, et Pärnus kortermajas lõi 41-aastane mees ühte oma pereliiget, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kelmus
11. oktoobril teatati politseile, et 48-aastane mees leidis internetist ühe ettevõtte, mille kaudu soovis hakata aktsiate ja krüptovaradega kauplema. Mees võttis ettevõttega ühendust ning temaga suhelnud nõustaja oli valmis mehe nimele konto avama. Pärast konto avamist tegi mees esimese sissemakse. Seejärel nõudis nõustaja veel täiendavaid makseid, millest mees keeldus ja avaldas soovi, et tahab tagasi oma sissemakset. Mehe palvet eirati. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 9000 eurot.

Saaremaa

Arvutikelmus
11. oktoobril sai politsei teate, et 29-aastase mehe pangakontolt on mitmel korral omavoliliselt võetud sularaha. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 420 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.