Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 127 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 1 raske tervisekahjustuse tekitamine, 8 avaliku korra rasket rikkumist ja 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust (eluruumidest 5, sõidukitest 3) ning 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 10 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 11 inimest. Tabati 55 alkoholijoobes ja 3 narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 587.

Piirilt väljastati 23 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 5 inimest. Registreeriti 4 Schengeni viisaeeskirja rikkumist ning 1 riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

29. märtsil teatati, et Virbi tänava kortermaja trepikojas tekkis konflikt kahe naisterahva vahel, mille käigus lõi 1969. aastal sündinud naine 27-aastast naist.

29. märtsil teatati, et Lasnamäel Punase tänava korteris tekkis konflikt endiste elukaaslaste vahel, mille käigus tungiti kallale 31-aastasele naisele. Politseinikud pidasid kinni 31-aastase mehe.

30. märtsil teatati, et peretüli käigus tekitas mees Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas korteris 57-aastasele naisele kehavigastusi. 30. märtsil teatati, et A. H. Tammsaare teel lõi alkoholijoobes 37-aastane mees 36-aastast meest.

30. märtsil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval toimus peretüli 28-aastase mehe ja 23-aastase naise vahel.

30. märtsil teatati, et Kesklinnas Müürivahe tänaval lõi mees 19-aastast meest. 30. märtsil teatati, et Kesklinna linnaosas tekitas naine 31-aastasele mehele kehavigastusi.

30. märtsil teatati, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel asuvas poes tekkis konflikt kahe kliendi vahel, kannatada sai 56-aastane mees. 30. märtsil teatati, et Nõmme linnaosas Männiku teel lõi alkoholijoobes 27-aastane enda elukaaslast, 25-aastast naist.

30. märtsil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval tegi 50-aastane mees viga oma elukaaslasele, 44-aastasele naisele. 30. märtsil teatati, et Kristiines Nõmme teel toimus kaklus 32-aastase ja 29-aastase mehe vahel.

31. märtsil teatati Lasnamäel Mahtra tänaval eksabikaasade ja nende poja vahel peretüli, mille käigus said osapooled viga.

31. märtsil teatati Põhja-Tallinnas Randla tänaval peretülist, mille käigus tekitas üks mees teisele kehavigastusi.

31. märtsi öösel lõi Vanalinnas Harju tänaval 27-aastane meesterahvas näo piirkonda 16-aastast neiut. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. 31. märtsi varahommikul teatati Telliskivi tänaval vägivallajuhtumist, mille käigus lõi 29-aastane mees 34-aastast naist.

31. märtsi varahommikul teatati Telliskivi tänaval asuvas baaris toimunud konfliktist, mille käigus 32-aastane mees lõi 33-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

31. märtsil teatati, et Liivalaia tänava hotellis tekkis konflikt 18-aastase neiu ja 19-aastase noormehe vahel, mille tulemusena osapooled tõukasid ja lõid üksteist. Politseinikud viisid noored politseijaoskonda.

31. märtsil teatati, et Tatari tänaval löödi 26-aastast meest. 31. märtsil teatati, et Lõime tänava korterimajas lõi 35-aastane mees 44-aastast meest, kes sai viga. Politseinikud viisid lööja jaoskonda.

31. märtsil teatati, et K. Kärberi tänava korteris löödi peretüli käigus 49-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 49-aastase mehe. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Harjumaa Kehalised väärkohtlemised

31. märtsil teatati peretülist Maardu linnas Pirnipuu puiestee korteris, mille käigus 20-aastane poeg lõi 59-aastast isa. Juhtumid piiril 29. märtsil saabus Tallinna piiripunkti lennuga Kiievist 1988. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja kuni tagasilennuni viibib ta Tallinna lennujaama Non-Schengeni alal. 29. märtsil saabusid Tallinna piiripunkti lennureisiga Kiievist kaks Ukraina kodanikku, kellele koostati piiril väljastatud sisenemiskeelud. 1975. aastal sündinud mees ja 1988. aastal sündinud mees jäid kuni esimese võimaluseni riigist lahkuda lennujaama kinnisele transiitalale.

30. märtsil saabus Tallinna piiripunkti lennuga Moskvast 1975. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik, kelle mitmekordne lühiajaline viisa oli osaliselt võltsitud. Talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld. Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik koostas kriminaalmenetluses kahtlustatavana kinnipidamise asendamise akti. Mees oli nõus menetluskulude ja võimaliku karistusena mõistetava rahalise karistuse asendamisega maksega riigituludesse. Mees lahkus lennuga Moskvasse.

31. märtsil saabus Tallinna piiripunkti lennuga Kiievist kaks Ukraina kodanikku: 1983. aastal sündinud mees ja 1983. aastal sündinud mees. Meeste reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged, neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi ja rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Koostati piiril väljastatud sisenemiskeelud. Kuni tagasilennuni viibivad mehed Tallinna lennujaama non-Schengeni alal.

31. märtsil saabus Tallinna piiripunkti lennuga Istanbulist 1995. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning kuni tagasilennuni viibib ta Tallinna lennujaama non-Schengeni alal.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

31. märtsi õhtul puhkes Tartus Sinika tänava korteris tüli elukaaslaste vahel. Jageluse käigus lõi 27-aastane mees 20-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni ning toimetas ta asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

31. märtsi varahommikul sai politsei väljakutse Tartus Küüni tänava meelelahutusasutuse juurde, kus joobes 33-aastane mees oli löönud 27-aastast turvatöötajat. Politsei pidas lööja kinni ning toimetas ta arestimajja kainenema. Turvatöötaja viga ei saanud.

Vargus

31. märtsi avastati, et Tartus Ropka teel on sisse murtud korterisse ja varastatud käekott sularahaga. Esialgne kahju on 300 eurot. Valgamaa Raske tervisekahjustuse tekitamine Ööl vastu

30. märtsi sai politsei teate, et Valgas J. Kuperjanovi tänava pubi ees löödi 30-aastast meest, kes kaotas teadvuse. Meedikud viisid raskelt viga saanud mehe haiglaravile. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavatena kinni 22- ja 24-aastase mehe. Juhtunu täpsemad üksikasjad on selgitamisel.

Juhtumid piiril

30. märtsil kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis kaht Venemaa kodanikku, kel puudus seaduslik alus Eestisse sisenemiseks. Kuna isikute viisad oli kehtetu, vormistati neile riiki sisenemise keeld ning nad saadeti tagasi Venemaale.

30. märtsi pealelõunal avastas Mehikoorma mootorpaaditoimkond Lämmijärvest kaks vette lastud ebaseaduslikku nakkevõrgujada. Piirivalvurid eemaldasid järvest nakkevõrgud, vabastasid selles olnud kalad ning toimetasid võrgud keskkonnainspektsioonile üleandmiseks kaldale.

29. märtsil tõkestasid piirivalvurid Luhamaa maanteepiiripunktis Eestisse sisenemise kolmel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed. Samuti puudusid isikutel asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isikud saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

29. märtsil teatati, et Kunda linnas Mäe tänaval asuvas korteris tungis 79-aastane mees kallale oma 78-aastasele abikaasale.

Vargus

29. märtsil teatati, et Rakvere linnas Karja tänaval murti lahti autopesula rahakapid ning varastati kokku 1017 eurot sularaha.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine

29. märtsil teatati, et Kohtla-Järvel Endla tänaval ähvardas 52-aastane mees laste gruppi. Kahtlustatav peeti kinni.

Kehalised väärkohtlemised

29. märtsil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Estonia puiesteel lõi 27-aastane mees oma 81-aastast vanaema. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

29. märtsil teatati, et Jõhvis Narva maanteel lõi rullikeeratud ajalehega 9-aastast tüdrukut 49-aastane naabrinaine.

29. märtsil teatati, et Kohtla-Järvel Järve tänaval tõukas 74-aastast naist tema poeg. Naine tundis valu. Politsei pidas 37-aastase mehe kahtlustatavana kinni ning pärast vajalike menetlustoimingute teostamist vabastati mees 30. märtsil arestimajast.

31. märtsil sai politsei samale aadressile korduva väljakutse. Politseinikud pidasid mehe kinni.

30. märtsil teatati, et Narvas Hariduse tänaval asuvas korteris lõi 24-aastast naist korduvalt tema elukaaslane. Politsei pidas 26-aastase kahtlustatava kinni.

30. märtsil teatati, et Narvas A. Daumani tänaval tungisid kaks 14-aastast noormeest kallale oma eakaaslasele.

30. märtsil teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Kasteheina tänaval löödi 19-aastast noormeest. 31. märtsil teatati, et Kohtla-Järvel Marsi tänaval asuvas korteris lõi 40-aastast naist tema elukaaslane. Politseiniku pidasid 50-aastase kahtlustatava kinni.

31. märtsil teatati, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval asuvas meelelahutusasutuses tungis 35-aastane naine kallale oma 35-aastasele endisele elukaaslasele. 31. märtsil teatati, et Narvas Vaksali tänaval lõi 19-aastane noormees 48-aastast meest. Kahtlustatav peeti kinni.

31. märtsil teatati, et Narvas Partisani tänaval asuvas korteris lõi 31-aastast naist tema abikaasa. Politseinikud pidasid 40-aastase kahtlustatava kinni.

Vargused

30. märtsil teatati, et Kotinuka külas siseneti ettevõtte ruumidesse ning varastati saadetisi. Kahjusumma on täpsustamisel.

30. märtsil teatati, et Jõhvis Keskväljakul varastati järelevalveta jäetud trikitõukeratas. Kahju on 250 eurot. Ajavahemikul jaanuari keskpaigast kuni märtsi lõpuni varastati Olgina alevikus Narva maanteel asuvast keldrist jalgratas DHS Terrana. Kahju on 240 eurot.

Juhtumid piiril

29. märtsil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1985. aastal sündinud Gruusia Vabariigi kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel tuvastati, et mehel oli Austria poolt kehtestatud sisenemiskeeld Schengeni alale. Mees suunati tagasi Venemaale.

29. märtsil saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1978. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes viibis Eesti Vabariigis seadusliku aluseta 17 päeva. Naine lahkus Venemaale.

30. märtsil avastas Vasknarva kordoni radarvaatleja ebaseadusliku piiriületuse Vene Föderatsioonist Eesti Vabariiki ja tagasi. Tegemist oli kaluritega. Juhtumist teavitati Vene Föderatsiooni piirivalvet.

30. märtsil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1965. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes juhtis sõiduautot Škoda. Dokumendikontrollis esitas mees võltsitud liikluskindlustuspoliisi. Mehele määrati rahaline karistus ning ta suundus tagasi Venemaale.

30. märtsil saabus Narva.1 piiripunkti 1975. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning naine suunati tagasi Venemaale.

30. märtsil märkasid Vasknarva kordoni piirivalvurid Jaama jõe ääres isikut, kes neid nähes metsa varjus. Inimest leida ei õnnestunud, kuid tuvastati ebaseaduslik kalapüügivahend, mis võeti hoiule.

31. märtsil saabus Narva-1 piiripunkti 1970. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes juhtis sõiduautot Volkswagen. Dokumendikontrollis esitas mees võltsitud liikluskindlustuspoliisi. Mehele määrati rahaline karistus ning ta suundus tagasi Venemaale.

31. märtsil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki siseneval suunale 1987. aastal ja 1978. aastal sündinud Ukraina kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning mehed suunati tagasi Venemaale.

31. märtsil leidsid Vasknarva kordoni piirivalvurid Punamäe looduskaitsealalt mürsu. Sündmuskohalt kutsuti demineerijad.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus

31. märtsil teatati politseile, et 31- aastane mees püüdis Pärnus Suur-Jõe täna kauplusest varastada ligi 320 euro väärtuses erinevaid kaupu. Mees peeti kaupluse turvatöötaja poolt kinni ja anti politseile üle. Raplamaa Avaliku korra rikkumine.

31. märtsil sai politsei teate, et Rapla söögikohas läksid selle külastajad omavahel rüselema. Kõik juhtunu asjaolud on täpsustamisel.