Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 68 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas raske tervisekahjustuse tekitamine, avaliku korra raske rikkumine ning 25 varavastast kuritegu, sealhulgas 16 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukitest). Kahes liiklusõnnetuses sai surma kaks ja vigastada kaks inimest. Tabati neli alkoholi- ja üks narkojoobes juht. Registreeriti 213 väärtegu.

Piiril väljastati seitse sisenemiskeeldu ning avastati üks viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

7. jaanuaril teatati, et 40-aastane mees ähvardas ja põhjustas valu Lasnamäel Kivila tänava korteris 34-aastasele naisele.

7. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas baaris lõi 34-aastane mees 45-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

7. jaanuaril teatati, et Kristiines Spordi tänaval asuvas korteris lõi 40-aastane mees 40-aastast naist ning tekitas talle vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

7. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval lõi sõidutasust keeldunud tundmatu mees 35-aastast taksojuhti ning tekitas talle vigastusi.

Vargus

7. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Paadi tänaval seisnud sõiduautost Mini varastati arvuti ja jalanõud. Esialgne kahju on 2600 eurot.

Juhtumid piiril

6. jaanuaril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama 1995. aastal sündinud Katari kodanik. Mehel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad asjakohased dokumendid ning talle väljastati sisenemiskeeld.

7. jaanuari hommikul saabusid Moskvast Tallinna lennujaama 1993. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanik (mees), 1991. aastal Bangladeshi Rahvavabariigi kodanik (mees) ja 1999. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik (naine). Kõigil kolmel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad asjakohased dokumendid ning neile väljastati sisenemiskeeld.

7. jaanuari õhtul saabus Istanbulist Tallinna lennujaama 1995. aastal sündinud Türgi kodanik. Mehel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad asjakohased dokumendid ja talle väljastati sisenemiskeeld.

7. jaanuari hilisõhtul saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kaks Ukraina kodanikku – 1976. ja 1973. aastal sündinud mees. Meestel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid riiki sisenemiseks. Meestele väljastati sisenemiskeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

7. jaanuaril teatati politseile, et Tartus Anne tänava kortermajas lõi 28-aastane naine tuttavat 69-aastast naist. Meedikud andsid kannatanule esmaabi kohapeal. Juhtunu üksikasju selgitab politsei edasises uurimises.

Politseile laekus teade, et 29. detsembril löödi Tartus jalakäijate sillal Annelinna suunas kõndinud 35-aastast meest, kes esmaabiks traumapunkti pöördus.

Vargused

7. jaanuaril teatati, et Nõo vallas Luke külas on sisse murtud ettevõtte ruumidesse. Esialgne tekitatud kahju on 800 eurot.

7. jaanuaril teatati, et Tartus Raekoja platsil asuvast korterist varastati 300 eurot sularaha.

6. jaanuaril varastati Tartus Tiigi tänaval asuvas meelelahutusasutuses külastaja iPhone mobiiltelefon. Kahju on 480 eurot.

6. jaanuaril varastati Tartus Turu tänava kaubanduskeskuse kohviku riidenagis rippunud järelevalveta mantli taskust 500 eurot sularaha.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

7. jaanuaril tekkis rongisõidu ajal kahe mehe ja ühe naise vahel konflikt. Narva raudteejaamas tungiti 20-aastasele noormehele kallale. Politsei pidas 46-aastase naise ja 45-aastase mehe vägivallakuriteos kahtlustatavatena kinni.

Ähvardamised

7. jaanuaril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Jaaniku tänaval ähvardas 49-aastane mees 39-aastast elukaaslast.

5. jaanuaril ähvardas Narvas 32-aastast naist tapmisega 35-aastane mees.

Vargus

1. jaanuaril varastati Jõhvis Rakvere tänaval asuvas meelelahutusasutuses jopetaskust 300 eurot sularaha.

Juhtum piiril

7. jaanuaril saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1998. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et naine viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 22 päeva, neist kaks päeva Eestis. Naisele määrati rahatrahv ning ta lahkus Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine

6. jaanuaril teatati politseile, et Pärnus Väike-Posti tänaval löödi siseruumis 33-aaastast meest terariistaga. Kannatanu toimetati haiglasse. Politsei pidas kuriteos kahtlustavana kinni 48-aastase mehe.

Avaliku korra raske rikkumine

7. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Karja tänaval lõi 32-aastane mees avalikus kohas 30-aastast mees ning põhjustas sellega viimasele füüsilist valu.