Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 79 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 35 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Tabati kaheksa alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 166 väärtegu. Möödunud nädala jooksul registreeriti 11 euro võltsimisega seotud kuritegu. Piirilt väljastati 12 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
11. oktoobril teatati, et 18-aastane naine lõi Põhja-Tallinnas Sõle tänaval teist 18-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

11. oktoobril teatati, et Lasnamäel Paepargi tänaval toimus ühise alkoholitarbimise käigus konflikt 31-aastase naise ja 33-aastase mehe vahel, kes said mõlemad kehavigastusi.

Vargus
11. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Auna tänaval varastati erinevaid tööriistu. Kogukahju on 3300 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. oktoobril teatati, et alkoholijoobes 46-aastane mees lõi Paldiskis Sadama tänaval 18-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 46-aastase mehe kinni.

Vargus
11. oktoobril teatati, et Roobuka külas Astra teel asuvast majast kuld- ja hõbeehteid. Kahju on üle 1000 euro.

Juhtumid piiril
11. oktoobril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama neli Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Neljale mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

11. oktoobril saabusid Moskvast Tallinna lennujaama üks Kirgiisi Vabariigi ja kaks India Vabariigi kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kahele naisele ja mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Kehalised väärkohtlemised
11. oktoobril löödi Tartus Ringitee tänaval 21- aastast ja 18-aastast meest, kes pöördusid tervisekontrolliks traumapunkti. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 26-aastase mehe, kes üksikasjade selgitamiseks jaoskonda viidi.

11. oktoobril puhkes Tartus Küüni tänava toitlustuskoha juures kahe naise vahel tüli, mis päädis kähmlusega. Jageluses sai viga 26-aastane naine, kes esmaabiks traumapunkti pöördus. Juhtunud üksikasju ja lööjat selgitab politsei alustatud uurimises.

Vargus
Politseile laekus teade, et ööl vastu 4. oktoobrit varastati Tartus Turu tänava kortermaja eest helesinine jalgratas BMW. Kahju on 279 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
11. oktoobril toimetati Kohtla-Järve Ahtme linnaosast Estonia puiesteelt haiglasse 37-aastane naine, kellele tungis kallale tema tuttav. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 35-aastase mehe.

11. oktoobril teatati, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris lõi 52-aastast naist tema 52-aastane elukaaslane.

Ähvardamine
11. oktoobril teatati, et Narvas A. Puškini tänaval asuvas korteris ähvardas 80-aastast naist tapmisega tema 46-aastane poeg.

Omastamine
11. oktoobril teatati, et Narvas Tallinna maanteel asuvas kinosaalis omastati mobiiltelefon iPhone X. Kahju on 1200 eurot.

Juhtumid piiril
11. oktoobril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale kaks 1993. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku ja 1980. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning mehed saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa
11. oktoobril sai politsei teate, et Järvamaal ähvardas 48-aastane mees 57-aastast meest.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab vajadusel lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.