Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 101 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 56 varavastast kuritegu, sealhulgas 41 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 27.

Ööpäeva jooksul toimus kolm liiklusõnnetust ja juhtimiselt kõrvaldati kolm joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
16.novembril teatati, et Anija vallas Aegviidu alevikus lõi seni tuvastamata inimene 49-aastast meest.

16. novembril teatati, et Keila linnas Pae tänava kortermajas lõi 36-aastane mees oma 31-aastast abikaasat.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmus
16. novembril laekus politseile teade, et Tartus elava 24-aastase naise kontolt on kadunud raha summas 720 eurot. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlus.

Vargus
16. novembril alustati kriminaalmenetlus selles, et ajavahemikul 11. kuni 13. november on Tartus asuva kaubanduskeskuse rattahoidjast varastatud musta värvi ja pruuni sadulaga meeste käikudeta linnaratas. Kahju kokku 220 euro.

Viljandimaa

Omastamine
16. novembril laekus politseile teade, et Suure-Jaanis elava mehe pangakaart on sattunud talle tuttava mehe kätte, kes on sealt kannatanu nõusolekuta võtnud raha. Kahju ja juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
16. novembril laekus politseile teade, et Viljandis Lossi tänaval asuvalt asutuse territooriumilt on varastatud punast värvi Audi 80 registreerimisnumbriga 490ASI. Politsei palub kõigil, kes on sõidukit näinud või kel on infot selle asukoha kohta, anda teada aadressil ....

Piiriturvalisus
16. novembril fikseeriti Piusa kordonis sõiduauto liikumine Setomaa vallas. Piirkonda läks kontrollima autopatrull. Piirkonnas tuvastati Eesti kodanik, kes andis patrullile vastuolulisi selgitusi enda liikumise kohta. Samuti leiti ümbrusest kolm musta kilesse pakitud kasti, milles olid sigaretid. Inimese ja leitud sigarettidega tegeleb edasi maksu- ja tolliamet.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. novembril teatati politseile, et Toila vallas lõi 71-aastane mees enda abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vägivald võimuesindaja vastu
16. novembril ründas 51-aastane mees Alutaguse vallas ametikohustusi täitvat politseiametnikku. Mees peeti kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus
16. novembril pöördus politseisse Narvas elav naine, kellele helistati väidetavalt politseist ja paluti kelmuse tõkestamiseks laadida arvutisse AnyDesk programm. Naine laadis programmi alla ning sisestas Smart-ID paroolid. Kelmusega tekitatud kahju on 7600 eurot.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine üheksal Somaalia, neljal Moldova, kolmel Venemaa, kahel Malaisia, kahel Ukraina, kahel Gruusia, ühel Iisraeli ja ühel Transnistria kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
14. novembril anti politseile teada, et Türi linnas Tolli tänaval on sisse tungitud majja ja selle kõrvalhoonesse ning varastatud on mopeed, võsalõikur, murutrimmer, jalgrattakingad ja muid esemeid. Vargusega tekitatud kahju on 2 500 eurot.

Pärnumaa

Arvutikelmus
16. novembril anti politseile teada, et 7. novembril on teadmata inimese poolt ära vahetatud ettevõttele kuuluva Facebooki konto parool ja ostetud Facebookis teenuseid, mille eest on tasutud ettevõtte pangakontolt. Varaline kahju on 3 515 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.