Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja piirivalveametis 103 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 68 varavastast kuritegu, sh 43 vargust (üks eluruumidest ja üks sõidukitest) ning kolm sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Lähisuhtevägivalla teateid oli 20. Juhtimiselt kõrvaldati üheksa joobetunnustega sõidukijuhti.

Üle piiri tuli Eestisse 79 Ukraina kodanikku, kellest 53 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
16. veebruaril teatati, et Musamäel Ehitajate tee kortermajas lõi alkoholijoobes 44-aastane mees 42-aastast naist.

Kelmused
Möödunud aasta detsembris tutvus 28-aastane mees Tinderis Heleni nimelise naisega, kes soovitas veebilehel gumgepad.online krüptorahaga aktsiabörsil kauplemist. Mees avas ka enda nimele Binances ja Crypto.com krüptorahakotid, kuhu teostas mitmeid sissemakse. Kannatanu avastas, et investeeritud raha enam välja võtta ei saa ning temalt nõutakse ka täiendavaid ülekandeid. Kelmusega tekitatud kahju on 41 000 eurot.

16. veebruaril pöördus politseisse 24-aastane naine, kes müüs kuu alguses Facebooki marketplaceis toodet. Asjast huvitanud ostja soovis vormistada kullerteenuse DPD lehel ja selleks pidi avaldaja sisestama oma pangakaardi andmeid. Järgmisel päeval selgus, et tema kontolt on mitmel korral tehtud maksed erinevate välismaa kontodele. Kahju 1199 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
16. veebruaril avastati, et Mustvee vallas Ulvi külas on sisse murtud eramusse, kust varastati rahakott koos dokumentide ja sularahaga. Vargusega tekitatud kahju on 730 eurot.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. veebruari varahommikul puhkes Põlva vallas Lutsu külas elukaaslaste vahel tüli, mille käigus joobes 34-aastane mees lõi oma naist. Naisel õnnestus kodust põgeneda ning peale rüselust lahkus autoga kodu juurest ka joobes mees. Politsei peatas mehe sõiduki Võrus. Ta peeti kinni ning viidi arestimajja. Naine pöördus tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. veebruaril sai politsei väljakutse Tartus Anne tänavale, kus 43-aastane mees oli löönud tuttavat naist. Politsei pidas mehe kinni. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kelmus
Politseisse pöördus Valgas elav mees, kes soovis interneti müügikeskkonna vahendusel osta GoPro kaamerat. Ta tasus müüjale selle eest 220 eurot, kuid ostetud kaupa mees seni kätte saanud ei ole. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR
Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. veebruaril teatati politseile, et Narvas Võidu prospektil asuvas kortermaja trepikojas lasi 19-aastane noormees sõnavahetuse käigus 49-aastasele mehele gaasi näkku. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
16. veebruaril teatati politseile, et Kundas lõi 54-aastane mees endist elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
14. veebruaril varastati Rakveres Lõõtspilli tänaval asuvast parklas lukustamata sõiduautost telefon. Vargusega tekitatud kahju 940 eurot.

Piiriturvalisus
16. veebruaril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine viiel Venemaa, neljal Ukraina ning ühel Valgevene, Armeenia, Moldova ja Tadžikistani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Vargus
16. veebruaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kärdlas varastati 15. veebruaril lukustatud autost 120 eurot sularaha.

Pärnumaa

Vargused
16. veebruaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 10.-15. veebruari vahel varastati Tori vallas laudast sõiduauto. Vargusega tekitatud varaline kahju on 15 000 eurot.

16. veebruaril alustati kriminaalmenetlust selles, et 10.-15. detsembri vahel varastati Pärnus sõiduauto Volvo. Vargusega tekitatud varaline kahju on 6400 eurot.

Saaremaa

Vargus
16. veebruaril alustati kriminaalmenetlust selles, et 4.-7. veebruari vahel varastati Saaremaal traktorilt töötuled ja tööriistakast. Vargusega tekitatud varaline kahju on üle 3000 euro.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.