Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti ööpäeva jooksul 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 40 varavastast kuritegu, sh 29 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati kümme alkoholijoobes sõidukijuhti. Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
2. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et 1. septembril võttis 18-aastane joobes mees Kesklinnas Rataskaevu tänaval oma mantli taskust välja relvataolise eseme ja sihtis sellega 25-aastast meest. Politsei pidas mehe kinni ja tegi kindlaks, et tegu oli õhkrelvaga.

Kehaline väärkohtlemine
2. septembril tuli teade, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel asuva maja korteris ründas 32-aastane mees endale tuttavat 25-aastast naist ja tekitas talle valu. Konflikti juures viibis ka alaealine laps.

2. septembril teatati, et Kristiine Vibu tänava maja korteris ründas 38-aastane mees endale tuttavat 36-aastast naist, põhjustas talle valu ja vigastusi. Konflikti juures viibis ka alaealine laps.

2. septembril anti teada, et Kesklinnas Narva maanteel asuvas majas tekkis füüsiline konflikt omavahel tuttavate 33-aastase ja 19-aastase mehe vahel. Kiirabi toimetas 19-aastase mehe haiglasse.

Vargus
2. septembril teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval asuvast jalgrattahoidlast on ööl vastu 31. augustit varastatud jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

2. septembril anti teada, et Kesklinnas Ahtri tänaval asuva ostukeskuse jalgrattaparklast varastati luku läbilõikamise teel jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot.

2. septembril laekus teade, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel asuva maja juures on ööl vastu 29. augustit sõiduautolt Mercedes-Benz varastatud küljepeeglid. Vargusega tekitatud kahju on 1100 eurot.

Kelmus
2. septembril tuli teade, et 1. septembril helistati 24-aastasele naisele, tutvustati end Swedbanki töötajana ja paluti sisestada PIN koodid, misjärel pangakontolt oli pettuse teel võetud raha summas 5000 eurot. Tegu jäi lõpule viimata tänu panga turvategevusele.

Harjumaa

Kelmus
2. septembril teatati, et 19. augustil helistati 47-aastasele mehele ja tutvustati ennast SEB Panga töötajana. Mehele teatati, et tema kontolt on üritatud teha ülekannet ja on vajalik paigutada topeltkaitse. Selleks paluti mehel sisestada Smart-ID PIN1 ja PIN2, mida ta ka tegi. Hiljem selgus, et mehe SEB Panga kontole oli tehtud ülekanne temale võõralt isikult summas 670 eurot, mis 26. augustil läksid avaldaja kontolt maha, samuti laekus kontole teise tundmatu isiku poolt summa 4100 eurot, millest 1800 eurot läks tagasi. Lisaks laekus kolmanda tundmatu isiku poolt summa 1450 eurot. Pettuse teel oli kontolt tehtud kaks ülekannet summades 2280 ja 1800 eurot, millest mehe enda raha oli 330 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 20. augustil varastati Põltsamaal Tartu maanteel asuvast kauplusest alkohoolseid jooke. Kahju on 217 eurot.

Tartumaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et 24. augustil murti Elvas Vambola tänaval sisse lukustatud sõiduautosse, kust varastati mitu pangakaarti, millel võeti välja 3750 eurot. Juhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Omastamine
Politseile laekus teade, et 27. augustil varastati Tartus Puusepa tänava ehitusobjektilt Makita tiigersaag koos akuga. Kahju on 400 eurot.

Viljandimaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 22. augustil varastati Viljandis Lossi tänava kauplusest alkohoolseid jooke. Juhtunu täpsemad üksikasjad ning kahju on selgitamisel.

Piiriturvalisus
2. septembri hommikul kella 9.30 ajal kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Aserbaidžaani kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis seitse päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eestis. Isikule koostati lahkumisettekirjutus ning kehtestati kolmeks kuuks sissesõidukeeld, misjärel lahkus mees Venemaa Föderatsiooni.

2. septembri hilisõhtul tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valituse korraldusega sätestatud põhjused. Isik lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa
Kehaline väärkohtlemine
2. septembril teatati politseile, Rakveres Saue tänaval tekkinud tüli käigus tekitas 18-aastane naine füüsilisi vigastusi oma elukaaslasele. Politseinikud pidasid naise kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. septembril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval tekitas 29-aastane mees füüsilisi vigastusi enda elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
2. septembril teatati politseile, et 13. augustil varastati Jõhvis Rakvere tänaval asuva maja juurest lukustatud jalgratas Scott Aspect 980. Esialgne kahju on 350 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

2. septembril teatati politseile, et 28. augustil varastati Narvas Partisani tänaval asuva meelelahutusasutuse pingil viibides 26-aastase mehe taskust mobiiltelefon Samsung Galaxy S20 ja rahakott. Esialgne kahju on 676,80 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
2. septembril sai politsei teate, et ööpäeva jooksul on Pärnus Rääma tänaval sisse tungitud eramusse, kust varastati erinevaid Makita tööriistu. Tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.