Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 94 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 42 varavastast kuritegu. Toime pandi 23 vargust ja registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaheksa inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti. Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn
Kehalised väärkohtlemised
22. detsembril teatati politseile, et Põhja-Tallinna linnaosas Puhangu tänaval korteris ründas 33-aastane mees enda elukaaslast, 22-aastast naist, mille tagajärjel tundis kannatanu füüsilist valu ja tekkisid vigastused. Peretüli juures viibis ka alaealine laps. Politsei pidas mehe ründamises kahtlustatavana kinni.

22. detsembril teatati politseile, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval korteris tõukas, kriimustas ja hammustas 39-aastane naine enda elukaaslast, 46-aastast meest. Peretüli juures viibis ka alaealine laps. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab menetlus.

22. detsembril teatati politseile, et Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval läks seni tundmatu noormees kallale 29-aastasele naisele ning lõi teda korduvalt, mille tagajärjel tundis kannatanu füüsilist valu ja sai kehalisi vigastusi.

22. detsembril teatati politseile, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel korteris lõi 43-aastane mees korduvalt rusikaga näkku enda abikaasale, 43-aastasele naisele, tekitades sellega kannatanule füüsilist valu. Perevägivalla juures viibis ka alaealine laps. Politsei pidas mehe löömises kahtlustatavana kinni.

22. detsembril teatati politseile, et Põhja-Tallinna linnaosas Paagi tänaval korteris lõi 49-aastane mees enda korterikaaslast, 67-aastast meest, tekitades sellega kannatanule füüsilist valu. Politsei pidas 49-aastase mehe löömises kahtlustatavana kinni.

Kelmused
22. detsembril helistas tundmatu naine Põhja-Tallinna linnaosas elavale 59-aastasele naisele numbrilt 6310311 ja esitleti end Swedbanga töötajana. Helistaja teatas, et naise pangakontole on sisse murtud ning konto päästmiseks on vaja blokeerida arve. Helistaja küsis naiselt kasutajatunnust ning saatis talle mitu korda Smart-ID koodi kinnitamiseks, mida naine ka tegi. Pärast telefonikõnet kontrollis naine enda kontot ning avastas, et sealt on kadunud 7970 eurot.

22. detsembril helistas tundmatu naine Lasnamäel elavale 42-aastasele mehele numbrilt 6310311 ja esitleti end Swedbanga töötajana. Helistaja teatas, et mehe kontolt püütakse raha üle kanda. Helistaja saatis mehele Smart-ID koodi, mille mees kahel korral kinnitas. Pärast telefonikõnet kontrollis avaldaja enda kontot ning avastas, et sealt on kadunud 2006 eurot.

Vargus
Ajavahemikul 21.-22. detsember varastati Kesklinna linnaosas Komeedi tänaval maja maa-alusest garaažist kaks jalgratast väärtusega 1200 eurot ning muid isiklikke esemeid väärtusega 1100 eurot. Kokku tekitatud kahju 2300 eurot.

Harjumaa
Kehaline väärkohtlemine
21. detsembril teatati politseile, et Maardu linnas Ringi tänaval korteris toimus konflikt ühiselt alkoholi tarvitanud sõbrannade vahel. Konflikti käigus sai 24-aastane naine vigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
22. detsembril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 1987. aastal sündinud Luksemburgi Suurhertsogiriigi määratlemata kodakondsusega naisele. 14. detsembril külastas naine PPA teenindust, kus selgus, et tema viibimisalus on alates 2019. aasta juulist lõppenud.

22. detsembril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld 1987. aastal sündinud Ukraina kodanikule, kuna mees juhtis sõiduautot alkoholijoobes. Mehe viibimisaeg lõpetati ennetähtaegselt ja tema viisa tunnistati kehtetuks.

LÕUNA PREFEKTUUR
Tartumaa

Röövimine
22. detsembri päeval sai politsei väljakutse Tartus Mõisavahe tänavale, kus üks mees rebis 60-aastasel proual käest käekoti nii, et naine kukkus. Tekkis rüselus, kus naine osutas vastupanu ja püüdis kotti tagasi saada, kuid mehel õnnestus põgenema saada. Kõrvalised inimesed sekkusid kiirelt pidades 26-aastase kuriteos kahtlustatava lähistel kinni ja andes mehe saabunud politseipatrullile üle. Samuti aitasid nad proua püsti ja selgitasid, kas ta vajaks arstiabi. Naine õnneks viga ei saanud. Politsei uurib juhtunut edasi kriminaalmenetluses.

Asja rikkumine ja hävitamine
22. detsembril süüdati Tartus Struve tänaval raamatukogu vastas oleva maja verandal raamatute kogumise kast. Tuli kustutati, keegi viga ei saanud. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Kelmus
Nädal tagasi sai üks tartlane kõne, kus pangatöötajana esinenud inimene küsis tema Smart-ID PIN-koodi väites, et keegi püüdvat mehe kontolt välismaale ülekannet teha ja pank aitab seda tõkestada. Hiljem avastas mees, et kahtlase kõne järel on tema pangakontolt kadunud 2670 eurot. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Valgamaa

Omastamine
20. detsembril Valgas Pikal tänaval autopesulas oma sõidukit puhastanud inimene tõstis sisepuhastuse ajaks autolt maha mootorsae ja unustas selle maha. Hiljem saagi otsima minnes selgus, et keegi on selle vahepeal omastanud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
22. detsembril teatati politseile, et novembri- ja detsembrikuu jooksul on tundmatu meesterahvas korduvalt varastanud Tamsalu linna Koidu tänava poest kaupa. Meesterahva isik ja tekitatud kahju selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. detsembril sai politsei väljakutse Narva Fama põiku, kus 20-aastane noormees lõi oma venda. Politsei pidas 20-aastase noormehe kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR
Läänemaa

Kelmus
22. detsembril sai politsei teate, et Haapsalus elavale 51-aastasele naisele helistas end pangatöötajana tutvustanud vene keelt kõnelev naine, kes veenis 51-aastast naise väidetava kelmuse vältimiseks sisestama Smart-ID isikutuvastamise koodid, misjärel naise pangakontolt kanti tema nõusolekuta võõrale pangakontole raha. Kahju tekitati ligi 4000 eurot.

Pärnumaa

Vargus
22. detsembril sai politsei teate, et ajavahemikul 20. detsember kuni 22. detsember siseneti Pärnus Sääse tänaval asuva ettevõtte ruumidesse ja varastati sularaha. Kahju tekitati ligi 900 eurot.

Kelmus
22. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et Tori vallas elav 22-aastane naine müüs novembrikuus internetiportaalis oma fotokaamerakomplekti, mille saatis ostjale Suurbritanniast, kes pidi selle eest kandma raha naise pangaarvele. Raha kättesaamiseks aga nõuti naiselt lisaraha ülekandmist välismaisele kontole. Tänaseni pole naine saanud raha fotokaamerakomplekti eest ja tagastatud pole ka raha kättesaamiseks üle kantud summat. Kahju tekitati ligi 2800 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
22. detsembril sai politsei teate, et Kuressaares ründas alkoholi tarvitanud 56-aastane mees oma 54-aastast endist elukaaslast.
Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.