Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 97 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks tapmine, kaks avaliku korra rasket rikkumist, üks röövimine, 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kümme inimest. Tabati 16 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 340.

Piirilt väljastati seitse sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

25. juulil teatati, et Kesklinnas Väike-Karja tänaval ründas 18-aastane mees 27-aastast meest, tekitades talle kehavigastuse. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

25. juulil teatati, et Kesklinnas Liivalaia tänaval lasi 38-aastane mees turvatöötajatele näkku pipragaasi, tekitades neile füüsilist valu. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

25. juulil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval löödi 31-aastast meest, tekitades talle kehavigastuse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

25. juulil teatati, et Lasnamäel Priisle teel rünnati 66-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Vargus

25. juulil teatati, et Rae vallas Jüri alevikus varastati seif. Vargusega tekitatud kahju on 4600 eurot.

Juhtumid piiril

25. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1996. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Minskist. Naisel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning ta lahkus lennuga.

25. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1991. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Kiievist. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ning tal puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning kuni sobiva tagasilennuni jäi ta lennujaama Non-Schengeni alale.

25. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1984. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Kiievist. Naise ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ning tal puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning kuni sobiva tagasilennuni jäi ta lennujaama Non-Schengeni alale.

25. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1989. aastal sündinud Usbekistani kodaniku, kes saabus lennuga Moskvast. Mehe ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ning tal puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning kuni sobiva tagasilennuni jäi ta lennujaama Non-Schengeni alale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 26. juulit lõi 34-aastane mees Narvas Puškini tänaval asuvas korteris 33-aastast elukaaslast. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

Röövimine

25. juuli õhtul rööviti Narvas Joala tänaval asuva maja juures 38-aastaselt mehelt mobiiltelefoni. Kahtlustatavana peeti kinni 33-aastane mees.

Vargus
Ööl vastu 25. juulit varastati külgvaatepeeglid sõidukilt BMW, mis oli pargitud Sillamäel Ranna tänaval asuva maja juurde. Tekitatud kahju on 400 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine

24. juulil sai politsei väljakutse Mustvee linna Pihkva tänavale korterisse, kus joobes 61-aastane mees vägivallatses oma 64-aastase naise kallal. Politsei pidas mehe kinni ja viis ta esialgu kainenema.

Tartumaa

Tapmine

25. juulil leiti Elvas Urva tänaval majast 87-aastase naise vägivallatundemärkidega surnukeha. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 65-aastase mehe.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus

25. juulil sai politsei teate, et varem sarnaste tegude eest karistatud 39-aastane mees möödus Pärnus Suur-Jõe tänaval asuvas kaupluses kassadest kauba eest tasumata. Kuritegu jäi lõpule viimata, sest kaupluse turvatöötajad pidasid mehe kinni ja andsid üle politseile.

Avaliku korra raske rikkumine

25. juulil alustati kriminaalmenetlus selles, et Lääneranna vallas lõi 77-aastane mees 35-aastast naist.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine

25. juulil sai politsei teate, et Järvakandi alevis vigastas 44-aastane naine noaga 41-aastase naise kätt ja lõi teda.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

24. juulil alustati kriminaalmenetlus selles, et Kihelkonna alevikus lõi 64-aastane mees 59-aastast meest, kes sai viga.