Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 56 avaldust ja teadet kuritegudest, nende seas oli 34 varavastast kuritegu, sh 22 vargust. Registreeriti kuus liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati kaks narkojoobes ja kaheksa alkoholijoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati seitse sisenemiskeeldu ja registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

Põhja prefektuur

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
16. septembril teatati, et Haaberstis Hargi tänaval korteris hammustas ja lõi 29-aastane naine oma 48-aastast abikaasat. Juhtumi juures viibisid ka alaealised lapsed.

16. septembril teatati, et Lasnamäel Majaka tänava korteris lõi 21-aastane mees 45-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse, politseinikud pidasid ründaja kinni.

Vargused
16. septembril teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval on löödud puruks auto aken ja varastatud sõidukist tööriist. Kahju 700 eurot.

16. septembril teatati, et Kesklinnas Koidu tänavalt on varastatud lukustatud jalgratas. Kahju 1140 eurot.

Piiriturvalisus
16. septembril saabusid Tallinna lennujaama lennuga kaks Türgi kodanikku: 1996. aastal sündinud naine ja 1994. aastal sündinud mees, kes esitasid COVID-19 meetmete kontrolli käigus täielikult võltsitud Poola Vabariigi passid. Isikud tuvastati Türgi ID-kaartide alusel, kuid neil puudub seaduslik alus Eesti Vabariigis viibimiseks. Mees ja naine peeti kinni ja paigutati asjaolude selgitamiseni kinnipidamiskeskusesse.

Lõuna prefektuur

Tartumaa

Omavoliline sissetung
16. septembril laekus teade, et Tartu vallas Kämara külas murti sisse eramusse, kus kõik segamini oli pööratud ning esialgse info kohaselt ära viidud auto akulaadija. Täpne kahju ning vahejuhtumi muud üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
16. septembril tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine neljal Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused. Isikud lahkusid tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Ida prefektuur

Ida-Virumaa

Ähvardamine
16. septembril teatati politseile, et Kohtla-Järvel asuvas korteris ähvardati füüsilise vägivallaga 24-aastast naist.

Kehaline väärkohtlemine
16. septembril teatati politseile, et kaks tundmatut meest peksid Sillamäel asuva kaupluse juures 51-aastast meest. Politseinikud pidasid 42- ja 33-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

16. septembril teatati politseile, et Narvas tekitas elukaaslane 38-aastasele naisele füüsilisi vigastusi. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
16. septembril sai politsei teate, et kaks päeva varem varastati Jõhvis asuvast lasteaiast arvuti. Juhtumi täpsemad asjaolud on täpsustamisel. Kahju on kokku 500 eurot.

Arvutikelmus
Politseile teatas Narvas elav abielupaar, et ajavahemikul 10.-16. septembril helistas neile end Swedbanki töötajana tutvustanud vene keelt kõnelenud naisterahvas ning palus kahtlase tehingu tühistamise ettekäändel jälgida teise Swedbanki töötaja juhiseid. Seejärel sisestasid nad ID-kaardi ja ID-kaardi koodid ning avastasid hiljem, et naise pangakontolt on kantud raha üle tundmatule kontole ja mehe kontolt on võetud laen Trust Group AB-st. Kahju on kokku 4249,06 eurot. Juhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Piiriturvalisus
16. septembril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel 1985. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Naine viibis Schengeni riikides seadusliku aluseta 493 kalendripäeva. Naisele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks. Isik suundus Venemaa Föderatsiooni.

16. septembril saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi kolm Venemaa Föderatsiooni kodanikku, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

Lääne prefektuur

Järvamaa
Kehaline väärkohtlemine
16. septembril sai politsei teate, et Paides eramus ründas 73-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Vargused
16. septembril teatati politseile, et viimase kahe päeva jooksul on Tori vallas kinnisele õuealale pargitud veoauto ja ekskavaatori kütusepaagist varastatud diiselkütust. Lisaks on ekskavaatori pealt varastatud kaks akut. Tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

16. septembril sai politsei teate, et augustikuu jooksul on Lääneranna vallas ühe kinnistu mereäärselt kaldaribalt varastatud sõudepaat. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 1500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.