Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 96 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine ja 51 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 33 vargust (eluruumidest kaks). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai viga kaks inimest. Tabati seitse alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti viis Eestist väljasaadetud isikut ja kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

30. juulil kontrollis politsei koos terviseametiga erinevaid majutuskohti tuvastamaks, kas 21. juulil Eestisse saabunud võõrtöölistele kohaldatud eneseisolatsiooni piirangust peetakse kinni. Kokku kontrolliti 71 majutuskohta ning 145 ukrainlast, kellest 32 ei täitnud nõuetekohaselt eneseisolatsiooni kohustust viibides töökohal, käies ka seenel või mujal. Olgugi, et haigustunnuseid neil ei esinenud, tegeleb terviseamet nende isikutega edasi, et nad mõistaks viirusohtu ennetavat piirangut ja püsiks eneseisolatsioonis.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
30. juulil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval toimus kaklus 16-aastase, kahe 17-aastase ja 25-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi. Kiirabi vaatas kannatanud üle. Juhtunu täpsemate asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

Vargus
30. juulil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval varastati metallaia külge lukustatud jalgratas. Kahju on ligi 600 eurot.

Kelmused
30. juulil alustati menetlust selles, et alates 12. juulist võtsid kelmid üle ühe ettevõtte e-kirjade vahetuse ja muutsid panga rekvisiite, mille tulemusel kanti kelmidele 1160 eurot.

30. juulil alustati menetlust selles, et 29. juulil helistati inimesele Swedbanki numbrilt ja väideti, et tema kontolt üritatakse raha üle kanda. Kaardi blokeerimiseks paluti sisestada Smart ID parool. Teataja sisestas küll PIN 1, kuid PIN 2 sisestamise eel helistas ise panka, kus avastati, et kaardilt on broneeritud summa 203.86 eurot.

30. juulil alustati menetlust selles, et 29. juulil helistati inimesele Swedbanki numbrilt ja paluti sisestada Smart ID parool. Teataja sisestas PIN 1 ja avastas pärast, et tema nimega on vormistatud laen summas 6000 eurot ja kaardilt on ära võetud 6450 eurot.

30. juulil alustati menetlust selles, et 29. juulil helistati 51-aastasele mehele väidetavalt Swedbankist ja räägiti, et pangapettuste leviku tõttu oleks vaja konto teha turvalisemaks. Mehele saabus mobiil-ID kaudu teade sisestada enda PIN 1. Pärast koodi sisestamist nägi mees, et tema arvelt oli üle kantud raha kogusummas 937.25 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
30. juulil sai politsei väljakutse Narva-Jõesuule Pargi tänaval asuvasse hoonesse, kus tundmatu mees lõi 31-aastast meest. Politsei tuvastas tundmatu mehe ning pidas kahtlustatavana kinni.

Ähvardus
30. juulil laekus politseile avaldus, et tundmatu inimene ähvardas sotsiaalmeediavõrgustikus 36-aastast meest. Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust.

Arvutikelmus
30. juulil laekus politseile kolm avaldust selle kohta, et end pangatöötajatena nimetanud inimesed küsisid kannatanute andmeid ja Smart-ID paroole, blokeerimaks nende pangakontodel teostatavaid kahtlaseid pangatehinguid. Pärast andmete edastamist kadusid inimestel nende pangahoiused. Ligikaudne tekitatud kahju oli vastavalt 2600, 1390 ja 5700 eurot. Politsei alustas antud juhtumite osas kriminaalmenetlusi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
30. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et ööl vastu 18. juulit varastati Tori vallas Selja külas elumaja hoovist jalgratas Kross Hexagon. Vargusega tekitati kahju ligi 400 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Ööl vastu 30. juulit murti Tartus Ringtee tänaval sisse kaubanduskeskusesse ning varastati elektroonikakauplusest nutitelefone iPhone ja teisi tooteid. Esialgne kahju on umbes 10 000 eurot. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses. Kui keegi juhtus 30. juuli öösel kella 2-3 paiku nägema ses piirkonnas jalgsi või rolleril liikunud meest, kes kandis tumedat pikka vihmamantlit ja kel oli kaasas suur musta värvi spordikott, palutakse sest teatada politseile telefonil 112.

Politseile laekus info, et 28. juulil varastati Tartu vallas Kaiavere külas paadisadamas väikepaadilt mootor. Kahju on umbes 800 eurot.

Valgamaa

Süütamine
29. juulil sai häirekeskus teate, et Valgas Jakobi tänaval majas põleb korteriuks. Keegi tulekahjus viga ei saanud. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust kontrollimaks, kas tegu võib olla süütamisega.

Juhtumid piiril

30. juulil avastasid piirivalvurid Setomaa vallas Perdaku külas piirialal kahe inimese liikumise, kes kõndisid piirirežiimi alas, piirivalve patrullrajal ja liivaribal. Piirivalvurid pidasid isikud kontrollimiseks kinni ning selgus, et tegu oli perega Setomaale suvitama saabunud kahe alaealise noorukiga, kes läksid omapäi jalutama ega teadnud, et piirialal viibimine on keelatud. Piirivalvurid suhtlesid lapsevanemaga, rääkisid noorukitele, kuidas peaks välispiiri lähedasel alal käituma ning otsustasid nende suhtes menetluse lõpetada.

30. juulil avastas piirivalve radarivaatleja Lämmijärvel piirirežiimi rikkumise kolme jeti poolt. Kolm meest peeti kinni ning neile määrati piiririkkumise tõttu 80-eurosed rahatrahvid.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.