Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeval 55 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 24 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga kuus inimest. Tabati 11 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati neli sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
21. jaanuaril pool tundi enne südaööd sai politsei teate, et Lasnamäel Lõõtsa tänaval Ülemiste suunas sõidab BMW, millest sooritatakse laske. Politsei reageeris sellele teatele täie tõsiduse ning suute jõududega ning juba paari minuti pärast anti Ülemiste keskuse parklas sõidukile peatumismärguanne. Peatamise hetkel viibis autos neli meest. Sõiduki läbivaatuse käigus leiti BMW-st kolm relvataolist eset, kaks stardipüstoli laadset relva ning üks automaadi makett.

Kehalised väärkohtlemised
21. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Liivalaia tänaval ründas seni tuvastamata mees 53-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

21. jaanuaril teatati, et Pirital Kloostrimetsa teel korteris ründas 59-aastane mees oma elukaaslast, 60-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse kontrolli. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
21. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval on varastatud sõidukilt neli valuvelgedega ratast. Kahju kuni 3500 eurot.

Kelmus
21. jaanuaril alustati menetlus juhtumis, kus 70-aastasele naisele helistatas mees, kes tutvustas ennast Swedpanga rahandusosakonna töötajana ja küsis, kas naine on teinud kellelegi ülekande summas 1300 eurot. Kui naine vastas ei, palus mees kontrolliks naise pangaandmeid ja kinnitada mobiil id-ga tehtu. Hiljem avastas kannatanu, et on langenud kelmuse ohvriks ning tema kontodelt on tehtud ülekanded kogusummas 6400 eurot.

21. jaanuaril alustati menetlus juhtumis, kus okidoki keskkonnas kaupa müünud inimesega võeti ühendust WhatsAppi teel ning avaldati soovi osta tema müüdavaid kingi. Ostjana esinev kelm saatis müüjale lingi ning palus müüjal raha saamiseks enda krediitkaardi andmed sisestada. Kuid müüja sai teate, et sisselogimine ei õnnestunud. Pärast seda kontakteerus ta oma pangaga ning sai teada, et Ukrainas üritati tema arvelt välja võtta 1632 eurot.

Juhtumid piiril
21. jaanuaril kontrolliti Tallinna lennujaamas Minskist saabunud kolme Ukraina kodanikku: 1983. aastal sündinud mees, 1990. aastal sündinud mees ja 1985. aastal sündinud mees. Meestel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Neile koostati piiril väljastatud sisenemiskeelud ning nad toimetati tagasilennu võimaluseni kinnipidamiskeskusesse.

21. jaanuaril leiti julgestuskontrollis läbivaatuse käigus kaks padrunit. Asjaolude uurimisel selgus, et 1970. aastal sündinud Eesti kodanik oli unustanud jope taskusse kaks padrunit. Kuna mehel on kehtiv relvaluba, peeti padrunid hävitamiseks kinni ja väärteomenetlust ei alustatud. Mees jõudis oma lennule.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile teatati, et 5. jaanuaril varastati Põltsamaa vallas Vägari küla ettevõtte ruumidest keevitusinventer. Vargusega tekitatud kahju on 1440 eurot.

Tartumaa

Kelmused
Politseile laekus teade, et 18. jaanuaril sai üks tartlane kõne, kus pangatöötajana esinenud inimene palus mehel oma telefoni mitme korral sisestada Mobiili-ID koode väites, et keegi püüdvat mehe kontolt ülekannet teha ja pank aitab seda niimoodi tõkestada. Hiljem avastas mees, et kahtlase kõne järel on tema pangakontolt kadunud 3000 eurot. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Samasuguse kõne sai 14. jaanuaril ka üks Tartus elav naine, kellel end pangatöötajana esinenud inimene palus kahtlase tehingu tõkestamiseks sisestada Smart-ID PIN-koodi. Hiljem avastas naine, et kahtlase kõne järel on tema pangakontolt kadunud 903 eurot. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vargus
Politseile teatati, et 19. jaanuaril varastas 28-aastane mees Tartus Ujula tänava kauplusest viis pudelit viina. Mees peeti kurteos kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
21. jaanuari õhtul sai politsei väljakutse Valgas Kesk tänava korterisse, kus joobes 41-aastane mees oli löönud oma elukaaslast. Kiirabitöötajad vaatasid mõlema poole tervise üle, haiglaravi neist kumbi ei vajanud. Politsei pidas joobes mehe kinni ning viis ta asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
21. jaanuaril teatati, et Viljandi linna ühes korteris puhkes 61-aastase mehe ja tema elukaaslase vahel tüli, mille käigus mees naist korduvalt tõukas. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
Ööl vastu 22. jaanuari kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Leedu numbrimärgiga Opelit, kust avastasid vedrujõul avaneva noa, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Mees ühes keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle maksu- ja tolliametile.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
21. jaanuaril teatati politseile, et Rakveres Tallinna tänava kauplusest varastati alkohoolseid jooke. Kahju on ligikaudu 43 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Ähvardamine
21. jaanuaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ehitajate tänava maja juures ähvardati tapmisega 40-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab infot vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.