Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raskete rikkumine, 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust (kaks eluruumidest, kolm sõidukitest). Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 22, narkojoobes sõidukijuhte kaks. Väärtegusid registreeriti 177. Registreeriti kaks piiril väljastatud sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kaks inimest. Tuvastati 4 Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
30. detsembril toimus Põhja-Tallinnas Sõle tänaval ühise alkoholitarvitamise käigus kaklus 56-aastase mehe ja 27-aastase mehe vahel. Politseinikud toimetas mehed jaoskonda.

Vargused
30. detsembril teatati, et Paldiski maanteel asuvast toidukauplusest on 44-aastane mees varastanud kaupu väärtuses 2071 eurot.

Röövimised
30. detsembril teatati, et Lasnamäe linnaosas Virbi tänaval tungis seni tuvastamata mees kallale 38-aastasele naisele ning röövis tema telefoni. Naisele tekitati füüsilist valu ja kehavigastusi. Kahjusumma kokku 230 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
30. detsembril saabus Tallinna lennujaama Moskvast 1969. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik, kes kaotas passi reisil olles. Peale andmete kontrollimist lubati mees riiki.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
Ööl vastu 31. detsembrit teavitas turvafirmapatrull, et Kastre vallas Roiu alevikus on sisse murtud tanklasse. Kas ja mida tanklast varastati, on veel selgitamisel. Niisamuti on selgitamisel lõhkumisega tekitatud varakahju.

30. detsembril laekus politseile teade, et Tartus Turu tänaval omastati nädalapäevad tagasi iPhone XS nutitelefon. Kahju on 1400 eurot.

30. detsembri hommikul avastati, et Tartus Pääsukese tänava eramu eest on varastatud Brentex järelhaagis numbrimärgiga 694YHM. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot.

Ööl vastu 28. detsembrit varastati Tartus Vallikraavi tänaval asuvast meelelahutusasutusest Didriksonsi jope, mille taskutes oli rahakott koos dokumentidega ning JBL kõrvaklapid. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Valeraha teade
30. detsembril teatati politseile, et Tartus Võru tänava sularahakeskuses avastati 17 võltsimistunnustega 50-eurost rahatähte, mis saadeti ekspertiisi.

Juhtumid piiril
30. detsembri hommikul tõkestati Koidula piiripunktis riigist lahkumine Eesti numbrimärgiga sõiduautol Opel Astra, kuivõrd selle juhil ei olnud piirivalvuritele esitada sõiduki registreerimistunnistust.

30. detsembril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaa numbrimärgiga Volkswageni linnamaasturit, kust avastasid vedrujõul avaneva noa, mille omamine ja kasutamine on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Juht ühes keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
30. detsembril varastas 42-aastane mees Rakveres F.G. Adoffi tänava kauplusest 218 eurot väärtuses alkoholi. Turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis ta üle politseile. Mees on kuriteos kahtlustatavana kinni peetud.

Ida-Virumaa

Ähvardamine
30. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et 46-aastane mees ähvardas tapmisega enda 33-aastast elukaaslast. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

Juhtumid piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 30. detsembril Eestisse sisenemisel 1973. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 30. detsembril Eestisse sisenemisel 1990. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Vargused
30. detsembril sai politsei teate, et Kõrgessaare alevikus varastati sõiduautost Hyundai kalastustarbeid ja muid esemeid. Vargusega tekitati kahju ligi 320 eurot.

30. detsembril sai politsei teate, et Mudaste külas varastati eluhoonest kummipaat, hüdrofoor ja muid esemeid. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
30. detsembril sai politsei teate, et Haapsalus Tamme tänaval lõi 75-aastane mees oma 50-aastast tütart, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine
30. detsembril sai politsei teate, et 28. detsembril lõi seni tuvastamata isik Pärnus Rüütli tänaval 37-aastast meest, kes sai viga.

Raplamaa

Vargus
30. detsembril sai politsei teate, et Raplas hariduse tänaval varastas 57-aastane mees rahakoti koos sularahaga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Saaremaa

Vargus
31. detsembril sai politsei teate, et Saaremaa vallas varastati eluhoonest ja selle kõrvalhoonetest mööblit, majapidamistarbeid ja muid esemeid. Vargusega tekitati kahju ligi 5000 eurot.