Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 88 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 53 varavastast kuritegu, sealhulgas 35 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 36.

Ööpäeva jooksul toimus viis liiklusõnnetust ning juhtimiselt kõrvaldati 12 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
13. novembril teatati, et Kesklinnas Narva maantee kortermajas lõi 39-aastane mees endist 46-aastast elukaaslast.

13. novembril teatati, et Mustamäel Mustakivi teel lõi 36-aastane mees 49-aastast meest.

Vargus
13. novembril varastati Lasnamäel Ülemiste keskuse söögikohas jope taskust rahakott. Kahju on 800 eurot.

Kelmused
Septembris nägi 43-aastane naine Facebookis reklaami, mis pakkus raha teenimise võimaulust krüptoga. Naine avas reklaami ja avanenud veebilehele jättis oma kontaktid. Mõne aja möödudes sai ta venekeelse kõne, kus väideti, et nende firma kaudu investeerimine on tulus. Naine võimaldas väidetavale investeerimise nõustajale kaugjuurdepääsu oma arvutile ja nutiseadmele AnyDesk programmi vahendusel. Teda juhendati registreerima kauplemisplatvormil allstock-now.net ning esimese sissemaksu teostamisel Clearcrest Inc UAB vahendusel. Kannatanu võttis mitmeid laene ja investeeris need, kuid väidetavat kasumit ja investeeritud raha ta tagasi ei saa. Kelmusega tekitatud kahju on 24 777 eurot.

9. novembril võttis väidetav politseinik ühendust 45-aastase mehega ja teatas, et keegi on ebaseaduslikult sisenenud kannatanu Smart-ID keskkonda. Mees võimaldas Dzos kaugjuurdepääsu enda Revolut pangakontole, millelt võeti 353 eurot.

Harjumaa

Vargus
13. novembril varastati Jõelähtme vallas Loo alevikus asuvast ettevõttest seif, milles oli sularaha. Kahju on kokku 2600 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
13. novembril sai politsei teate, et Põlvas Kesk tänaval lõi 55-aastane mees enda 51-aastast naist. Mees peeti kuriteos kahtlustavana kinni.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise ühel Tadžikistani, ja ühel Kirgiisi kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

13. novembril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist väljumisel Kasahstani kodanikku. Selgus, et inimene oli viibinud Schengeni alal viis päeva ilma seadusliku aluseta, nendest kakspäeva Eestis. Kuna inimesel polnud võimalik tervislikel põhjustel õigeaegselt Schengeni viisaruumist lahkuda, siis koostati talle ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Arvutikelmused
13. novembril helistas Ida-Virumaal elavale mehele end politseiametnikuna esitlenud inimene, kes suunas meest tegema pangaülekandeid võõrale kontole. Kelmusega tekitatud kahju on 9501 eurot.

13. novembril alustati kriminaalmenetlust, sest politseisse pöördus naine, kelle pangakontol tehti tehinguid tundmatute inimeste poolt. Kelmusega tekitatud kahju on umbes 6000 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
13. novembril teatati politseile, et Narvas Võidu prospektil ründas seni tuvastamata mees 17-aastast noormeest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

13. novembril ründas 24-aastane mees Kohtla-Järvel kodukülastuse ajal linnavalitsuse töötajat. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine ühel Ukraina, Venemaa, Moldova ja Gruusia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
13. novembril alustati kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikul 5. kuni 10. novembrini varastati Paides Ristiku tänaval maja juures asuvast parklast halli värvi sõiduauto Audi A6 registreerimisnumbriga 861BMM. Varaline kahju on 3 000 eurot. Politsei palub kõigil, kes on sõidukit näinud või kel on infot selle asukoha kohta, anda teada aadressil ....

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.