Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti politsei- ja piirivalveametis 68 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 33 varavastast kuritegu, sh 21 vargust. Juhtus kaks inimkannatanuga liiklusõnnetust, neist üks oli tõukerattaga. Liiklusõnnetustes sai viga kaks inimest. Juhtimiselt kõrvaldati neli narkootikumide või alkoholi tarvitamistunnustega sõiduki juhti. Ööpäeva jooksul tuli üle piiri Eestisse 80 Ukraina kodanikku, kellest 41 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
27. aprillil teatati, et Haabrestis Õismäe tee kortermajas lõi 20-aastane mees 18-aastast naist.

27. aprillil teatati, et Mustamäel Akadeemia tee korteris toimus konflikt mehe ja naise vahel.

27. aprillil teatati, et Haabrestis Õismäe tee kortermajas lõi naine oma endist elukaaslast.

Kelmus
27. aprillil pöördus politsei poole 39-aastane mees, kes tutvus eelmisel aastal sotsiaalmeedias inimesega, kelle soovitusel hakkas avaldaja kauplema krüptorahaga. Mees registreeris end kauplemisplatvormil baxfx.com ja laadis enda telefoni MT4 äpi ning avas krüptorahakoti OKX teenusepakkuja juures. Mitme kuu jooksul kandis ta krüptoraha väidetavale kauplemisplatvormile aga väidetavat kasumi välja võtta ei saa ning temalt nõutakse täiendavate maksete teostamist erinevate maksude ettekäändel. Kelmusega tekitatud kahju 12 000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Valgamaa

Kelmus
Politseisse pöördus Valgamaa mees, kes tellis läbi interneti müügikeskkonna oma sõiduautole veljed ning tasus müüjale nende eest 391 eurot. Tänaseni ei ole mees aga tellitud kaupa kätte saanud. Ka ei saa mees enam müüjaga ühendust ning ta makstud raha ei ole mehel õnnestunud tagasi saada. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. aprillil palus politseinike abi 37-aastane naine, keda oli Võrus Jüri tänaval asuvas korteris löönud talle tuttav noormees. Lisaks viskas noormees korterist välja naise asjad ning ta ei pääsenud enam tagasi oma elukohta. Politsei võttis naise patrullsõidukile ning viis öömajale turvalisse kohta. Vägivallajuhtumi täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. aprillil sai politsei teate, et Jõhvi vallas Pajualuse külas lõi 39-aastane mees 60-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus
Politsei poole pöördus Jõhvis elav 42-aastane naine, kellele helistasid kelmid, kes tutvustasid end politseiametnikena. Kelmid väitsid, et naise pangakontolt on püütud raha välja võtta ning hiljem ka naise nimel laenu. Kelmid palusid naisel öelda enda isikukoodi, et väidetavalt kaitsta naise arvelduskontot. Naisel paluti hiljem sisestada Smart-ID PIN1 ja PIN2, mida ta ka tegi. Hiljem avastas naine, et tema pangakontolt on kadunud 1300 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

27. aprillil tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise üheksateistkümnel Moldova, neljal Ukraina ja ühel Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus
27. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 18. aprilli õhtul varastati Kohila vallas kuusepalki. Vargusega tekitatud varaline kahju on 400 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
25. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 22. aprilli öösel löödi Kuressaares Tallinna maanteel meelelahutusasutuses 18-aastast noormeest, kes sai viga.