Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 76 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 34 varavastast kuritegu. Toime pandi 24 vargust ja registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tapmine
21. detsembril teatati politseile, et Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval korteris lõi joobes 40-aastane naine noaga enda abikaasat, 39-aastast meest, mille tagajärjel mees suri. Politsei pidas naise tapmises kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
21. detsembril teatati politseile Kesklinna linnaosas Villardi tänaval toimunud peretülist, mille käigus 30-aastane mees lõi 34-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse menetluses.

21. detsembril teatati politseile, et Haabersti linnaosas Õismäe teel korteris lõi joobes 77-aastane mees enda abikaasat, 74-aastast naist. Politsei pidas mehe löömises kahtlustatavana kinni.

Kelmused
21. detsembril helistas Põhja-Tallinna linnaosas elavale 51-aastasele naisele vene keelt kõnelev naine ja teatas, et avaldajal on pankrotistunud firmast midagi tagasi saada. Helistaja palus avaldajal edastada enda ID-kaardi koopia, krediitkaardi koopia ja korteriüüri kviitungi. Avaldaja edastas need andmed tundmatule naisterahvale e-maili teel ja hiljem selgus, et tema krediitkaardilt on maha võetud 850 eurot.

21. detsembril helistas Mustamäe linnaosas elavale 28-aastasele naisele end Swedbanga töötajana esitlev naine. Helistaja sõnas, et naise kontolt taheti teha kahtlane ülekanne summas 300 eurot ning raha kaitsmiseks on vaja summa teisele kontole kanda. Avaldaja andis helistajale enda isikukoodi, kasutajatunnuse ja kinnitas Smart ID-ga tehingu. Hiljem selgus, et naise kontolt tehti ülekanne summas 12 124 eurot.

21. detsembril helistas vene keelt kõnelev naine Haabersti linnaosas elavale 62-aastasele naisele ja esitles end Swedbanga töötajana. Helistaja sõnas, et naise kontolt taheti teha kahtlane ülekanne summas 300 eurot ning selle peatamiseks tuleb naisel kasutada PIN kalkulaatorit, mida naine ka tegi. Hiljem selgus, et avaldaja kontolt tehti ülekanne teisele kontole summas 310 eurot.

21. detsembril helistas tundmatu mees Pelguranna tänaval elavale 57-aastasele naisele numbrilt 6310311 ja esitleti end Swedbanga töötajana. Mees seletas, et arvelt on varastatud raha ning küsis naise kasutajatunnust. Seejärel saatis ta naisele SMART-ID koodi kinnitamiseks. Naine kinnitas koodi mitu korda ning hiljem avastas, et tema kontodelt on tehtud kokku ülekandeid summas 3300 eurot.

Harjumaa
Kehaline väärkohtlemine
21. detsembril teatati politseile, et Laagri alevikus majas lõi 31-aastane mees mitu korda enda elukaaslast, 27-aastast naist, tekitades sellega naisele füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe löömises kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
21. detsembril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld 1997. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Mees käis 21. detsembril PPA teeninduses, kus selgus, et ta on viibinud Eestis ebaseaduslikult 51 päeva.

21. detsembril saabusid lennuga Dublinist Tallinnasse 1988. aastal ja 1985. aastal sündinud Eesti kodanikud. Lennuki meeskond soovis pardale politseipatrulli, sest mehed olid alkoholijoobes ja ei allunud lennuki meeskonna korraldustele. Tallinna piiripunktis kontrolliti meeste andmed ja patrull andis mehed üle nende tuttavatele, kes viisid mehed koju.

21. detsembril saabus lennuga Frankfurdist Tallinnasse 1987. aastal sündinud Eesti kodanik. Naisel oli kehtiv liikumispiirang. Politsei edastas info Terviseametile.

21. detsembril lõpetati ennetähtaegselt 1993. aastal sündinud Ukraina kodaniku viisavaba lubatud viibimisaeg ja lühendati seda ühekordselt. Mees juhtis alkoholijoobes sõidukit ning selgus, et ta on varasemalt töötanud riigis ebaseaduslikult. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kaheks aastaks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. detsembri päeval sai politsei väljakutse Tartus Herne tänaval korterisse, kus 61-aastane mees lõi 62-aastast naabrinaist. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni ning uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Asja rikkumine ja hävitamine
22. detsembri varahommikul lõhuti Tartus Ülikooli tänaval õppeasutuse aken ning süüdati selle kaudu üks ruumidest. Päästjad kustutasid tule, keegi viga ei saanud. Politsei tuvastab kuriteo toimepanijat ja teisi üksikasju kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
21. detsembri õhtul sai politsei teate, et Otepää vallas korteris lõi 14-aastane poiss oma 55-aastast vanaema.

Juhtumid piiril
21. detsembril kontrollisid Lõuna prefektuuri migratsiooniametnikud Antsla vallas üht ettevõtet selgitamaks, kas seal töötavad inimesed viibivad riigis seaduslikult. Ühtki rikkumist ei tuvastatud.

21.detsembril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestisse siseneval suunal veoautot Volvo ning avastasid selle kabiini läbivaatusel elektrišokirelva ja viskerelva, mis on tsiviilkäibes keelatud.

21. detsembril kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Eestisse siseneval suunal haagisega veokit ning tuvastasid, et selle juhil puudub seaduslik alus riiki sisenemiseks. Mehele koostati sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargus
21. detsembril teatati politseile, et ajavahemikul 18. detsember- 21. detsember varastati Narvas Elektrijaama teel pargitud veoautost DAF diislikütust. Tekitatud kahju on ligi 300 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
21. detsembril sai politsei teate, et Järva-Jaani alevis siseneti apteeki, kust varastati sularaha. Tekitatud kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
20. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et 18. detsembril lõi 19-aastane mees Raplas korteris oma 36-aastast kasuisa, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.