Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 62 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, 28 varavastast kuritegu, sealhulgas 16 vargust (üks sõidukist). Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati neli alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
10. detsembril teatati peretülist Karjamaa tänaval asuvas korteris, mille käigus läks 43-aastane naine kallale oma elukaaslasele, 52-aastasele mehele. Naine peeti politseinike poolt kinni.

10. detsembril teatati peretülist Tuulemaa tänaval asuvas korteris, mille käigus väärkohtles 46-aastane mees oma abikaasat, 26-aastast naist. Mees peeti politseinike poolt kinni.

10. detsembril teatati peretülist Sõpruse puiesteel asuvas korteris, mille käigus läks 27-aastane mees kallale oma elukaaslasele, 41-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti politseinike poolt kinni.

10. detsembril teatati vahejuhtumist Roo tänaval, mille käigus tekitas 41-aastane mees valu ja kehavigastusi 30-aastasele naisele. Mees peeti politseinike poolt kinni.

Kelmus
10. detsembril alutati menetlust selles, et 50-aastasele mehele helistati Swedbanki numbrilt, esitleti end pangatöötajana ja paluti mehel end tuvastada pin-koodide abil. Hiljem selgus, et mehe kontolt on kadunud 8500 eurot.

Juhtumid piiril

10. detsembril viidi läbi illegaalimenetlus 1987. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes pidi olema eneseisolatsioonis, ent rikkus seda, viibides kaupluses alkoholijoobes ja lõhkudes kaupa. Mees osales ka kaklusel ning ei täitnud politseinike seaduslikke korraldusi. Mehe viisa tunnistati kehtetuks ning talle kohaldati ettekirjutus riigist lahkumiseks ja sissesõidukeeld 1,5 aastaks.

10. detsembril viidi läbi illegaalimenetlus 1992. aastal sündinud Moldova kodanikust mehe suhtes, kes kandis kuue kuu pikkust vanglakaristust. Vanglast vabanemisel puudus mehel seaduslik alus Eestis viibimiseks, ta saadeti riigist välja ning kohaldati sissesõidukeeld viieks aastaks.

10. detsembril teatati agressiivsest isikust Tallinna lennujaamas, keda ei lubatud lennule. 1976. aastal sündinud mees toimetati politseinike poolt lennujaamast ära.

10. detsembril teatati politseile lennukitöötajate korraldusi eiravast mehest Oslost Tallinnasse suunduval lennul. Tallinnasse jõudes võeti 1977. aastal sündinud Eesti kodanikust mees politseinike poolt vastu ning temaga vesteldi, misjärel jätkas mees oma teekonda.

LÕUNA PREFEKTUUR

Juhtum piiril
10. detsembril kella 15.35 ajal tuvastasid Saatse kordoni valvekaamerad Võrumaal Setomaa vallas Verhulitsa külas ajutise kontrolljoone ületuse kahe inimese poolt suunaga Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Sündmusele reageerinud piirivalvepatrull pidas piirialal kinni kaks Eesti Vabariigi kodanikku, kes menetlustoiminguteks kordonisse toimetati. Rikkumise eest määrati mõlemale 40-eurosed rahatrahvid.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
10. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et Rakveres Rägavere tee parklast varastati sõiduauto Citroen. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 50-aastase mehe.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
10. detsembril teatati politseile, et Narvas Rakvere tänava korteris ründas 47-aastane naine tuttavat meest noaga. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Vargused
10. detsembril teatati politseile, et Narvas A-A. Tiimanni tänava hoonest varastati sülearvuti ja tahvelarvuti. Kahju on ligikaudu 870 eurot.

10. detsembril teatati politseile, et Alutaguse valla eramust varastati tööriistu ja ehitusmaterjale. Kahju on ligikaudu 7000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril
10. detsembril kontrolliti kella 10 ajal Alajõe sadamas inimesi paadis, kes ei olnud registreerinud oma väljumist piiriveekogule. Kuna meeste paadis oli ka kalu, siis kutsuti kohale Keskkonnainspektsiooni ametnikud, kes kontrollisid, kust mehed kala said. Meestele väljastati kutse ilmuda Mustvee kordonisse edasisteks menetlustoiminguteks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
10. detsembril alustati kriminaalmenetlust selles, et 6. detsembril varastati Paides Pärnu tänaval hoone ehitusobjektilt elektrilisi tööriistu. Kahju tekitati ligi 400 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab informatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.